بلیط هواپیما

معرفی هواپیمای بوئینگ ۷۸۷ دریم لاینر

آشنایی با هواپیمای بوئینگ ۷۸۷ دریم لاینر | Boeing 787 Dreamliner

یکی از ساخته های تجاری و بسیار کاربردی شرکت هواپیماسازی معروف بوئینگ، هواپیماهای سری بوئینگ ۷۸۷ دریم لاینر (Boeing 787 Dreamliner) است. این هواپیمای مدرن و پهن پیکر در بین بسیاری از شرکت ها و خطوط هواپمایی بسیار محبوب است و خواهان بسیاری دارد. اگر می خواهید با مشخصات فنی و عمومی این هواپیمای غول پیکر آشنا شوید در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر به بررسی این هواپیما بپردازیم.

هواپیمای بوئینگ 787 دریم لاینر

تاریخچه ی ساخت هواپیمای بوئینگ ۷۸۷ دریم لاینر

مطالب مرتبط:
معرفی هواپیمای بوئینگ ۷۳۷
معرفی شرکت هواپیماسازی بوئینگ

این هواپیمای پهن پیکر که همانطور که در بالاتر نیز گفتیم از ساخته های شرکت بزرگ هواپیماسازی بوئینگ است، در تاریخ ۲۸ ژانویه ی سال ۲۰۰۵ میلادی طرح آن به بازار و دنیا معرفی گشت.

این هواپیما در ابتدا بوئینگ ۷۸۷ دریم لاینر نام نداشت و در ادامه به این نام در بین محافل شناخته شد.

این هواپیما را ابتدا با نام تجاری ۷E7 در طرح توسعه هواپیمایی معرفی کردند و بعد نامش عوض شد.

در ابتدا که عکس هایی از طراحی این هواپیما در مجله ها و محافل مختلف هواپیمایی منتشر شد، برداشت همگان این بود که این هواپیما با دیگر محصولات عرضه شده ی تجاری و مسافربری فرق داشته و متفاوت است.

تمامی کارشناسان این حوزه خبر از فرق ها و تفاوت های اساسی این طرح با دیگر محصولات هوایی بوئینگ را می دادند.

گواه مدعای خود را هم اینگونه مطرح می کردند که سطح بدنه ی این هواپیما سطح انحنای بالایی دارد و این خود تفاوتی اساسی با دیگر هواپیماهای نه تنها ساخت این شرکت بلکه دیگر محصولات هواپیمایی موجود در بازار بود.

در تاریخ ۲۶ آوریل سال ۲۰۰۵، دقیقا ۱ سال پس از انتشار اولین تصاویر این هواپیما و معرفی آن به تمامی جهان، آخرین طراحی های بدنه ی این هواپیما به پایان رسید و هواپیمای بوئینگ ۷۸۷ و طراحی خاصش به همگان معرفی شد. این هواپیمای جدید در قسمت دوم خود بسیار معمولی و در قسمت بینی خود پست بود.

هواپیمای بوئینگ 787 دریم لاینر

پس از ۲ سال یعنی در تاریخ ۸ ژوئیه ی سال ۲۰۰۷ بالاخره شرکت هواپیماسازی بوئینگ با تشریفات بسیار زیاد از این هواپیمای جدید ساخت خود رونمایی کرد.

شاید برایتان جالب باشد تا این نکته را بدانید که این هواپیمای غول پیکر رکود دار سریع ترین فروش در بین تمامی هواپیماهای جدید را دارد. این هواپیمای رکورد دار دراولین دریافت سری سفارشات خود، برای ساخت ۸۰۰ فروند هواپیما برای شرکت های هواپیمایی مختلف ثبت سفارش نمود.

بر طبق محاسبات انجام شده ی مختلف، در ابتدا اعلام شده بود که این هواپیما در در تاریخ  ۲ مه سال ۲۰۰۸ وارد ناوگان شرکت های هواپیمایی از سراسر جهان می شود اما، این تاریخ با جا به جایی برنامه ها با تاخیر مواجه شد و در نتیجه ی آن، تحویل هواپیماها به سال ۲۰۱۰ موکول گشت. اما این پایان ماجراهای تحویل هواپیما و بدبیاری های بوئینگ در این رابطه نبود زیرا در نهایت مجددا هواپیماها در این تاریخ تحویل نشده و درنهایت هواپیماهای ساخته شده در سال ۲۰۱۱ به صاحبان خود تحویل داده شدند.

بویئنگ ۷۸۷ یک هواپیمای تجاری و مسافری است که در واقع دارای ۲ موتور جت قدرتمند است. تعداد مسافرانی که این هواپیما می تواند حمل کند با توجه به نوع صندلی ها و تعدادشان برابر با ۲۱۰ تا ۳۳۰ نفر است.

یکی از برتری های این هواپیما نسبت به دیگر ساخته های شرکت هواپیمایی بوئینگ در واقع این است که این هواپیما از لحاظ مصرف سوخت دارای بازدهی بالاتری نسبت به آن های دیگر است.

787 دریم لاینر

در ضمن این نکته را درباره ی هواپیمای بوئینگ ۷۸۷ دریم لاینر به خاطر داشته باشید که در ساخت بدنه ی این هواپیما کامپوزیت بیشتری به کار رفته است.

شرکت هواپیمایی آل نیپون ایرویز کشور ژاپن یکی از شرکت هایی است که رکورد دار است در سفارش این هواپیما. آل نیپون ایویز با ثبت سفارش ۵۵ هواپیما، تبدیل به یکی از بزرگ ترین مشتری های بوئینگ ۷۸۷ دریم لاینر شده است.

در حال حاضر در ناحیه ی شرق آسیا با ثبت بیش از ۸۰۰ سفارش در زمینه ی استفاده از بوئینگ ۷۸۷ دریم لاین رکود دار و پیشتاز است.

شرکت هواپیماسازی بوئینگ با برنامه ی ساخت هواپیمای بوئینگ ۷۸۷- ۱۰ می خواهد روی دیگری از ۷۸۷ دریم لاینر را به جهان نشان دهد.

این هواپیماها در واقع از طول عمر بیشتری نسبت به مدل قبلی خود برخوردار است.

البته این هواپیما دارای مشکلات و نقص های فنی تا به الان بوده و حتی دستورات خاصی برای ساخت آن تا به الان داده شده است که سرنوشت آن را تا به الان تحت تاثیر قرار داده است.

آشنایی با هواپیمای بوئینگ 787 دریم لاینر

تا به الان از هواپیماهای بوئینگ ۷۸۷ دریم لاینر در دنیا مدل هایی تولید شده است که حکم یک آپارتمان  لوکس را دارند.

این هواپیماهای اختصاصی با ظرفیت ۴۰ نفر ساخته شده است اما با این حال بسیار   جادار و بزرگ است و خوب مجهز شده است.

دراین هواپیما به خوبی امکانات وتجهیزات یک زندگی کامل گنجانده شده است. در واقع این هواپیمای اختصاصی ساخته شده همانند یک پنت هاوس در بالای ابرها می ماند.

این هواپیمای زیبا و البته خاص توسط مدیریت شرکت حمل و نقل هوایی کسترل طراحی و اجرا شده است.

اما چرا به این هواپیما انقدر رویایی است؟ این هواپیما به گونه ای ساخته شده است که حس و تجربه ای متفاوت را به مسافرین خود می دهد و در نتیجه کسانی که بخواهند سوار این هواپیما بشوند باید دارای شرایطی خاص و ویژه باشند.

بوئینگ 787 دریم لاینر

در واقع این هواپیما چیزی فراتر از یک بوئینگ ۷۸۷ ساده است. ساخت دریم لاینر توسط یک طراح متخصص به نام پیرجین اجرا شده است.

در واقع محیط این هواپیما تلفیقی از کشتی های تفریحی و هواپیماهای تفریحی است. دکوراسیون داخلی این هواپیما با در نظر گرفتن حواس پنج گانه ی انسان طراحی گردیده است.

برای تهیه ی هر کدام از اجزای آن از بهترین مواد طبیعی اورگانیک با به روزترین تکنولوژی های روز دنیا بهره گرفته شده است.

حتی برای ساخت و طراحی سیستم تهویه ی هوای این هواپیما از تکنولوژوی های روز و برتر دنیا استفاده شده است.

شاید برایتان جالب باشد تا بدانید که تمام مجموعه ی مبلمان این مجموعه از مواد ارگانیک و لوکس تهیه شده است و مورد پسند افراد خاص می باشد.

وظیفه ی کمک خلبان چیست؟
وظیفه ی کمک خلبان چیست؟
معرفی پرواز فرست کلاس شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز
معرفی پرواز فرست کلاس شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز
صندلی های هواپیما بر چه اساسی طراحی می شوند؟
صندلی های هواپیما بر چه اساسی طراحی می شوند؟
معرفی فرودگاه چیانگ مای
معرفی فرودگاه چیانگ مای