معرفی پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز

آشنایی با پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز | (Austrian Airlines Business class)

امروز می خواهیم تا خدمات پروازی بیزینس کلاس یکی از شرکت های هواپیمایی معروف جهان و قاره ی اروپا را مورد بررسی قرار دهیم  که به ایران هم پرواز دارد. پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز (Austrian Airlines Business class) شرکت هواپیمایی شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز یکی از شرکت های هواپیمایی در سطح جهان است که برترین خدمات را در این بخش ارائه می نماید. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر ابتدا مختصری از تاریخچه ی این شرکت هواپیمایی بدانید و در ادامه با هم از خدماتی که در پرواز بیزینس کلاس آسترین ایرلاینز ارائه می شود را بررسی نماییم.

آشنایی با پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز

مختصری از تاریخچه ی شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه وین اتریش
راهنمای سفارت اتریش و اخذ ویزای این کشور

شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز یا هواپیمایی ملی اتریش بزرگ ترین شرکت هواپیمایی کشور اتریش است. این شرکت زیر مجموعه ی شرکت هواپیمایی مشهور و معتبر شرکت هواپیمایی لوفت هانزا محسوب می شود و در حال حاضر به بیش از ۱۳۰ فرودگاه در سرتاسر جهان پرواز مستقیم دارد.

این شرکت هواپیمایی در ایران نیز فعال است و پروازهای مستقیمی از وین به مقصد تهران، اصفهان و شیراز انجام می دهد. شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز در سال  ۱۹۵۷ با دو شرکت هواپیمایی آستریا ایر و آسترین ایرویز با یکدیگر ادغام شدند و هواپیمایی آسترین ایرلاینز را به وجود آوردند. در سال ۲۰۰۸ دولت اتریش این ایرلاین را در معرض فروش قرار داد، در آخر شرکت هواپیمایی آلمانی لوفت هانزا این شرکت را خریداری کرد و در حال حاضر آسترین ایرلاینز تحت نظارت و سرپرستی لوفت هانزا فعالیت می کند.

دفتر مرکزی آسترین ایرلاینز در شهر شوخات (Schwechat) اتریش قرار دارد و فرودگاه بین المللی وین قطب اصلی این هواپیمایی به شمار می رود. شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز در حال حاضر ۸۳ فروند هواپیما در اختیار دارد. این هواپیماها بسته به مسافت و نوع مقصد متفاوت هستند. پروازهای آسترین به سه گروه پروازهای طولانی، کوتاه و متوسط تقسیم می شوند و ناوگان هوایی در مورد هرکدام متفاوت است. آسترین ایرلاینز در حال حاضر به ۱۳۰ فرودگاه در سرتاسر دنیا پرواز مستقیم دارد.

پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز

این پروازها به کشورهای مختلف در قاره اروپا، آسیا، خاورمیانه، آفریقا و آمریکای شمالی و کارائیب انجام می شود. همانطور که در بالا هم اشاره کردیم آسترین ایرلاینز در ایران نیز فعال است و پروازهای مستقیمی به مقصد تهران، شیراز و اصفهان انجام می دهد.

در سال ۲۰۱۳ کلیه ی ناوگان پروازهای طولانی مدت آسترین نوسازی شدند. در حال حاضر بوئینگ ۷۷۷ و بویئنگ ۷۶۷ با طراحی کابین جدید در این نوع پروازها فعالیت می کنند. صندلی های انعطاف پذیر شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز امکان سفری راحت و آسوده را برای مسافران فراهم می کند.

مسافران آسترین ایرلاینز بسته به نوع کلاس پروازی میزان مشخصی از بار را می توانند با خود حمل کنند. در صورتی که وزن بار بیشتر از حد مجاز باشد مشمول جریمه اضافه بار خواهید شد. حمل کلیه ی اقلام و کالاهایی که به جان و مال مسافران و خدمه ی هواپیما آسیب برساند ممنوع است.

ورود مایعات قابل اشتعال، کپسول آتش نشانی، مواد منفجره و آتش بازی، گازولین، نفت و ..، اسپری های دفاع شخصی، مواد اکسیدکننده و اکسید شونده، مواد رادیواکتیو، مایعات اسیدی و خورنده مثل سرکه و آبلیمو و … به داخل هواپیما ممنوع است.

پروازهای بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز

ورود مایعات چسبنده مثل عسل، مربا و .. به داخل کابین هواپیما با محدودیت هایی همراه است و می بایست در بسته بندی صحیح قرار داشته باشند و وزنشان کمتر از ۱۰۰ گرم باشد.

در صورتی که وزن این اقلام بیش از این میزان باشد به قسمت بار منتقل خواهند شد. همچنین محصولات بهداشتی که در تیوب خود قرار دارند، مثل خمیردندان و خمیر ریش تراش، لوازم آرایشی، لوسیون، شامپو، کرم و مانند آن نیز نباید وزنی بیشتر از ۱۰۰ گرم داشته باشند. مسافران می توانند برای سرگرم شدن از میان بیش از ۵۰۰ ساعت فیلم، مستند، موسیقی و .. به دلخواه خود انتخاب کنند و آن ها را در مونیتور ۹ اینچ روبروی خود تماشا کنند.

در تمام پروازها با اسنک و نوشیدنی از مسافران پذیرایی می شود. در مورد غذا نیز مسافران می توانند از قبل، از میان طیف متنوع غذاهای آسترین به دلخواه خود انتخاب کنند. امکان انتخاب انواع غذای رژیمی، گیاهی، دیابتی، بدون گلوتن، غذای مخصوص کودک، بدون کالری و کلسترول و … برای مسافران آسترین وجود دارد، سفارش دهند.

شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز دارای کلاس های پروازی اکونومی، بیزینس کلاس و فرست کلاس می باشد که ما در ادامه به بررسی و بیان مشخصات پروازهای بیزینس کلاس آسترن ایرلاینز می پردازیم.

مختصری از تاریخچه ی شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز

پروازهای بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز

در پرواز بیزنس کلاس و یا همان پروازهای تجاری آسترین ایرلاینز، مسافران می توانند از مزایای بیشتری از پروازهای قبل از خود بهره مند باشند. این سرویس ها شامل میزان بار مجاز بیشتر، وزن کیف دستی بیشتر، دسترسی به سالن استراحت بیزنس کلاس و … می شود.

در پروازهای بیزنس کلاس برای راحتی و رفاه بیشتر مسافران صندلی ها به صورت یکی در میان فروخته می شود. بنابراین صندلی کناری شما همیشه خالی خواهد بود.همچنین امکان انتخاب غذاهای خاص نیز در این نوع پرواز وجود دارد.

صندلی های کلاس بیزنسی برای شما محیطی مخصوص برای کار نیز در نظر گرفته است تا با خیال راحت و آرامی بتوانید کارهایتان را در خلال پرواز انجام دهید. صندلی های مسافران در این پرواز آن قدر امکان انعطاف دارد که به راحتی می توانید آن را به تخت خواب تبدیل کنید.

در کنار صندلی هر مسافر مانیتور شخصی با امکانات پورت ورودی و خروجی قرار گرفته است و به وسیله ی آن ها مسافران می توانند هرگونه وسیله ی الکتونیکی خود را اعم از تلفن همراه و یا لپ تاب خود را به آن متصل سازند.

یکی از امکانات دیگر این پرواز که آن را به نوعی متمایز کرده است این است که ضمن تمام این موارد مسافرین این پرواز می توانند که ۲ ساک دستی ۸ کیلویی در کابین پرواز و ۲ چمدان ۳۲ کیلوگرمی را به همراه خود داشته باشند. می توانیم به این نکته در انتها اشاره نماییم که دراین کلاس پروازی منویی با غذاهای متنوع در اختیار شما قرار می گیرد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد