معرفی پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی اوا ایر

آشنایی با پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی اوا ایر | Business class EVA Air

امروز می خواهیم تا خدمات پروازی بیزینس کلاس یکی از شرکت های هواپیمایی معروف جهان را مورد بررسی قرار دهیم. پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی اوا ایر (Business class EVA Air). شرکت هواپیمایی شرکت هواپیمایی اوا ایر یکی از شرکت های هواپیمایی در سطح جهان است که برترین خدمات را در این بخش ارائه می نماید. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر ابتدا مختصری از تاریخچه ی این شرکت هواپیمایی بدانید و در ادامه با هم از خدماتی که در پرواز بیزینس کلاس اوا ایر ارائه می شود را بررسی نماییم.

آشنایی با پرواز بیزینس کلاس شذکت هواپیمایی اوا ایر

مختصری از تاریخچه ی شرکت هواپیمایی اوا ایر

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه تائویوان تایوان
چطور از فرودگاه تائویوان تایوان به مرکز شهر برویم؟

قطب اصلی اوا ایر، فرودگاه بین المللی تائویوآن است. در حال حاضر این شرکت به بیش از ۴۰ مقصد بین المللی در قاره های آسیا، استرالیا، اروپا و آمریکای شمالی پرواز می نماید.

این شرکت هواپیمایی از زمره ی ایرلاین های ۵ ستاره است و خدمات پروازش از بهترین هاست. در سپتامبر سال ۱۹۸۸ چانگ یونگ فا، رئیس شرکت Evergreen Marine Corporation  در جشن سالگرد ۲۰ سالگی این شرکت اعلام کرد که شرکت قصد دارد تا اولین شرکت هواپیمایی خصوصی تایوان را تحت مدیریت خود تاسیس کند.

بدین گونه بود که با تصمیم آقای چانگ و البته اجازه ی دولت تایوان برای اجازه ی فعالیت شرکت های خصوصی در زمینه ی حمل و نقل، یکی از امن ترین خطوط هوایی جهان در سال بعد، پس از تصویب قانونی دولت یعنی در سال ۱۹۸۹، اوا ایر به صورت رسمی تاسیس شد. این شرکت هواپیمایی درابتدا تحت نام اور گرین ایر ویز فعالیت کرد که البته این نام با یک هواپیمایی بین المللی به نام اور گرین اینتر نشنال مشابهت های زیادی داشت و همین مسئله باعث شد که این ایرلاین در ادامه ی راه با نام اوا ایر فعالیت کند.

در اکتبر سال ۱۹۸۹ این شرکت که به عنوان یک شرکت تازه تاسیس فعالیت می کرد، ۲۶ مدل هواپیمای مختلف ازبوئینگ و مک دانل داگلاس را به مبلغ ۳٫۶ میلیارد دلار سفارش داد.

مختصری از تاریخچه ی شرکت هواپیمایی اوا ایر

اولین پروازهای اوا ایر در تاریخ ۱ ژوئیه ی ۱۹۹۱ با یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۶۷-۳۰۰ER  که شامل صندلی های بیزینس کلاس و اکونومی کلاس بود انجام شد. مقاصد اولیه ی این شرکت عبارت بودند از: بانکوک، سئول، جاکارتا، سنگاپور و کوالالامپور. البته تا پایان همان سال این شرکت تعداد مقاصد پروازی خود را در شرق آسیا افزایش داد.

این ایرلاین حتی اولین مقصد اروپایی خود را در همان سال به وین پایتخت کشور اتریش، برگزار نمود. هیچ می دانید که اوا ایر در سال اول فعالیتش چه مقدار در آمد کسب کرد؟ ۴۰ میلیون دلار! در سال ۱۹۹۲ زمانی که این شرکت اولین هواپیمای بوئینگ ۷۴۷-۴۰۰ خود را دریافت کرد، کلاس پروازی اکونومی د لوکس (Economy Deluxe) که اتفاقا بین مسافران هم بسیار با استقبال روبرو شد را در مقصد های پروازی خود به لس آنجلس راه اندازی کرد.

برای اولین بار در جهان بود که، اوا ایر این کلاس پروازی را برگزار می کرد. البته این کلاس پروازی بعدها اول به عنوان اور گرین دلوکس و بعد تر به عنوان الیت کلاس (Elite Class) تغییر نام داد. تا سال ۱۹۹۴ اوا ایر به ۲۲ مقصد بین المللی در جهان پرواز های منظم برقرار کرد و سالانه بیش از ۳ میلیون مسافر را جا به جا می نمود. در سال ۱۹۹۵ این شرکت اعلام کرد که در آمد سال قبلش مبلغی معادل ۱٫۵ میلیارد دلار بوده است.

شرکت هواپیمایی اوا ایر

این شرکت به خاطر رعایت همه جانبه ی موارد ایمنی، از بسیاری از رقبای خود پیشی گرفت و در سال ۱۹۹۷ توانست همزمان گواهینامه ی ایمنی IOSA که مخفف و گواهینامه ی ISO 9002 را در زمینه ی ایمنی مسافران، بار و خدمات تعمیر و نگهداری هوایماها دریافت نماید.

خدمات کارگوی این ایرلاین در آوریل سال ۱۹۹۵ آغاز شد و اولین محموله ی بارهای این ایرلاین  با یک فروند هواپیمای مک دانل داگلاس به مقاصد: پنانگ، سنگاپور، تایپه، سانفرانسیسکو، نیویورک و لوس آنجلس به صورت منظم و هفتگی برگزار شد.

از سال ۱۹۹۸ این شرکت هواپیمایی در پی به دست آوردن سود بیشتر در بازار جهانی به دنبال به دست آوردن سهام در خطوط هوایی دیگری بر آمد. در سال ۲۰۰۷ این شرکت یک پرواز بدون توقف بین مسیرهای تایپه به نیویورک (فرودگاه بین المللی جان اف کندی) با استفاده از هواپیمای بوئینگ ۷۷۷-۳۰۰ER برگزار کرد.

پرواز بیزینس کلاس

البته به طور همزمان پرواز تایپه به پاریس را لغو نمود. در بین سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۸ با بالا رفتن قیمت سوخت، اوا ایر دچار افت سهام شد و در پی همین مسئله شرکت تصمیم گرفت تا اقدامات صرفه جویانه در زمینه ی استفاده از سوخت از جمله کاهش برنامه های پرواز و افزایش هزینه ها را انجام دهد.

دراوایل سال ۲۰۰۸ شرکت اعلام کرد که تعداد کارکنانش در دفتر سن دیه گو را کاهش خواهد داد و همچنین بسیاری از کارکنان محلی خود را به دفاتر دیگر منتقل خواهد کرد. این شرکت در ۳ ماهه ی اول سال ۲۰۰۹ به سود آوری خود بازگشت.

این ایرلاین در ماه اوت سال ۲۰۱۰ به عنوان یکی از ۱۰ شرکت برتر بین المللی هواپیمایی در جهان شناخته شد. اوا ایر در ۱۸ ژوئن سال ۲۰۱۳ به عضویت کامل اتحادیه استار الاینس در آمد. شرکت هواپیمایی اوا ایر دارای ۵ کلاس پروازی است که عبارتند از: رویال لورل (Royal Laurel)، پرمیوم لورل (Premium Laurel)،بیزنس کلاس، پرمیوم اکونومی یا همان الیت و اکونومی کلاس که ما در ادامه می خواهیم تا پرواز بیزینس کلاس این شرکت را برای شما توضیح مورد بررسی قرار دهیم.

آشنایی با پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی اوا ایر

پروازهای بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی اوا ایر

کلاس پروازی بیزنس کلاس شرکت هواپیمایی اوا ایر دارای صندلی هایی با انعطاف ۱۸۰ درجه ای هستند و می توان آن ها را به صورت معکوس نیز تنظیم نمود. این صندلی ها دارای پرت ورودی برای لپ تاپ و گوشی های همراه می باشند.

امکانات پذیرایی و سرگرمی در این کلاس پروازی تکمیل است. امکانات این پرواز از نظر پدیرایی و سرگرمی نیز بسیار کامل است.

شرکت هواپیمایی اوا ایر در این نوع کلاس یکی از بهترین امکانات را دارا می باشد و همانطور که گفتیم از جمله ایرلاین های ۵ ستاره می باشد. غذاهای این پرواز از بهترین کترینگ های جهان و توسط بهترین آشپزهای جهان طبخ می گردد.

نکاتی برای مسافران هواپیما که دارای اضافه وزن هستند!
نکاتی برای مسافران هواپیما که دارای اضافه وزن هستند!
برگزاری مسابقه موشک کاغذی+ویدئو
برگزاری مسابقه موشک کاغذی+ویدئو
ایر آستانه، ایرلاین مهم قزاقستان
ایر آستانه، ایرلاین مهم قزاقستان
معرفی «هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس»، عضو جدید و کم مصرف خانواده بوئینگ!
معرفی «هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس»، عضو جدید و کم مصرف خانواده بوئینگ!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code