معرفی پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی چین جنوبی

آشنایی با پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی چین جنوبی | China Southern Airlines Business class

امروز می خواهیم خدمات پروازی بیزینس کلاس یکی از شرکت های هواپیمایی معروف جهان و قاره ی آسیا را مورد بررسی قرار دهیم که در جهان زبانزد و پرطرفدار است. پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی چین جنوبی (China Southern Airlines Business class) شرکت هواپیمایی یکی از شرکت های هواپیمایی در سطح جهان است که برترین خدمات را در این بخش ارائه می نماید. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر ابتدا مختصری از تاریخچه ی این شرکت هواپیمایی بدانید و در ادامه با هم از خدماتی که در پرواز بیزینس کلاس چین جنوبی ارائه می شود را بررسی نماییم.

آشنایی با پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی چین جنوبی

مختصری از تاریخچه ی شرکت هواپیمایی چین جنوبی

مطالب مرتبط:
در مناطق مختلف چین چه غذاهایی بخوریم؟
معرفی فرودگاه بین المللی شنژن چین

شرکت هواپیمایی چاینا ساترن که به ان شرکت هواپیمایی چین جنوبی نیز می گویند، در اول ژوئیه ی سال ۱۹۸۸ در پی بهبود و بازسازی سازمان هواپیمایی چین و چند شرکت هواپیمایی دیگر تاسیس شد.

این ایر لاین یکی از بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی و دارای یکی از مجهز ترین ناوگان های جهان است. با ثبت رکورد های بالای جا به جایی مسافران در سال های متمادی چاینا ساترن توانسته است تا بزرگ ترین شرکت هوایی آسیایی و سومین در جهان باشد. ششمین ایرلاین بزرگ جهان بودن، جایگاهی نیست که به آسانی برای این ایرلاین به وجود آمده باشد.

در حال حاضر چین جنوبی دارای بیش از ۷۰۰ فروند هواپیمای مختلف است. در حال حاضر بیش از ۲۰۰ مقصد در سراسر جهان و بین ۵ قاره را شرکت هواپیمایی جنوب چین پوشش هوایی، هم از نوع مسافری و هم از نظر باربری قرار داده است.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر گوانگ ژو کشور چین قرار دارد. فرودگاه هایی که قطب اصلی و مرکزی چاینا ساترن ایرلاین هستند، عبارتند از: فرودگاه بین المللی گوآگ ژو و فرودگاه بین المللی اورومچی دیووپو. در حال حاضر سهام چاینا ساترن در ۳ بازار بزرگ بورس جهان یعنی؛ بازار بورس نیویورک، بورس شانگهای و بورس اوراق بهادار هنگ کنگ معامله می شود.

هواپیمایی چین جنوبی

جالب است بدانید که این شرکت متعلق به دولت چین است اما شرکت های خارجی هم اجازه ی سرمایه گذاری در این شرکت را دارند. طبق آماری که درباره ی فعالیت های این شرکت منتشر شده است، در سال ۲۰۱۴ بیش از ۱۰۰ میلیون مسافر را در سراسر جهان، چاینا ساترن جا به جا کرده است. با این تعداد جا به جایی مسافر بی شک این ایر لاین جزء بزرگان صنعت هوایی جهان و قاره ی آسیا به حساب می آید.

این شرکت در طول روز بیش از ۲ هزار پرواز به اکثر نقاط مختلف در جهان و کشور دارد. چاینا ساترن برای ۳ سال پیاپی، در فهرست ۵۰ شرکت برتر با تابعیت چینی در مجله ی معروف فورچنز معرفی شده است.

یکی از مقصد های این شرکت هواپیمایی، ایران است. تنها شهری که این هواپیمایی در ایران در آن پرواز دارد تهران و فرودگاه بین المللی امام خمینی است.

از جمله مقصد های این ایر لاین می توان از کشورهای فرانسه، ایتالیا، هلند، گرجستان، آذربایجان، استرالیا، کره جنوبی، ویتنام، هند، ژاپن، مالدیو، سنگاپور، ازبکستان، هنگ کنگ، کنیا، کانادا، امارات متحده، … و بسیاری از کشور های دیگر هستند. در حال حاضر این ایرلاین، ۱۲۷ مقصد داخلی در چین را نیز پشتیبانی می کند.

پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی چین جنوبی

اگر مسافر این شرکت هواپیمایی هستید توجه داشته باشید که، بسته به کلاس پروازی که با آن سفر خود را انجام می دهید، شما می توایند ۱ یا ۲ ساک دستی ۵ کیلو گرمی را با خود داخل کابین هواپیما ببرید.

اقلام مجازی که قادر هستید با خود داخل کابین هواپیما ببرید عبارتند از: کت، چتر، دوربین کوچک، کیف دستی یا وسایل معمولی روتین همراه در سفر، … و دیگر اقلامی که در قوانین این شرکت همراه داشتنشان مشکلی برای پرواز و یا مسافران به وجود نمی آورد.

منوی پذیرایی هر کلاس پروازی متفاوت است. اگر می خواهید تا در طول پرواز از شما پذیرایی شود قبل از شروع سفر منوها را حتما بررسی کنید. شما این امکان را نیز دارید تا از طریق وب سایت این شرکت فیلم ها، موزیک، بازی ها و دیگر سرگرمی های موجود در پرواز را بررسی نمایید و از بین آن ها انتخاب کنید.

اگر با کودک سفر می کنید، قبل از سفر حتما به برنامه های ویژه کودکان و شرایط ویژه ی آنان توجه کنید و سفری راحت را برای همراه کوچکتان با آسیا ساترن به وجود بیاورید. این شرکت هواپیمایی خدمات پروازی خود را در چند کلاس مختلف پروازی ارائه می نماید.

این کلاس های پروازی عبارتند از: فرست کلاس، بیزینس کلاس و اکونومی کلاس و کلاس پرمیوم اکونومی. در ادامه به بیان خصوصیات و ویژگی های این کلاس پروازی در شرکت هواپیمای چین جنوبی و یا همان چاینا ساترن می پردازیم.

مختصری از تاریخچه ی شرکت هواپیمایی چین جنوبی

پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی چین جنوبی

در کلاس پروازی بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی چین جنوبی هم به طور معمول از هواپیماهای پهن پیکری همچون: ایرباس ۳۸۰، بوئینگ ۷۸۷، ایرباس ۳۳۰ استفاده می گردد. در طراحی صندلی های بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی چین جنوبی، تکنولوژی فقط در راه راحتی و آسودگی مسافران در طول پرواز به کار گرفته می شود.

صندلی های این کلاس پروازی این امکان را دارند تا در صورت دلخواه به یک تخت کاملا صاف تبدیل شوند. شما در طول پرواز می توانید از فضای خصوصی که در اختیار دارید، نهایت استفاده را ببرید.

در واقع شما در صندلی های بیزینسی در مقایسه با کلاس اکونومی، گویی فضای ۲ صندلی را در اختیار دارید.  مانیتورهای مخصوص، شارژر لپ تاپ و گوشی، پورت های ورودی و خروجی USB از دیگر امکاناتی هستند که در این کلاس پروازی در اختیار مسافرین قرار می گیرد. کلاس پروازی بیزنس کلاس شرکت هواپیمایی چین جنوبی دارای صندلی هایی با انعطاف ۱۸۰ درجه ای هستند و می توان آن ها را به صورت معکوس نیز تنظیم نمود.

امکانات پذیرایی و سرگرمی در این کلاس پروازی تکمیل است. امکانات این پرواز از نظر پدیرایی و سرگرمی نیز بسیار کامل است. شرکت هواپیمایی چین جنوبی در این نوع کلاس یکی از بهترین امکانات را دارا می باشد و همانطور که گفتیم از جمله ایرلاین های ۵ ستاره می باشد. غذاهای این پرواز از بهترین کترینگ های جهان و توسط بهترین آشپزهای جهان طبخ می گردد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد