بلیط هواپیما

معرفی پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی ژاپن ایرلاینر

آشنایی با پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی ژاپن ایرلاینر |Business class Japan Airlines

امروز می خواهیم تا خدمات پروازی بیزینس کلاس یکی از شرکت های هواپیمایی معروف جهان را به اتفاق شما مورد بررسی قرار دهیم. پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی ژاپن ایرلاینز (Business class Japan Airlines). شرکت هواپیمایی ژاپن ایرلاینز که ان را با نام جال (JAL) نیز می شناسند، یکی از شرکت های هواپیمایی در سطح جهان و قاره ی آسیا است که برترین خدمات را در بخش پروازهای بیزینس کلاس ارائه می نماید. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر ابتدا مختصری از تاریخچه ی این شرکت هواپیمایی بدانید و در ادامه با هم از خدماتی که در پرواز بیزینس کلاس ژاپن ایرلاینز ارائه می شود را بررسی نماییم.

آشنایی با پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی ژاپن ایرلاینر

مختصری از تاریخچه ی شرکت هواپیمایی ژاپن ایرلاینز

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه کوبه در ژاپن
۸ نکته برای کسانی که می خواهند برای اولین بار به ژاپن بروند!

شرکت هواپیمایی ژاپن ایرلاینز در سال ۱۹۵۱، با داشتن تنها ۱۰۰ میلیون ین سرمایه ی اولیه تاسیس شد و در سال ۱۹۵۳ هنگامی که تنها دو سال از تاسیس این شرکت گذشته بود و در حالی که سرمایه ای بالغ بر ۱ بیلیون ین داشت، شرکت هواپیمایی ژاپن ایر لاینز تبدیل به شرکت هواپیمایی ملی ژاپن گشت.

برای این کار دولت وقت کشور ژاپن، ۱ بیلیون ین دیگر به سرمایه ی شرکت جدید هواپیمایی اضافه کرد و در مجموع شرکت هواپیمایی ملی ژاپن با مجموع ۲ میلیارد ین سرمایه شروع به کار در سطح ناوگان های هوایی کرد. در سال ۱۹۸۷، یعنی ۳ دهه بعد از تاسیس و ملی شدن این شرکت هواپیمایی، مالکیت این شرکت مجددا به دست بخش خصوصی در کشور ژاپن سپرده شد.

دفتر مرکزی این شرکت هواپمیایی در منطقه ی شیناگاوای شهر توکیو پایتخت ژاپن قرار گرفته است. در سال ۲۰۰۲، جال یا در اصل شرکت هواپیمایی ژاپن ایرلاینز با شرکت هواپیمایی ژاپن ایر سیستم (japan air system) ادغام شد. پس از این یکی شدن، جال از نظر جا به جایی مسافر در سطح جهان، همواره در بین ۱۰ هواپیمایی برتر بوده است و تعداد مسافرانش روز به روز نیز بیشتر می گردد.

قطب های فرودگاهی اصلی ژاپن ایر لاینز، ۴ فرودگاه  در ۲ شهر مختلف هستند که عبارتند از: فرودگاه بین‌المللی ناریتا و فرودگاه بین المللی هانه ‌دا در شهر توکیو و فرودگاه بین‌المللی اوزاکا و فرودگاه بین‌المللی کانزای در شهر اوزاکا هستند.

شرکت های تابعه ی هواپیمایی ژاپن عبارتند از شرکت هواپیمایی جی ایر، شرکت هواپیمایی جال اکسپرس و  شرکت هواپیمایی ژاپن ترنسوشن ایر که همگی عضو اتحاد هوایی وان ورلد (one world) نیز می باشند.

پروازهای بیزینس کلاس

شرکت هواپیمایی ژاپن ایرلاینز از آن دسته ی شرکت های هواپیمایی است که پرواز ارزان را به مسافران با خدمات مناسب و با کیفیت بالا ارائه می دهد و این ارزان بودن تاپیری بر روی کیفیت خدماتش ندارد. از بزرگ ترین رقبای جال می توان به خطوط هوایی آل نیپون اشاره کرد که در حال حاضر دومین شرکت بزرگ هوایی در ژاپن و جدی ترین رقیب ژاپن ایر لاینز است.

شرکت هواپیمایی ژاپن دارای ۲۲۰ مقصد پروازی در ۳۵ کشور جهان است. این شرکت هواپیمایی به قاره های آسیا، اقیانوسیه، اروپا  و آمریکای شمالی برنامه های پروازی منظم دارد. اکثر این مقصد ها به توکیو، هنگ کنگ، سئول، دهلی، جاکارتا، لندن، پاریس، ونکوور، لس آنجلس، سان فرانسیسکو، شیکاگو و نیویورک است.

همچنین این سرکت بزرگ هواپیمایی، ۵۰ مقصد داخلی در ژاپن را پشتیبانی می کند. به طور متوسط جال در ماه حدودا ۲۲ هزار پرواز داخلی و خارجی انجام می دهد. طبق آماری که در سال ۲۰۰۹ از طرف این شرکت اعلام شد، ۲۷۹ فروند هواپیما در ناوگان هوایی این شرکت موجود است. خطوط هوایی ژاپن ایرلاینز در حال حاضر به جز انجام خدمات هواپیمایی و ترابری، حامی رسمی فدراسیون فوتبال ژاپن، تیم ملی ژاپن، تیم فوتبال باشگاهی شیمیزو اس- پالس و تیم فوتبال باشگاهی کونسادول ساپورو است.

این شرکت هواپیمایی اقدام به برگزاری پروازهایش در کلاس های کلاس اکونومی، کلاس پروازی پرمیوم اکونومی، کلاس بیزینسی و در نهایت فرست کلاس می نماید. در ادامه به بررسی خصوصیات پروازهای بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی ژاپن ایرلاینز می پردازیم.

مختصری از تاریخچه ی شرکت هواپیمایی ژاپن ایرلاینز

پروازهای بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی ژاپن ایرلاینز

درابتدا درباره ی صندلی های کلاس بیزینسی و انواع آنان در پروازهای ژاپن ایرلاینز با شما صحبت خواهبم کرد. در این کلاس پروازی مسافران این امکان را دارند که از بین ۷ نوع صندلی مختلف که در این پرواز با سطح راحتی مختلفی که وجود دارد، انتخاب و استفاده نمایند.

این صندلی ها به ترتیب عبارتند از: جال اسکای سوئیت (JAL SKY SUITE)، جال اسکای سوئیت ۲(JAL SKY SUITEⅡ)، جال اسکای سوئیت ۳(JAL SKY SUITE Ⅲ)، جال شل فلت نئو (JAL SHELL FLAT NEO)، جال شل فلت سیت(JAL SHELL FLAT SEAT)، جال اسکای ریکلانر (JAL SKYRECLINER) و جال اسکای لوکس سیت (JAL SKYLUXE SEAT) می باشد. به طور مثال صندلی های پرواز بیزینس کلاس اسکای سوئیت می توانند با فضای شخصی که برای شما می سازند، جایگاه مناسبی برای مسافران به همراه یک خواب راحت در پرواز را به ارمغان بیاورند.

در کل تمام امکانات این ۷ صندلی متفاوت بسیار مجهز اند و راحتی و آسایش همه ی مسافران را طول پرواز تامین می کنند. صندلی های اسکای سوئیت ۲، صندلی های راحت و مناسبی به مسافر برای داشتن محیطی کوچک و راحت می دهد.

امکانات این صندلی نیز بسیار تکمیل است. جایگاه بیزینس کلاس اسکای سوئیت ،۳ دارای صندلی هایی است که محیطی برای  قرار دادن وسایل شخصی شما و همچنین لگ روم بسیار بزرگ و مخصوص و همچنین دیگر امکانات مخصوص برای راحتی مسافر را تامین می نماید.

پروازهای بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی ژاپن ایرلاینز

اگر مسافران قصد دارند که با همراه از خدمات این پرواز استفاده نمایند، توصیه ی ژاپن ایرلاینز و ما این است که از این صندلی ها استفاده نمایند. صندلی های بیزینس کلاس جال شیت فلت نئو نیز دارای امکاناتی همچون فضای لگ روم برزگ، صندلی های هوشمند که به وسیله ی کنترل می توان دستورات لازم را به آن داد و در طول سفر بسیار آرام از شرایط راحت لذت برد.

امکانات صندلی های جل شیت فلت سیت نیز همانند امکانات فلت سیت نئو هستند با این احتساب که راحت ترند. صندلی های جال اسکای ریکلانر را می توان اینگونه توصیف کرد که تخت خواب های جمع و جوری هستند که قابلیت صندلی شدن را هم دارند! فاصله ی استاندارد و تقریبا زیادی که بین صندلی ها هست این امکان را به مسافران می دهد تا از انعطاف زیاد صندلی های خود در این پرواز استفاده کنند.

و در آخر به جال اسکای سوئیت سیت می رسیم که در واقع می توان گفت عصاره ی راحتی تمامی ۶ مدل صندلی قبل را در خود دارد. لگ روم بزرگ و انعطاف زیاد صندلی، پشت سری های مخصوص که متناسب با گردن و شرایط مسافر در پرواز طراحی شده است، مانتیورهای اختصاصی، چراغ مطالعه ی مخصوص از امکانات ویژه ی این صندلی ها در کلاس بیزینسی است.

با سرعت هواپیماهای مختلف آشنا شوید
با سرعت هواپیماهای مختلف آشنا شوید
چطور از فرودگاه بمبئی به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه بمبئی به مرکز شهر برویم؟
اطلاعات پرواز ایران به چین
اطلاعات پرواز ایران به چین
با آداب و رسوم واتر سالوت یا خوش آمدگویی هواپیماها آشنا شوید!
با آداب و رسوم واتر سالوت یا خوش آمدگویی هواپیماها آشنا شوید!