بلیط هواپیما

معرفی پرواز فرست کلاس شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز

آشنایی با پرواز فرست کلاس شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز | British Airways FIRST CLASS

امروز می خواهیم تا پرواز فرست کلاس شرکت هوایپمایی بریتیش ایرویز (British Airways FIRST CLASS) را به شما معرفی نماییم. فرست کلاس شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز شاید به نوعی هم حس سفری مجلل را در یکی از بهترین پروازهای جهان به شما بدهد و هم شما را همانند فردی عالی رتبه در بین دوستانتان نشان دهد. به هر حال این کلاس پروازی مشخصات خاص و ویژه ای دارد که دیگر کلاس های پروازی این شرکت ندارند و همین تفاوت ها باعث ایجاد حسی مثبت در مسافرانش می گردد. در ادامه با ما در الی گشت در معرفی پرواز فرست کلاس بریتیش ایرویز همراه باشید.

مختصری از شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز

مختصری از شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز

مطالب مرتبط:
اولین فرودگاه کنترل از راه دور انگلیس!
ببینید انگلیسی ها چه غذاهایی می خورند؟

شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز (British Airways) به عنوان بزرگ ترین ایرلاین در سطح انگلیس از نظر تعداد ناوگان هواپیمایی و یکی از بزرگ ترین و معتبرترین شرکت های هواپیمایی های دنیا به شمار می رود. این شرکت هواپیمایی مشهور با ناوگانی برابر با ۳۰۶ فروند هواپیما شبکه ی پروازی بسیار گسترده ای دارد و روزانه به بیش از ۱۸۳ مقصد در سر تا سر دنیا پرواز مستقیم دارد.

این شرکت هواپیمایی به دلیل امنیت پرواز و کیفیت خدماتی که در طول همیشه زبانزد خاص و عام بوده است و بسیاری از افراد در هنگام سفر سعی می کنند بلیط هواپیما و پرواز خود را از بریتیش ایرویز را تهیه کنند. شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز در واقعایرلاینی انگلیسی است که در سال ۱۹۷۴ تاسیس شد. دفتر مرکزی این ایرلاین در شهر هاموندوورتس بریتانیا قرار گرفته است. فرودگاه های هیترو لندن (London Heathrow Airport) و فرودگاه گاتویک لندن (Gatwick Airport)  به عنوان قطب اصلی بریتیش ایرویز فعالیت می کنند. بریتیش ایرویز در ایران نیز فعال است و اولین پرواز این ایرلاین به تهران در سال ۱۹۴۶ انجام شده است.

در حال حاضر بریتیش ایرویز در تهران نیز دفتر مرکزی دارد و پروازهای متعددی به مقاصد مختلف انجام می دهد. شرکت هواپیمایی برتیش ایرویز یکی از بزرگ ترین و مدرن ترین ناوگان هواپیمایی را در بین تمام ایرلاین های جهان در اختیار دارد. شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز به عنوان یکی از مشتریان قدیمی شرکت هواپیما سازی بوئینگ به شمار می رود.

این ایرلاین در سال ۱۹۹۸ سفارش خرید ۵۹ فروند ایرباس A320 را به شرکت ایرباس ارائه داد. در سال ۲۰۰۷ نیز برنامه نوسازی و تجهیز ناوگان خود را ادامه داد و ۱۲ فروند ایرباس A380 و ۲۴ فروند بوئینگ ۷۸۷ خریداری کرد.

هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ پرکاربردترین هواپیمای استفاده شده در بریتیش ایرلاین است و این ایرلاین ۵۹ فروند از این مدل هواپیما را در ناوگان هواپیمایی خود دارد. بریتیش ایرویز یکی از معدود ایرلاین هایی است که به تمام ۶ قاره ی جهان پرواز مستقیم دارد.

مسافران پرواز فرست کلاس

این ایرلاین با به کارگیری هواپیماهای مدرن بوئینگ و ایرباس سفری امن و راحت را برای مسافران تضمین می کند. در حال حاضر بریتیش ایرویز به ۱۸۳ فرودگاه در کشورهای مختلف جهان پرواز مستقیم انجام می دهد. پررفت و آمدترین مسیر پروازی بریتیش ایرویز از لندن به نیوریورک و لندن به دوبلین است. پرواز مستقیم از فرودگاه هیترو لندن به فرودگاه امام خمینی یکی از این پروازهاست که تقریبا ۶ بار در هفته انجام می شود.

بریتیش ایرویز با ارائه کلاس های پروازی مختلف بر اساس بودجه ها و سلیقه های متفاوت به ارائه ی خدمات پروازی می پردازد. در تمامی پروازهای بریتیش ایرویز نهایت راحتی و ارائه ی بهترین خدمات مدنظر قرار می گیرد. در حال حاضر بریتیش ایرویز در کلاس های پروازی اقتصادی یا اکونومی  (economy)، پریمیوم اکونومی (premium economy)، تجاری یا بیزنس کلاس ( business ) و فرست کلاس (First class) به مسافران خدمات رسانی می کند. در پروازهای کوتاه و طولانی دو کلاس پروازی اکونومی و بیزنس کلاس ارائه می شود.

پرواز فرست کلاس شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز

در پروازهای طولانی مدت علاوه بر این، دو کلاس پروازی دیگر نیز وجود دارد: فرست کلاس و پریمیوم کلاس. از جمله امکاناتی که شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز در اختیار مسافرانش قرار می دهد این است که می توانید هنگام چک این صندلی خود را انتخاب کنید. مگر آنکه بلیط شما از نوع کلاسیک رزرو شده باشد.

حتی این امکان برای مسافران نیز وجود دارد که با هزینه اضافی، صندلی خود را از قبل انتخاب کنند. مسافرانی که بلیط هواپیمای بریتیش ایرویز را رزرو کرده اند اجازه دارند یک ساک دستی و یک قلم شی کوچک (مثل لپتاپ، کیف دستی…) را با خود همراه داشته باشد.

مجموع وزن این دو نباید بیشتر از ۲۳ کیلوگرم باشد. در صورتی که وزن بارتان بیشتر از این میزان باشد مشمول اضافه بار خواهید شد و باید به ازای هر کیف و چمدان اضافه مبلغی را به عنوان جریمه بپردازید. البته باید این نکته را بگوییم که قانون حمل بار در پروازهای فرست کلاس و بیزنس کلاس کمی متفاوت است.

در پرواز بیزنس کلاس هر مسافر می تواند تا ۲ چمدان به وزن مجموعا ۳۲ کیلوگرم با خود حمل کند، و در پرواز فرست کلاس نیز وزن بار مجاز برای هر مسافر ۳ چمدان با حداکثر وزن ۳۲ کیلوگرم است.

آشنایی با پرواز فرست کلاس شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز

پرواز فرست کلاس شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز

در طول پروازهای فرست کلاس بریتیش ایرویز به قول فرنگی ها، حس کاملا های رویالیتی به شما دست می دهد البته باید هزینه ای های رویالیتی هم پرداخت کنید! از جمله ی امکاناتی که در این پرواز برای مسافرانش وجود دارد، فضای کاملا خصوصی جایگاه های آن ها با بهترین امکانات موجود است.

مسافران این پرواز بی شک در بهترین حالت راحتی و سفر به سر می برند زیرا صندلی های آنان از جنس چرم است و به صورت مخصوص طراحی شده است. خدمه و پرسنل پرواز در طو پرواز همیشه در کنار شما هستند و در فکر آماده ساختن هر نوع اسباب آرامش مسافران این پرواز می باشند.

شما در فراز آسمان ها نیز می توایند از اینترنت پر سرعت استفاده کنید. منوی سرگرمی این پرواز فوق العاده است و حتی مکن است که از آهنگ های آخرین به روزرسانی آی تیونز و اسپوتیفای گوشی شما نیز به روزتر باشد!

انواع پورت های ورودی برای استفاده از فلش ها و همچنین شارژ انواع وسایل الکترونیکی همراه شما به راحتی در این پرواز و در کنار صندلی شما امکان پذیر است. در عی حال با تمام این امکانات نباید از کیفیت غذای این پرواز صرف نظر کرد چون مخصوص است و فوق العاده.

این پروازها در مسیرهای خاص دارای امکانات خاص تر و یژه تری نیز می شوند. در آخر باید این نکته را بگوییم که این شرکت برای پروازهای فرست کلاسش در فرودگاه های اصلی خود، ورودی و سالن انتظار مجزا دارد.

معرفی فرودگاه بین المللی هانوفر آلمان
معرفی فرودگاه بین المللی هانوفر آلمان
قوانین عجیب و غریب هواپیمایی که حتی حرفه ای‌ها نیز نمی دانند!
قوانین عجیب و غریب هواپیمایی که حتی حرفه ای‌ها نیز نمی دانند!
۵ فیلم برتر دنیا که در هواپیما ساخته شد!
۵ فیلم برتر دنیا که در هواپیما ساخته شد!
۸ فرودگاه روسیه که ساختمان چوبی دارند!
۸ فرودگاه روسیه که ساختمان چوبی دارند!