بلیط هواپیما

آشنایی با پرواز فرست کلاس شرکت هواپیمایی قطر ایرویز

معرفی پرواز فرست کلاس شرکت هواپیمایی قطر ایرویز | qatar airways first class

یکی از شرکت های هواپیمایی فعال در ایران که اتفاقا جز شرکت های بسیار معروف و خوشنام هواپیمایی جهان نیز هست، شرکت هواپیمایی قطر ایرویز (Qatar Airways) است. این شرکت که از اعتبار بسیار بالایی هم در خاورمیانه و هم در دنیا نیز برخوردار است، در سال ۲۰۱۲ به عنوان یکی از بهترین ایرلاین دنیا شناخته شد. این شرکت هواپیمایی از کشور قطر، یکی از بهترین پروازهای درجه ۱ و یا همان فرست کلاس دنیا را برگزار می نماید. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم پرواز فرست کلاس قطر ایرویز را مورد بررسی قرار دهیم.

پرواز فرست کلاس شرکت هواپیمایی قطر ایرویز

درباره ی شرکت هواپیمایی قطر ایرویز

مطالب مرتبط:
در فرودگاه دوحه قطر چه کار کنیم؟
پرواز اکونومی هواپیمایی قطر بهتر است یا امارات؟

در ابتدا کمی از شرکت هواپیمایی قطر ایرویز برایتان می گوییم. این ایرلاین در واقع شرکت هواپیمایی ملی کشور قطر است.

دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در دوحه، پایتخت کشور قطر قرار دارد و مالکیت آن کاملا تحت نظر دولت قطر می باشد.

این شرکت هواپیمایی در دنیا به بیشتر از ۱۴۰ مقصد متفاوت پرواز دارد. شرکت هواپیمایی قطر ایرویز در سال ۱۹۹۳ فعالیت خود را به عنوان یک شرکت نیمه دولتی کار خود را شروع کرد و اولین پروازی که این شرکت هواپیمایی انجام داد، یک سال بعد و در سال ۱۹۹۴ بود.

در آن زمان این هواپیمایی فقط به چند مقصد آسیایی و البته منطقه ای همچون دوحه به دبی، بانکوک، شارجه و توکیو پرواز انجام می داد.

شرکت هواپیمایی قطر ایرویز علاوه بر انجام این پروازهای محدود، کار خود را تنها با تعداد محدودی از هواپیماها یعنی دو فروند هواپیمای ایرباس S310 شروع کرد.

یک سال بعد از شروع فعالیت این شرکت هواپیمایی یعنی در سال ۱۹۹۴، شرکت هواپیمایی قطر ایرویز ۲ فروند هواپیمای ساخت شرکت بوئینگ را که عبارت بودند از ۱ هواپیمای جدید و یک هواپیمای کارکرده را خریداری نمود و به این صورت مسیرهای پروازی خود را گسترش داد.

شرکت هواپیمایی قطر آهسته آهسته بزرگ و بزرگ تر شد و به جایی رسید که نیروهای خود را به بیشتر از ۱۷ هزار نفر افزایش داد.

معرفی پرواز فرست کلاس شرکت هواپیمایی قطر ایرویز

مدیریت عامل این شرکت را که آقای اکبر الباکر نام دارد و از سال ۱۹۹۶ در این سمت مشغول به کار شده است، می باشد و توانسته که این شرکت هواپیمایی را به عنوان یکی از بهترین و البته معروف ترین شرکت های هواپیمایی دنیا به جهان معرفی نماید.

یکی از افتخارات بزرگ این شرکت هواپیمایی که باعث شهرت آن نه تنها در آسیا و خاورمیانه بلکه در جهان شد این بود که به اجرای طولانی ترین پرواز مستقیم جهان بین دو مقصد دوحه و آکلند در نیوزیلند پرداخت.

این پرواز طولانی و معروف بیشتر از ۱۶ ساعت به طول انجامید و مسافت ۱۴۵۳۴ کیلومتری در آن پیموده شد. شرکت هواپیمایی قطر ایرویز اقدام به برگزاری پروارهایش در ۳ کلاس مختلف پروازی می نماید؛ اکونومی کلاس، بیزینس کلاس و فرست کلاس.

ما اکنون می خواهیم تا یکی از لوکس ترین و مجلل ترین پروازهای جهان و این شرکت هواپیمایی را که پرواز فرست کلاس آن است را به اتفاق شما مورد بررسی قرار دهیم.

فرست کلاس

پروازهای فرست کلاس شرکت هواپیمایی قطر ایرویز

حال پروازهای فرست کلاس این شرکت را به اتفاق هم مورد بررسی قرار می دهیم.

بگذارید تا از قبل از سوار شدن بر هواپیما را با شما مرور نماییم. مسافران این پرواز قبل از این که سوار هواپیما شوند، زمانی که بلیط های خود را تحویل دادند، به سالن فرودگاهی بسیار مجللی که از سبک طراحی فرودگاه بین المللی هیترو لندن برگرفته شده است، منتظر می مانند.

معماری و امکانات این سالن بسیار خاص و زیباست و با نخلستان های مصنوعی تزئین شده است. اگر قبل از پرواز بخواهید چیزی بخورید و یا بنوشید می توانید به راحتی این کار را انجام داده و فقط سفارش دهید، هر چه را که بخواهید!

در واقع برای مسافران هم سفارش صبحانه و هم ناهار و شام آزاد است، بستگی به زمان پرواز و شرایط پیشامدی دارد.

دراین سالن مجلل فرودگاهی که مخصوص مسافران پروازهای فرست کلاس است می توان هم به استراحت پرداخت و هم کارهایی همچون: استفاده از کامپیوتر و لپ تاپ، شارژر، پرینتر و وای فای را در دسترس داشته باشید.

این سالن مجهز و مجلل همچنین به حمام و اتاق خواب نیز مجهز است.

فرست کلاس شرکت هواپیمایی قطر ایرویز

بعد از این که سوار هواپیما شدید و در کابین فرست کلاس مستقر شدید، وارد قسمت جدید از امکانات این پرواز می شوید.

پروازهای فرست کلاس دارای مجموع ۸ کابین است. در پروازهای فرست کلاس قطر ایرویز شما می توانید با استفاده از یک جدا کننده، حریم خصوصی خود را داشته باشید.

کابین های فرست کلاس بسیار راحت و عریض هستند و مبلمان راحتی آن نیز بسیار حالت خوبی را به مسافرین منتقل می سازد. صندلی های این پرواز به تخت خواب تبدیل می شوند و دارای امکاناتی همچون پتو و بالش هستند.

در این پرواز مسافرین حتی لباس های خواب اختصاصی طراحی شده توسط شرکت وایت را که به صورت جداگانه برای مردان و زنان عرضه می شوند را در اختیار دارند.

به این ست دمپایی را نیز اضافه نمایید. برای سرگرمی مسافرین نیز گزینه های بسیاری وجود دارد. بیش از ۳ هزار انتخاب از بین آخرین فیلم ها، سرگرمی ها و مجله های جهان برای مسافرین این پرواز وجود دارد.

پروازهای فرست کلاس شرکت هواپیمایی قطر ایرویز

برای هر مسافر در کنار هر صندلی امکاناتی همچون: وای فای، شارژر و یو اس بی برای استفاده قرار دارد.

مسافرین این پرواز می توانند که بر روی مبلمان چرمی سالن به استراحت بپردازند و به کارهای مورد علاقه ی خود بپردازند.

مسافرین پرواز فرست کلاس شرکت هواپیمایی قطر ایرویز می توانند تا هر نوع غذایی را سفارش دهند.

این شرکت برای پروازهای درجه یکش از بهترین سرآشپز های بین المللی استفاده می نماید. در منوی غذایی فرست کلاس قطر ایرویز همه نوع غذا از غذاهای عربی گرفته تا غذاهای بین المللی وجود دارد.

انواع و اقسام غذاهای مختلف اعم از انواع پیش غذا، دسر، میان وعده، خوراکی های مختلف تشکیل می دهد.

در تمام طول سفرهای پرواز فرست کلاس، مهمانداران شرکت هواپیمایی بدون وقفه مشغول ارائه ی خدمات به تمامی مسافران هستند.

وحشتناک ترین چیزهایی که در گیت بازرسی فرودگاه کشف شده اند!
وحشتناک ترین چیزهایی که در گیت بازرسی فرودگاه کشف شده اند!
نکاتی جهت ایمنی پرواز، که نباید به سادگی از کنارشان گذشت
نکاتی جهت ایمنی پرواز، که نباید به سادگی از کنارشان گذشت
خطر باتری های لیتیومی در هواپیما چیست؟
خطر باتری های لیتیومی در هواپیما چیست؟
سفر در زمان: هواپیمای گمشده ای که بعد از ۳۷ سال در ونزوئلا فرود آمد!
سفر در زمان: هواپیمای گمشده ای که بعد از ۳۷ سال در ونزوئلا فرود آمد!