بلیط هواپیما

چگونه از پرواز جا نمانیم؟!

راه هایی برای جا نماندن از پرواز

جا ماندن از پرواز یکی از تجربه های سخت است که آدم را دلسرد و نا امید می کند چون هم از سفر خود جا مانده ایم و همه ی برنامه هایمان به هم ریخته است و هم پولی را که برای بلیط هواپیما هزینه کرده بودیم از بین رفته است. برای اینکه مطمئن باشید که هیچ وقت این اتفاق برای شما نیفتد نکاتی وجود دارد که با رعایت آن ها همیشه سر وقت به پرواز می رسید و در وقت و هزینه های خود صرفه جویی می کنید، در ادامه با الی گشت همراه باشید تا بدانید چه کنید که از پرواز جا نمانید.

مطالب مرتبط:
اگر حین پرواز خلبان دچار سانحه شد، چه کنیم؟
در هنگام پرواز چه اتفاقی برای بدن می افتد

  همه لوازم مورد نیاز سفر را چند روز زودتر آماده کنید

صبح روزی که بعد از ظهر آن پرواز دارید زمان مناسبی برای چمدان بستن نیست! چندین روز جلوتر این کار را شروع کنید تا مطمئن شوید که همه وسایل مورد نیاز خود را بر می دارید اینطوری زمان کافی دارید تا وسایلی را که ندارید خریداری کنید و لوازمی که فراموش کرده اید در چمدان قرار دهید را هم بسته بندی کنید. بعضی از فرودگاه ها فروشگاه هایی دارند که می توانید چیزهایی را که فراموش کرده اید همراه خود به سفر بیاورید را از آنجا خریداری کنید اما معمولا قیمت اجناس در این فروشگاه ها از جاههای دیگر خیلی بیشتر است. با این حال منطقی ترین کار این است که لوازمی را که خیلی به آن ها نیاز دارید را از این فروشگاه ها بخرید. همه قوانین و محدودیت هایی را که برای بستن چمدان وجود دارد را رعایت کنید.بستن چمدان

اگر ممکن است به صورت آنلاین چک این شوید

تعداد زیادی از ایرلاین ها خدماتی را ارائه می دهند که در آنجا می توانید برای پرواز خود چک این آنلاین انجام دهید، معمولا این کار ۲۴ ساعت قبل از شروع حرکت هواپیما انجام می شود. با این کار در فرودگاه زمان اضافی زیادی دارید و لازم نیست که عجله کنید.

زودتر به فرودگاه برسید

سعی کنید که به موقع به فرودگاه برسید تا زمان کافی برای گرفتن بلیط خود و چیزهای دیگری که برای سفر نیاز است داشته باشید. باید طوری برنامه ریزی کنید که حداقل ۲ ساعت قبل از شروع پرواز در فرودگاه باشید. وقتی همه کارهای خودرا برای پرواز انجام دادید صبور باشید چون ممکن است صف بلندی در جلوی شما وجود داشته باشد.

فرودگاه

بدانید که گیت ورودی شما کجاست

وقتی افراد شروع به بالا رفتن از هواپیما می کنند خوب است که چمدان های خود را به سرعت چک کرده و در داخل هواپیما قرار دهید اما گر ندانید که هواپیمای شما کدام است چگونه می توانید برای ترک فرودگاه آماده شوید؟

گیتخونسردی خود را حفظ کنید

موانع زیادی ممکن است پرواز شما را تحت تاثیر قرار دهد مثل وضعیت بد آب و هوایی، مشکلات فنی هواپیما  و مسائل دیگری که ممکن است قبل از اینکه سوار بر هواپیما شوید پیش بیاید، صبر داشته باشید و خود را آماده سوار شدن به هواپیما نگه دارید چون این مشکلات همیشه وجود دارد و به زودی تمام می شود.

به حرف کارکان ایرلاین و فرودگاه گوش دهید

کارکنان با گفتن اینکه پرواز شما کجاست و در قدم بعدی چه کاری باید انجام دهید بیشترین کمک را به شما می کنند به همین دلیل همیشه به حرف های آن ها گوش دهید.

منبع: wikihow.com

بهترین و ایمن ترین خطوط هواپیمایی جهان (قسمت اول)
بهترین و ایمن ترین خطوط هواپیمایی جهان (قسمت اول)
معرفی فرودگاه پیام در استان البرز
معرفی فرودگاه پیام در استان البرز
باید و نبایدهایی که در طول پرواز باید بدانید!
باید و نبایدهایی که در طول پرواز باید بدانید!
بهترین خطوط هوایی ۲۰۱۹ از دید مرکز اسکای‌ترکس
بهترین خطوط هوایی ۲۰۱۹ از دید مرکز اسکای‌ترکس