بلیط هواپیما

چگونه با تکان های هواپیما کنار بیاییم؟!

چگونه از تکان های هواپیما نترسیم؟

اگر بخواهید به شهر یا کشور دور بروید باید پرواز و بلیط هواپیما رزرو کنید و این به معنی این است که شاید با ترسناک ترین بخش پرواز یعنی تکان های هواپیما روبرو شوید. مهمانداران به شما اطمینان می دهند که وقتی هواپیما در خلاف جهت باد حرکت می کند چیزی برای ترسیدن وجود ندارد اما  وقتی هواپیما شروع به تکان خوردن های سریع، بالا و پایین رفتن و حرکات نامنظم می کند حتی کسانی که بارها و بارها هم سوار هواپیما شده اند قلبشان تند تند می زند و ترس بر آن ها غلبه می کند. معمولا دلیلی برای ترسین وجود ندارد اما در آن لحظه خیلی سخت است که بتوانید ریلکس بمانید. نگران نباشید الی گشت در این پست دو تکنیک راحت و آسان را برای کنار آمدن با ترس از تکان های هواپیما به شما پیشنهاد می دهد تا با انجام آن ها در حالی که همه مسافران در حال ترسیدند شما همچنان آرام و ریلکس بمانید، اگر می خواهید این رازها را بدانید در ادامه ما را همراهی کنید.

هواپیما

اسم خود را بارها بنوسید

مطالب مرتبط:
هیچ وقت در هواپیما قهوه نخورید!
سوراخ ریز پنجره های هواپیما برای چیست؟

در لحظه ای که هواپیما تکان های شدید می خورد می توانید با تمرکز بر روی نوشتن اسمتان حواس خود را پرت کنید. اما نه نوشتن های معمولی! نوشتن را باید با دست مخالف خود انجام دهید یعنی اگر راست دست هستید با دست چپ و اگز دست دست هستید با دست راست! چون این کار سریعا افکار ترس را از  شما دور می کند. البته این را ما نمی گویم این گفته ناخدایی کاربلد است که مدت ها در کار پرواز است او می گوید به نوشتن خود ادامه دهید چون نوشتن با دست مخالف برای شما سخت است به همین دلیل تمام تمرکز خود را روی نوشتن می گذارید و دیگر نمی توانید به ترسیدن فکر کنید! از طرفی نوشتن با دست مخالف، نیمکره دیگر مغز شما را فعال می کند و با این کار دیگر قطعا افکار مربوط به ترسیدن به شما نزدیک نمی شوند!

ترس از پرواز

 با نی نفس بکشید

به گفته همان خلبان کاربلد، یکی از دلایلی که استرس و نگرانی شما را  بیشتر می کند نفس نفس زدن است اگر در همین لحظه یک نی در داخل دهان خود بگذارید و از طریق آن نی تنفس کنید جریان هوا محدود می شود و دیگر نمی توانید نفس نفس بزنید پس در نتیجه آرام می شوید.

مسافران هواپیما

اگر در هنگام تکان های هواپیما به جای ترس از سقوط، به آن تکان ها به چشم یک دست انداز در وسط خیابان نگاه کنید می توانید بر ترس خودتان غلبه کنید و آرام باشید و سر فرصت قلم و کاغد و نی خود را از کیف دستی در بیاورید و دو تکنیک بالا را انجام دهید.

منبع: southernliving.com

معرفی فرودگاه بین المللی کلن بُن
معرفی فرودگاه بین المللی کلن بُن
 معرفی فرودگاه بین المللی پلوودیوف
 معرفی فرودگاه بین المللی پلوودیوف
چگونه در هواپیما سرما نخوریم؟
چگونه در هواپیما سرما نخوریم؟
آشنایی با هواپیمایی بریتیش ایرویز
آشنایی با هواپیمایی بریتیش ایرویز