بلیط هواپیما

چگونه با یک پرواز طولانی کنار بیایید

چگونه از پروازی طولانی لذت ببریم

تصور کنید که می خواهید برای دیدن نقاط دیدنی، مناظر زیبا و تجربه های جدید زندگی، شهر خود را ترک و عازم کشور دیگری  شوید و باز هم تصور کنید که پروازی ۱۸ ساعته پیش رو داشته باشید. می خواهیم به شما روش هایی را بگوییم که با کمک آن ها بدون توجه به مسافت زیاد، پروازی لذتبخش داشته باشید. با الی گشت همراه باشید

پرواز طولانی

چگونه برای پروازی طولانی آماده شوید:

مطالب مرتبط: 
نکاتی که درباره پرواز با هواپیما نمی دانید 
فاصله بین دو پرواز؛ راهکارهایی برای فرار از خستگی

قبل از پرواز نصف قرص آسپرین بخورید: یکی از مهمترین مشکلاتی که نشستن طولانی مدت روی صندلی برای افراد ایجاد می کند ریسک لخته شدن خون در رنگ پایین پاهاست. خون مردگی ها می تواند باعث قرمز شدن پاها و همچنین تورم و درد آن ها شود، هرچند اثرات خطرناک وقتی است که این خون مردگی وارد جریان خون شود که شرایط بالقوه کشنده ای را فراهم می کند. آسپرین به عنوان دارویی ضد خون مردگی عمل می کند و با رقیق کردن خون از خون مردگی جلوگیری می کند، بعد از ۴ یا ۵ ساعت از شروع پرواز، حتما نصف دیگر آسپرین را هم بخورید.

صندلی خود را رزرو کنید: در هواپیماهای درجه یک نیازی به رزرو صندلی نیست چون همه صندلی ها در کیفیتی عالی هستند اما اگر پروازی طولانی در پیش رو دارید برای اطمینان از راحتی صندلی خود، درباره نوع هواپیمایی که می خواهید با آن پرواز کنید تحقیق کنید و بهترین صندلی ها را انتخاب کنید. همه می دانند که صندلی هایی که در ردیف خروج قرار دارد فضای پای بیشتری دارند اما اگر قادر به انجام دستورالعمل های اضطراری نیستید ردیف خروج را رزرو نکنید. دومین صندلی هایی که طرفداران زیادی دارند صندلی های کنار پنجره هستند برای اینکه راحتی بیشتری دارند و مناظر بیرون هم به خوبی دیده می شود. حتما سری به سایت www.seatguru.com بزنید تا با جزئیات نوع هر هواپیما آشنا شوید و ببینید که از کدام صندلی ها باید اجتناب کنید. بغیر از محل قرارگیری صندلی، به اولویت ها و نیازهای خودتان هم توجه کنید: اگر زیاد به دستشویی می روید بر روی صندلی ای نزدیک دستشویی بنشینید یا اگر همراه خود کودک دارید از صندلی های ویژه استفاده کنید تا از راحتی و ایمنی او اطمینان حاصل کنید.

صندلی هواپیما

کفش و لباس راحت بپوشید: برای لذت بیشتر از پرواز ، از لباس های گشاد استفاده کنید که نیازی به مراقبت نداشته باشد. زیرپوش نخی و لباس سبک بهترین انتخااب است. بجای کفش های سفت، از صندل استفاده کنید و فقط در صورتی از جوراب استفاده کنید که پاهایتان زود سرد می شود، بهتر است که از پوشیدن جواهرات غیر ضروری، کمربند و چکمه خودداری کنید چون اینها سرعت شما را قبل از سوار شدن به هواپیما پایین می آورد.

آب بخورید:شرایط محیطی در داخل هواپیما می تواند از بیابان هم خشک تر باشد. کم آبی بدن می تواند باعث ناراحتی های شدید مثل خشک شدن پوست، پوست پوست شدن لب و حالت تهوع شود. خوردن آب زیاد قبل، در حین و بعد از پرواز می تواند بسیار کمک کننده باشد. از خوردن نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنید چون بی آبی بدن را تشدید می کنند ، از کرم استفاده کنید تا مطمئن شوید که دست ها و صورت شما در حین پرواز مرطوب باقی می ماند.

همه لوازم مورد نیاز خود را در کیف دستی خود قرار دهید: داروها، لباس های اضافی، نوشیدنی و غذا را داخل کیف دستی خود قرار داده و در حین پرواز همراه خود داشته باشید تا در صورت نیاز، از آن ها استفاده کنید.

منبع: hubpages.com

آشنایی با شرکت هواپیمایی آسمان
آشنایی با شرکت هواپیمایی آسمان
آشنایی با قسمت های مختلف فرودگاه
آشنایی با قسمت های مختلف فرودگاه
با این روش‌ها خیالتان از چمدانتان در فرودگاه راحت باشد!
با این روش‌ها خیالتان از چمدانتان در فرودگاه راحت باشد!
معرفی شرکت هواپیمایی آتا
معرفی شرکت هواپیمایی آتا