بلیط هواپیما

فاصله بین دو پرواز؛ راهکارهایی برای فرار از خستگی

۵ راهکار عملی برای سپری کردن زمان در فرودگاه

فرض کنید برای سفر با هواپیما، چمدان هایتان را تحویل داده و کارت پرواز را دریافت کرده اید، حالا باید چند ساعت منتظر باشید تا قادر به سوار شدن به هواپیما باشید. به چه صورت باید در طول این مدت زمان در فرودگاه منتظر بمانید؟ الی گشت در این یادداشت برخی پیشنهادات مفید برای پر کردن این مدت زمان به شما ارائه می کند:

مطالب مرتبط:
۱۰ فرودگاه پرتردد جهان
معرفی ۷ رستوران برتر فرودگاهی
people watch airport

تماشای مردم و مسافران

یکی از جالب ترین موضوعات هر فرودگاه، مردم و مسافرانی است که مانند یک جریان دائمی، در حال رفت و آمد هستند. شما می توانید با ذهن خود بازی کرده و سعی کنید مثل یک کارآگاه پلیس از روی قیافه و نوع لباس پوشیدن مردم، درباره آن ها حدس هایی زده و سلیقه آن ها را در انتخاب لباس، قضاوت کنید. اگر هم دوست دارید صحنه هایی مشابه فیلم های عاطفی و عاشقانه ببینید، به تماشای مسافرانی که پرواز آن ها به زمین نشسته و پس از انجام مراحل مختلف از گیت ها خارج شده و با استقبال کنندگان خود رو به رو می شوند بپردازید و البته دستمال کاغذی خود را نیز برای دیدن صحنه های متاثر کننده آماده کنید.

kul kuala lumpur international airport with tropical rainforest

به تماشای طبیعت بروید

اگر شما در یکی از فرودگاه های جنوب شرق آسیا در حال سفر هستید، احتمالا می توانید باغ های زیبایی را در بخشی از سالن فرودگاه پیدا کنید. برای نمونه یک باغ زیبا و سرسبز در فرودگاه بین المللی کوالالامپور وجود دارد که در آن نمونه جنگل های استوایی این کشور بازسازی شده است. در فرودگاه چانگی سنگاپور نیز تعدادی باغ های مختلف در مجموعه فرودگاه طراحی شده است که از آن جمله می توان به باغ ارکیده و چشمه آب نمای داخل آن، باغ گیاهان استوائی، باغ پروانه ها و باغ گیاهان گوشت خوار و آبشار و غار مصنوعی اشاره کرد.

one day in singapore

یک سفر روزانه ترتیب دهید

اگر در بین دو پرواز خود زمان توقف زیادی دارید، (در صورت نداشتن مشکل ویزا) می توانید از فرودگاه خارج شده و مانند یک گردشگر از شهر بازدید کنید. بسیاری از فرودگاه ها دارای ایستگاه قطار تا مرکز شهر هستند. برخی فرودگاه ها مانند فرودگاه چانگی در سنگاپور، برای مسافرانی که در فاصله بین دو پرواز خود بیش از ۵ ساعت توقف دارند، تورهای رایگان دو ساعته بازدید از شهر ارائه می دهد.

prayer room heathrow

از آرامش و سکون لذت ببرید

بسیاری از فرودگاه های دارای اتاق های سکوت بوده و استفاده از این اتاق ها می تواند موجب آرامش ذهنی شما شود. در صورت عدم وجود این مراکز نیز می توانید به اتاق های ویژه عبادت که به شکل کلیساهای کوچک یا نمازخانه هستند رفته و ضمن عبادت و تفکر، لحظاتی را با سکوت سپری کنید. برای کسانی هم که نیاز به موعظه مذهبی دارند،  در برخی فرودگاه های جهان مانند فرودگاه هیترو (Heathrow) لندن ، واعظان مذاهب مختلفی مانند مسیحیت؛ اسلام، یهودی و سیک وجود دارند که می توانید به آن ها مراجعه کنید.ر

changi airport singapore kids

بازی کنید

فرودگاه عالی و ویژه چانگی در سنگاپور انواع تدارکات را برای سرگرم کردن مسافران فراهم کرده است. در کنار محوطه ویژه بازی برای کودکان، کارگاه های هنری و صنایع دستی، سه اتاق نمایش فیلم رایگان، بخش بازی ها و تفریحات و بازی های رایگان کامپیوتری و امکان گوش کردن موسیقی، این فرودگاه به تازگی سرسره هایی چهار طبقه و بلند را برای سرگرمی مسافران تعبیه و راه اندازی کرده است که استفاده از آن ها می تواند ساعاتی خوش را برای شما رقم بزند.

در خاتمه اگر شما با خود تجهیزاتی مانند iPad دارید نیز می توانید در این فرصت توقف فرودگاهی، کتاب خوانده، بازی های کامپیوتری انجام داده یا با استفاده از اینترنت وای فای فرودگاه، وب گردی کنید.

تصاویری از ۲۰ مقصد بهاری برتر برای تماشای حیات وحش
تصاویری از ۲۰ مقصد بهاری برتر برای تماشای حیات وحش
۹ دلیل برای سفر به مالزی
۹ دلیل برای سفر به مالزی
به این ۴ دلیل دلباخته ی بلغارستان می شوید!
به این ۴ دلیل دلباخته ی بلغارستان می شوید!
سه روز در باتومی، بهشت گرجستان
سه روز در باتومی، بهشت گرجستان