با این نکات سفر هوایی راحتی با نوزاد خود داشته باشید

پرواز با نوزاد

اگر فرزندتان نوزادی کوچک است و خیال دارید با او به سفری هوایی بروید بهتر است با برنامه ریزی و تجهیزات مناسب این کار را انجام دهید وگرنه با گریه های بی امان نوزاد روبرو می شوید که می تواند سفر هوایی بدی را برای شما و اطرافیانتان رقم بزند. الی گشت در این پست به نکاتی اشاره می کند که با رعایت آن ها می توانید مشکلات سفر هوایی با نوزادان را به کمترین مقدار خود رسانید، ما را همراهی کنید.

سفر هوایی با نوزاد

وسایل مورد نیز کودک را همراه داشته باشید

مطالب مرتبط:
چگونه گربه خانگی خود را به سفر هوایی ببرم؟!
چه کنیم تا سفر هوایی خوبی داشته باشیم؟

معمولا در طول پرواز وسایلی مثل تعدادی اسباب بازی، یک دست لباس، تعدادی پوشک، شیشه شیر، آب معدنی، شیشه شیر، پستانک و آب جوشیده نیاز می شود این ها را در داخل یک ساک دستی بگذارید تا همراه خود داشته باشید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که در هواپیما نمی توانید بیشتر از ۱۰۰ میلی گرم مایعات ببرید مگر اینکه کیسه های مخصوصی را از فرودگاه بگیرید.

پرواز با نوزاد

زمان مناسبی را برای پرواز انتخاب کنید

بهتر است پرواز را در شب انجام دهید تا کودک بیشتر ساعات پروازی را بخوابد. البته این که کودک در طول پرواز خواب باشد ایده آل ترین شرایط ممکن است.

در جای مناسبی بنشینید

با داشتن نوزاد بهتر است در قسمت کناره ها و در جلوی هواپیما بنشینید چون این قسمت فضای بیشتری دارد و راحت تر هستید. می توانید صندلی مخصوص نوزاد را بیاورید و آن را بر روی صندلی کناری خود بگذارید.

پرواز همراه نوزاد

زمان خواب کودک را به هم نزنید

در همان زمان روزهای گذشته کودک را بخوانید تا با بهانه های وقت و بی وقت او روبرو نشوید. می توانید چند اسباب بازی جدید که برای کودک تازگی دارد را به او بدهید تا با آن ها بیشتر سرگرم شود. در صورت بی قراری کودک با اجازه ی مهمانداران او را در راهرو راه ببرید.

برای وعده های غذایی برنامه ریزی داشته باشید

راحت ترین راه برای تغذیه کودک شیر مادر است. برای درست کردن شیرخشک هم می توانید از مهمانداران بخواهید تا برایتان آب گرم بیاوردند. اگر به فرزندتان غذای کمکی می دهید می توانید همراه خود غذا داشته باشید.

حواستان به گوش های نوزاد باشد

هنگام بلند شدن و نشستن هواپیما تغییرات فشار زیادی در داخل کابین اتفاق می افتد که می تواند گوش های کودک را دچار مشکل کند می توانید در این هنگام به کودک شیر دهید تا با قورت دادن های مکرر هوا را از گوش های خود خارج کند. گر کودکان سرما خورده و یا عفونت گوش میانی دارد حتما قبل از پرواز به پزشک بگویید.

اطلاعات پرواز ایران به تایلند
اطلاعات پرواز ایران به تایلند
حقایقی از کابین های هواپیما که شما نمی دانید!
حقایقی از کابین های هواپیما که شما نمی دانید!
مصاحبه با یک مهماندار هواپیما – قسمت دوم
مصاحبه با یک مهماندار هواپیما – قسمت دوم
آشنایی با بزرگ ترین اتحاد شرکت های هواپیمایی: استار الاینس
آشنایی با بزرگ ترین اتحاد شرکت های هواپیمایی: استار الاینس

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code