بلیط هواپیما

کارهایی که نباید در هتل انجام داد (بخش دوم)

این کارها را در هتل انجام ندهید

درست است که از قدیم گفته ‌اند خانه آنجاست که دل خوش است؛ اما در هتل محل اقامت باید از عقل سلیم هم استفاده کرد و کمی احتیاط نمود. هر کسی که به هتلی می ‌رود، باید از سطحی از آگاهی برخوردار باشد و بداند که چطور باید رفتار کند. خطرات مربوط به هتل، از پنجره‌ های خراب گرفته تا هزینه ‌های سرسام ‌آور، همگی واقعیت ‌هایی هستند که باید آنها را مد نظر داشت. قدری پیش‌گیری، از فجایعی که ممکن است سفر فوق العاده شما را به کامتان تلخ کنند، جلوگیری می‌ کند. با الی گشت باشید در ادامه به شرح پنج نکته می‌پردازیم که بهتر است فکر انجام آنها را در هتل، از سرتان به‌در کنید.

مطالب مرتبط:
مواردی که هتل اقامتتان به شما نخواهد گفت
چرا شما نمی توانید اتاق معیتی از هتل رزرو نمائید؟
مواردی که نباید در هتل انجام داد

شماره اتاق ‌تان را به کسی نگویید

در کتاب «راهنمای امنیت هتل»، توصیه ‌های عملی زیادی مطرح کرده ‌ایم و در میان آنها، یک نکته ساده هست که لازم است تمام میهمانان و به‌ ویژه خانم‌ ها و کسانی که به تنهایی سفر می‌ کنند، آن را مدنظر داشته باشند. سارا اشلیختر می ‌نویسد: «اجازه ندهید متصدی هتل، شماره اتاق شما جلوی دیگران بگوید. اگر در هنگام دادن کلید، او با صدای بلند شماره اتاق شما را اعلام کرد، حتماً از وی بخواهید اتاق‌ تان را عوض کند. واقعیت این است که کسانی که در قسمت لابی و نزدیک میز متصدی ایستاده ‌اند – از جمله خلافکاران – خواهند توانست از محل دقیقی که شب را در آنجا خواهید گذراند، آگاه شوند.

از مرورها و مطالب نوشته شده توسط مسافران قبلی، غافل نشوید

از خواندن برخی از داستان ‌های وحشتناک در مورد هتل‌ ها که خوانندگان برای ما می ‌فرستند، مو به بدن‌ مان سیخ می ‌شود! (فکرش را بکنید: «فرش سراسر کثیف»، «نقطه‌های قرمز روی دیوار» و «سوسک ‌های درشت و متعدد» وای…!)
درست است که برخی اوقات این چیزها را می ‌توان به حساب شانس گذاشت. اما با نگاه به مرور کاربران پیش از اقامت در هتل، آیا نمی‌ توان از بسیاری از این مشکلات جلوگیری کرد؟ اگر تنها چند مرور را که میهمانان پیشین نوشته ‌اند مطالعه کنید، متوجه خواهید شد که قیمت پایین این هتل ‌های کثیف، ارزش میهمان شدن در کنار حشرات تختخوابی یا سوسک ‌ها را ندارد. حشرات تختخوابی که خون انسان را می ‌مکند، شاید بدترین چیزی باشند که در اتاق یک هتل بتوانید با آن روبرو شوید؛ چرا که به‌ سادگی با شما تا خانه ‌تان هم می ‌آیند و برای همیشه با شما زندگی خواهند کرد.
بد نیست به عکس‌ های هتل یک‌ ستاره Carter در شهر نیویورک که توسط مسافران در TripAdvisor گذاشته شده، نگاهی بیندازید. در کنار عکس ‌های مربوط به گوشه ‌های کثیف و سوسک‌ های کف اتاق، عکس‌ هایی هم از دست، پا و گردن مسافران دیده می ‌شود که مملو هستند از گزش حشرات تختخوابی.
امیدواریم هتلی که شما برای سفرتان درنظر دارید، در فهرست رده‌بندی TripAdvisor رده پایینی نداشته باشد. اما باید بدانید که حشرات تختخوابی به‌طور بی ‌محابا به هتل ‌های شبی پنج یورو حمله می‌ کنند و بنابراین یک مسافر همیشه باید مراقب این حملات باشد. یکی از بهترین راه ‌ها برای دوری جستن از حشرات تختخوابی در مدت ‌زمان سفر، این است که به آنچه که مسافران در اینترنت راجع به هتل‌ ها می‌ گویند، دقت کنید. اگر در میان مرورها، راجع به وجود و حمله چنین موجوداتی چیزی به چشمتان خورد، بهتر است در مورد رزرو اتاق در آن هتل، تجدیدنظر کنید.

میادین و خیابان‌های معروف استانبول
میادین و خیابان‌های معروف استانبول
برنامه سفری ۱۰ روزه به بلغارستان
برنامه سفری ۱۰ روزه به بلغارستان
عاشقان سفر از تجارب و آرزوهایشان می گویند!
عاشقان سفر از تجارب و آرزوهایشان می گویند!
سفرنامه ای از پارک ملی پیلانس برگ
سفرنامه ای از پارک ملی پیلانس برگ