معرفی ۷ فرودگاه با امکانات ویژه کودکان

فرودگاه مناسب کودکان

سفر برای همه ما همیشه جذاب و هیجان انگیز است، اما وقتی قرار است با چند بچه قد و نیم قد به سفر برویم ممکن است نگرانی هایی برایمان پیش بیاید. سفر هوایی به همراه کودکان می تواند باعث نگرانی والدین شود و شاید بسیاری از والدین به دلیل دردسرهای این نوع سفر، بیخیال آن شوند. محیط شلوغ و پرازدحام فرودگاه ممکن است باعث کلافگی و آزار کودکان شود و ساعات طولانی انتظار در فرودگاه حوصله بچه ها را سر ببرد. خوشبختانه در بسیاری از فرودگاه های دنیا به این امر توجه شده و امکانات و خدمات ویژه ای برای بازی و سرگرمی کودکان در نظر گرفته شده است. در این مطلب الی گشت قصد داریم ۷ فرودگاه مناسب کودکان را به شما معرفی کنیم که خدمات ویژه ای برای کودکان در نظر گرفتند و خانواده ها با خیال راحت می توانند ساعت ها در این فرودگاه ها وقت بگذرانند. با ما همراه باشید تا با این فرودگاه ها آشنا شویم.

معرفی فرودگاه مناسب کودکان

۱- فرودگاه اسخیپول آمستردام در هلند: سالن مادر و کودک

 

مطالب مرتبط:
جاذبه های مخصوص کودکان در استانبول
توصیه های سفر با کودکان ۳ تا ۶ ساله

یکی از معضلاتی که اکثر مسافران با آن روبرو هستند پیدا کردن یک گوشه دنج و راحت در فرودگاه برای استراحت است. این موضوع در مورد والدین جوان با کودکان کم و سن و سال اهمیت بیشتری پیدا می کند. در اکثر فرودگاه ها به سختی می توان محلی خلوت و ساکت برای شیردادن به نوزاد، تعویض پوشک و لباس و استراحت کودکان پیدا کرد. فرودگاه اسخیپول آمستردام اما این موضوع را کاملا در نظر گرفته است و یک فرودگاه مناسب کودکان است. در این فرودگاه مابین سالن های شماره ۲ و ۳ می توانید سالن مادر و کودک را پیدا کنید. این سالن دارای ۷ تختخواب کوچک است و مبلمان و صندلی های راحت در آن وجود دارد. نوزادان و کودکان و همینطور پدر و مادرها می توانند مدتی را دور از هیاهوی شلوغ فرودگاه در این سالن به سر ببرند.

فرودگاه مناسب کودکان اسخیپول

۲- فرودگاه بین المللی کالگری در آلبرتا کانادا: پایگاه فضایی

 

فرودگاه کالگری در آلبرتا کانادا قرار دارد و بی شک جالب ترین فرودگاه مناسب کودکان به شمار می رود. در فرودگاه کالگری قسمتی به نام پایگاه فضایی وجود دارد که با دکوراسیون و تزئینات پایگاه فضایی طراحی شده اند . با استفاده از تکنولوژی های کامپیوتری  و برنامه های آموزشی این پایگاه کودکان (و والدین) را به سفر فضایی هیجان انگیزی می برد. در این قسمت کودکان می توانند یک سنگ واقعی سطح ماه متعلق به سازمان ناسا را ببینند. این محیط آنقدر جالب و سرگرم کننده است که کودکان به همراه والدینشان می توانند ساعت ها در آن سرگرم شوند و گذر زمان را احساس نکنند.

فرودگاه مناسب کودکان کالگری کانادا

۳- فرودگاه بین المللی هنگ کنگ: سالن بازی

 

در گیت های شماره ۱، ۱۵ و ۶۰ فرودگاه هنگ کنگ سالن های ویژه کودکان وجود دارد. این فرودگاه مناسب کودکان است و برنامه های سرگرم کننده ای برای کودکان پخش می شود. همچنین اسباب بازی و وسایل سرگرمی کودکان نیز در اختیار آن ها قرار می گیرد.

فرودگاه مناسب کودکان هنگ کنگ

۴- فرودگاه هیترو لندن: سالن خانواده و زمین بازی

 

فرودگاه هیترو لندن نیز کاملا فرودگاه مناسب کودکان محسوب می شود. در ترمینال های شماره ۱، ۲ ، ۴ و ۵ زمین های بازی و سرگرمی برای کودکان وجود دارد. همینطور سالن ویژه ای برای خانواده ها در ترمینال ۳ فرودگاه فراهم شده است. در این سالن ها کودکان می توانند آزادانه بازی کنند و قبل از آنکه سوار هواپیما شوند انرژی شان را تخلیه کنند. در این فاصله نیز والدین می توانند کمی استراحت کنند و آماده مرحله بعدی سفر شوند. در این سالن ها قسمتی برای شیر دادن و  مراقبت های نوزاد نیز در نظر گرفته شده است.

فرودگاه مناسب کودکان هیترو لندن

۵- فرودگاه مونیخ: ترمینال مخصوص کودکان

 

در این فرودگاه محوطه های بزرگی برای بازی و سرگرمی کودکان در نظر گرفته شده است. در این قسمت تعدادی صفحه نمایش لمسی وجود دارد که در مورد ساز و کار فرودگاه و قسمت های مختلف آن به کودکان آموزش می دهد. همینطور برنامه های ویژه کودکان، از جمله سریال های محبوب آلمانی برای کودکان پخش می شود. علاوه بر فعالیت های آموزشی، کودکان می توانند در پارک فضای باز این قسمت مینی گلف بازی کنند، با هواپیماهای اسباب بازی سرگرم شوند و روی ترامپولین آنقدر بپرند تا خسته شوند!

فرودگاه مناسب کودکان مونیخ

۶- فرودگاه شارل دو گل پاریس: مرکز پلی استیشن و بازی

 

برای خانواده ای که همراه بچه کم سن و سال سفر می کنند هیچ چیز به اندازه یک کالسکه خوشحال کننده نیست! خوشبختانه مسافرانی که به فرودگاه شارل دو گل (و همینطور فرودگاه اورلی) سفر می کنند می توانند مادامی که در فضای فرودگاه هستند به طور رایگان از کالسکه استفاده کنند. همچنین سالن های آرام و ساکتی مخصوص مادر و کودک وجود دارد که امکان شیر دادن، تعویض پوشک و خواباندن نوزادان در آن ها وجود دارد. بچه های بزرگ تر نیز می توانند در محوطه بازی با انواع بازی پلی استیشن و موسیقی شاد خود را سرگرم کنند.

فرودگاه مناسب کودکان پاریس

۷- فرودگاه چانگی سنگاپور: فرودگاهی کودک-محور

 

فرودگاه چانگی (Singapore Changi ) یکی از بهترین فرودگاه های جهان است. به همین دلیل جای تعجب نیست که علاوه بر امکانات و خدمات رفاهی که برای بزرگسالان دارد تفریحات ویژه ای نیز برای کودکان در نظر گرفته باشد. این فرودگاه مناسب کودکان طراحی شده و بچه های کم سن و سال می توانند در سه زمین بازی با انواع اسباب بازی سرگرم شوند. کودکان بزرگ تر نیز می توانند سوار سرسره سه طبقه فرودگاه چانگی بشوند، با ایکس باکس و پلی استیشن بازی کنند یا در سینمای سه بعدی به تماشای برنامه های هیجان انگیز بروند.

فرودگاه مناسب کودکان چانگی

قسمت خانوادگی فرودگاه تعدادی اتاق مختص خانواده ها دارد که مکان ساکت و آرامی برای مراقبت از کودک و شیر دادن و تعویض پوشک فراهم می کند. علاوه بر این، پنج باغ مشهور و زیبا نیز در این فرودگاه وجود دارد که با سرگرمی های آموزشی می تواند به یک اندازه برای کودکان و بزرگسالان سرگرم کننده باشد.

منبع: sleepinginairports.net

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد