توصیه های سفر با کودکان ۳ تا ۶ ساله

سفر با کودکان

تا به حال افراد زیادی را دیده‌ایم که برای آنکه فرزند کوچکی دارند از سفر چشم پوشی می کنند و مسافرت را برای سال های بعد به تعویق می اندازند. یا افرادی که می گویند همسفر شدن با کسی که کودک دارد در بسیار سخت است. اما واقعیت این است که همه ما مسافرت را دوست داریم و می خواهیم که در سفر با کودکان هم به آن ها و هم به خودمان خوش بگذرد. در این مطلب سعی شده که نکات سفر که در کنار کودکان مفید می باشد، آورده شود. با الی گشت همراه باشید.

سفر با کودکان

نکات سفر با کودکان قبل از رفتن

در مورد مقصدتان کتاب بخوانید

مطالب مرتبط:
نکاتی که برای مریض نشدن در سفر باید بدانیم
فهرستی از وسایل به درد بخور سفر که در هیچ جا نمی بینید!

فرزندانتان را آماده کنید و در مورد مقصد به آن ها توضیح داده و عکس‌های آن جا را به او نشان دهید. می شود گفت که هر کاری که او را به وجد می آورد انجام دهید. از کتاب هایی که در مورد مقصد خاصی نوشته شده استفاده کنید و اطلاعات جاذبه هایی که برای کودکان جذاب است را یادداشت کرده و به برنامه سفرتان اضافه کنید.

غذاهای مقصد را در خانه به آن ها معرفی کنید

اگر آنقدر خوش شانس هستید که مقصدتان جایی است که غذاهای محلی بسیاری زیادی دارد، می توانید این غذاها را به فرزندتان معرفی کنید. اگر هم رستورانی در اطرافتان می شناسید که آن غذا را سرو می کند می توانید به آنجا بروید و از آن غذاهای محلی تست کنید. در این صورت اگر فرزندتان غذا را دوست نداشته باشد و حتی به معده او سازگار نباشد پیش از سفر آن را دریافته اید و در مقصد می توانید راه های دیگری امتحان کنید.

کودک در هواپیما

نکات سفر با کودکان در هواپیما

به کودکتان شلوار به پا کنید

این قضیه شاید در فصل های گرم سال بسیار برای کودک ۳ ساله تان سخت باشد. زیرا او با شلوارک راحت تر و خنک تر است. اما از لحاظ بهداشت این قضیه باید رعایت شود.

صندلی ماشین کودکتان را به همراه داشته باشید

اگر کودکی کوچک دارید و او همیشه در صندلی ماشین راحت می خوابد آن را با خود به هواپیما می برید مخصوصا اگر پروازی طولانی در پیش دارید. همچنین بعضی از کودکان هستند که در محیط های جدید ناآرامی می کنند و وسیله ای که برایشان آشناست به آن ها آرامش می دهد. در این صورت کودکانتان حین پرواز راحت تر می خوابند و کمتر اذیت می شوند.

در راهروهای هواپیما با احتیاط حرکت کنید

بلند شدن و کمی راه رفتن در هواپیما مخصوصا در پروازهای طولانی برای هر کسی مفید است اما مراقب باشید که کودکتان در این هنگام تنها نمانند و یا اگر کودکتان هم با شما در حال راه رفتن است تکان های ناگهانی در هواپیما او را زمین نیندازد.

سفر هوایی کودکان

نکات سفر با کودکان هنگام سفر

تا زمانی که کودکتان لذت می برد ماشین را متوقف نکنید

از نظر منطقی بعد از دو ساعت رانندگی باید ماشین را متوقف کرده و کمی استراحت کنید. اما پیشنهاد ما این است که اگر در حال سفر با کودکان هستید بهتر است حتی اگر گرسنه هستید و یا می خواهید کمی چای بنوشید، ما کودکتان را می بینید که بسیار سرحال است و در حال لذت بردن از سفر می باشد، ماشین را متوقف نکنید. توصیه می کنیم که این توقف را کمی به تاخیر بیندازید و زمانی که آن ها شروع به سر و صدا کردن و یا غر زدن کردند، زمان مناسب برای ایستادن و استراحت کردن است. همچنین اگر کودک شما به خواب رفته است نیز این جریان به همان صورت است. زیرا در این مواقع آن ها به موقع از ماشین پیاده می شوند و بدخواب نخواهند شد.

سفر با ماشین با کودکان

با خودتان هدیه های غافلگیر کننده ببرید

این کار نه تنها در مسافرت های طولانی مدت به کار می آید بلکه در هر سفری از سفرهای با هواپیما گرفته تا سفرهایی که با قطار می روید برایتان مفید خواهد بود. اسباب بازی های کوچک ارزان قیمت بخرید و آن را در چمدان و یا کیف دستی‌تان قایم کنید. با این کار می توانید وقتی کودکان از سفر خسته شده و یا حوصله اش سر رفته، هم او را غافلگیر و هم خوشحال نمایید.

خوراکی های غیر منتظره به کودکانتان بدهید

درست است که همیشه در سفر با کودکان نگران سلامتی آن ها هستید و همیشه نگرانید که خوراکی هایی که بیرون از خانه می خرید شاید برای سلامتی آن ها مضر باشد. اما اگر گهگاهی برای فرزندتان یک خوراکی مانند آب نبات چوبی بخرید می بینید که برای زمانی حالشان بسیار خوب است و از سفر لذت بیشتری می برند.

هر گونه برنامه خواب را فراموش نکنید

در زمان سفر برنامه خواب کودکان بسیار جابجا می شود و این موضوع بسیار روی آن ها تاثیر می گذارد. مخصوصا اگر فرزندتان عادت به خواب میان روز برای مثل در طول ظهر را دارد یادتان نرود که او را برای حتی یکی دو ساعت به محل اقامت و هتل تان ببرید و بگذارید که به استراحت بپردازد. این موضوع برای خودتان هم مهم است زیرا همزمان شما نیز می توانید کمی بخوابید و استراحت کنید. مطمئن باشید که بعد از اینکه استراحت کردید همه شما آرام تر و خوشحال تر هستید و ادامه روزتان بسیار بهتر خواهد بود.

مسافرت با بچه ها

اگر برنامه رفتن به رستوران دارید زود به آنجا بروید

وقتی که شما زودتر از حد معمول به رستوران می روید می توانید از شلوغی زمان های دیگر در امان بمانید. زمان هایی که رستوران ها پر از افراد محلی و گردشگران هستند احتملا کودک شما نیز کمی عصبی خواهد شد.

غذایتان را از سوپرمارکت ها تهیه کنید

در سفر لازم نیست که همیشه به رستوران بروید. شما می توانید رستوران رفتن را فراموش کنید و غذایتان را خودتان با خرید وسایل لازم از یک سوپرمارکت درست کنید. این مورد امتیازهای ویژه ای دارد. علاوه بر این که غذای باب سلیقه تان را خواهید خورد برایتان بسیار ارزان تر از رستوران رفتن هزینه بر می دارد. در سفر با کودکان چه چیزی بهتر از صرفه جویی کردن در اینگونه مسائل است تا این که پولتان را برای تفریح کودکان بیشتر خرج کنید؟

منبع: familyvacationcritic.com

آیا افراد چاق باید پول بیشتری برای بلیط هواپیما پرداخت کنند؟
آیا افراد چاق باید پول بیشتری برای بلیط هواپیما پرداخت کنند؟
چطور از فرودگاه والنسیا به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه والنسیا به مرکز شهر برویم؟
معروفترین بیابان ها و صحراهای جهان از جهات گوناگون
معروفترین بیابان ها و صحراهای جهان از جهات گوناگون
حقایقی جالب راجع به خرید کردن در دبی
حقایقی جالب راجع به خرید کردن در دبی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code