بلیط هواپیما

راز آبشاری که غیب می شود!

آبشار شیطان

آبشار بسیار عجیبی در مرز بین آمریکا و کانادا وجود دارد که برای مدت زیادی به عنوان یک مقصد مرموز شناخته می‌شد. آبشار شیطان یک آبشار دوقلو است که در ادامه رودخانه برول در پارک سی آر مگنی وجود دارد. قسمت شرقی این آبشار مانند هر جای دیگری به دریاچه ای در پایین آن می ریزد اما نکته عجیب این است که قسمت سمت چپ این آبشار در حفره ای ریخته و ناپدید می شود. افراد زیادی از این ماجرای عجیب شوکه شده اند تا جایی که محققان زیادی به این منطقه آمده و روی آن تحقیق کرده اند. با الی گشت باشید.

آبشار شیطان مینه سوتا
مطالب مرتبط:
گردشی متفاوت در آبشار نیاگارا + ویدیو
شهری که به آبشارهای باشکوه معروف است!

این آبشار که به به عنوان کتری شیطان شناخته می شود، مدت زیادی است که تعجب افراد را بر انگیخته است. محققان در تلاش برای ردیابی جریان زیرزمینی، اشیائی مانند توپ های پینگ پنگ را در این حفره رها کرده اند. اما برای مدت ها این قضیه نا معلوم بود. هر فردی که از پارک سی آر مگنی بازدید می کند و به سمت این آبشار می رود به سمت قسمت سمت چپ رفته و از این که معلوم نیست جریان آب این آبشار ادامه اش کجاست تعجب می کند.

آبشار شیطان در انتهای دریاچه ای در نزدیکی رودخانه بول در پارک سی آر مگنی قرار دارد. طبق گزارش وزارت منابع طبیعی مینه سوتا آبشار در سرازیری یک ریزیته ریولیت در سنگ هایی آتشفشانی که به سختی سنگ گرانیت هستند، به دو قسمت تقسیم می شوند. قسمت شرقی آبشار با ارتفاعی حدود ۲۵ متر به آبگیر زیر آن می ریزد. آب در طرف غرب به یک حفره سنگی ریخته و کاملا محو می شود. اگر شما چوبی را به درون آن بیاندازید به این امید که آن را در پایین آبشار سمت شرق ببینید و یا در رودخانه، کاملا برای نا امید شدن خود را آماده کنید. هیدرولوژیست ها زمانی است که به نظر می رسد این قضیه را حل کرده اند، مدت های زیادی است که دانشمندان و متخصصان آب شناسی روی این آبشار تحقیقات متعددی اجرا کرده اند.

آبشار شیطان امریکا

پیتر مات مدیر این پارک گفته است که رمز و راز زیادی تا الان در مورد اینکه آب به کجا می رسد، گفته شده است. او می گوید: “من از مردم محلی داستان های زیادی شنیده ام که ادامه این آب به رودخانه ای در کانادا می رسد. البته برخی دیگر معتقدند که در مسیر دورتری آب آبشار شیطان به رودخانه میسی سی پی برمی گردد.

اما معروف ترین داستان این آبشار این که آب این آبشار از صخره ها برگشته و مجددا به بالای آبشار و دریاچه بالایی برمی گردد. داستان های زیادی از گردشگران وجود دارند که موارد زیادی از ردیاب جی پی اس گرفته تا توپ های رنگی و چوب و هر چیزی که روی آب بماند را درون حفره انداخته اند اما برای همیشه آن ها را از دست داده اند و هرگز نفهمیدند که به کجا رفته اند.

آبشار شیطان در مینه سوتا

پس چه اتفاقی برای آبشار شیطان می افتد؟

آیا این آبشار عجیب به شهری زیرزمینی و ناشناخته در هسته زمین می رسد؟! البته جواب منفی است. وزارت منابع طبیعی مینه سوتا گفته است که آب این آبشار از راه های زیر زمینی عبور کرده و مجددا به بالای رودخانه بر می گردد. متخصصان و محققان با اندازه گیری بخشی از حجم آب فهمیده اند که آبی که قبل از جدا شدن جریان دارد با حجم آبی که از نقطه شروع آبشار با پایین سقوط می کنند یکسان می باشد. نتیجه این قضیه این است که آب آبشار شیطان در جایی به رودخانه برمی گردد.

یکی از محققان به نام گرین می گوید: “چیزی که ما فکر می کنیم اتفاق می افتد این است که آب به درون حفره می رود و مجددا به ابتدای آبشار (دقیقا جایی که آب فرو میریزد) برمی گردد”.

برای اطمینان از این مورد، گرین و کالوین الکساندر، همکارانی در دانشگاه مینه سوتا، نقشه طراحی کرده اند که بتوان به طور قطع نتیجه گرفت که آب به کجا می رود. در جریان آب کم ، آنها یک رنگ فلورسنت، زیست تخریب پذیر را به حفره می اندازند و بررسی می کنند که این رنگ از کجا ظاهر می شود.

آبشار شیطان

بنابراین اگر آبشار شیطان مجددا به رودخانه می ریزد، مردم چگونه چوبی را که در حفره انداخته اند در بالای آبشار نمی بینند؟  آیا این یک راز است ؟ خیر. دینامیک سیالات این مورد را نیز توضیح می دهد. الکساندر می گوید: ” استخر غوطه وری زیر حرفه، یک سیستم باور نکردنی قوی از جریان‌های مجدد است که قادر به تجزیه مواد و نگه داشتن آن در زیر آب است تا زمانی که در بعضی منافذ به سمت پایین جریان یابد.”

این قضیه برای رنگ ها صدق نمی کند. برخلاف اشیاء بزرگ، مولکول های رنگی در این جریان قوی نگه داشته نشده و با آب جاری می گردند. همانطور که گرین انتظار داشت رنگ ها از بین نرفته و در بالای آبشار دیده شدند. او می گوید: “درست است که با دانستن این قضیه کسی دیگر این مکان را جایی شگفت انگیز و جادویی نمی خواند، اما به هر حال هنوز هم زیبایی این آبشار دوقلو قابل تحسین است. این قضیه شاید برای افرادی که ترجیح می دادند که از این آبشار با صفت جادویی یاد کنند خوشحال کننده نباشد اما زمان آن رسیده که علم را در آغوش بگیریم و به دنبال دانستن رازهای طبیعی باشیم”.

مواردی که قبل از رفتن به آبشار شیطان باید بدانید

برای بازدید از این آبشار باید در بزرگراه ۶۱ شمالی آمریکا از نیو اورلئان به سمت کانادا بروید و تا زمانی که به تقریبا ۳۰ کیلومتر کانادا برسید به پیش رفته و به دنبال علامت پارک باشید. در انتهای مسیر پیاده روی شما به آبشار شیطان خواهید رسید. حدود ۱/۲۵ مایل در مسافتی است که در آن شما می توانید سقوط آبشار را مشاهده کنید. بعد از آن تقریبا ۲۰۰ پله در مقابلتان قرار خواهد گرفت که باید برای دیدن حفره از آن بالا بروید. البته نگران نباشید. نیمکت هایی برای استراحت شما در بین پله ها قرار دارد.

منبع:  mprnews.org

چرا این خانه خود به خود جا به جا می شود؟
چرا این خانه خود به خود جا به جا می شود؟
حقایقی عجیب در مورد سرخ پوستان و بومیان قاره آمریکا | بخش دوم
حقایقی عجیب در مورد سرخ پوستان و بومیان قاره آمریکا | بخش دوم
هنگام عبور از این پل ها وحشت خواهید کرد! + تصویر
هنگام عبور از این پل ها وحشت خواهید کرد! + تصویر
چرا به اینجا منطقه سکوت می گویند؟
چرا به اینجا منطقه سکوت می گویند؟