آبشار پاگسانجان، تجربه ای هیجان انگیز در سفر به فیلیپین

آبشار پاگسانجان در فیلیپین

فیلیپین مجمع الجزایری در جنوب شرقی آسیا است که بیش از هفت هزار جزیره دارد و در دریای چین در سمت شرق آسیا دارا می باشد. سواحل شگفت انگیز این کشور یکی از جاذبه های معروف آن می باشند، اما دیدنی های زیادی در فیلیپین وجود دارد که باید خودتان ببینید تا باور کنید. ما در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت قصد داریم تا درباره آبشار پاگسانجان در فیلیپین صحبت کنیم. این آبشار در واقع یکی از معروف ترین و پر بازدیدترین آبشارهای فیلیپین است و جالب است بدانید که برای بازدید از آن باید به طریق رفتینگ یا کوهنوردی بروید. در ادامه همراه با ما در سفر به فیلیپین باشید تا بیشتر درباره آبشار پاگسانجان در فیلیپین خدمتتان اطلاعات لازم را بدهیم.

آبشار پاگسانجان
مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به فیلیپین
بهترین مراکز خرید مانیل در فیلیپین
نکات مهم و ضروری در سفر به فیلیپین

همانطور که در بالا گفتیم آبشار پاگسانجان در فیلیپین یکی از مشهورترین مناطق گردشگری این کشور محسوب می شود و سالانه افراد زیادی چه مسافران داخلی و چه از کشورهای دیگر برای تفریح به سمت این جاذبه ی طبیعی سفر می کنند. به جرات می توان گفت که با دیدن آبشارهای باشکوه پاگسانجان و طبیعت اطرافش، به راحتی شگفت زده می شوید. برای دسترسی به آبشارها می توانید از رفتینگ و یا کوهنوردی استفاده کنید. این منطقه مجموعه ای از ۳ آبشار عظیم و شگفت انگیز است که بزرگترین آن ها دارای ارتفاعی به طول ۱۲۰ متر است. یکی از جذابترین مواردی که گردشگران را برای بازدید از این آبشار مشتاق می کند، بازدیدی مهیج با رفتینگ است. یعنی برای آن که به آبشار پاگسانجان برسید، لازم است که سوار قایق های بومی منطقه شوید و با راه بلد و از میان رودخانه به آبشارها برسید. البته اگر اهل فعالیت های هیجانی نیستید، می توانید با یک کوهنوردی کوتاه، از بالا به آبشارهای پاگسانجان دست پیدا کنید.

آرامش در آبشار پاگسانجان

این آبشارها درون یک پارک ملی به همین نام قرار گرفته اند و مساحتی که در بر گرفته اند برابر با ۱۵۲٫۶۴ هکتار می شود. در طول مسیری که برای دسترسی به آبشارهای پاگسانجان در فیلیپین دارید می توانید در میان طبیعت سرسبز پارک ملی پاگسانجان گردشی هم داشته باشید. جالبه بدانید که سرچشمه ی این آبشارها رودخانه ای به همین نام است و که به صورت شیرجه از بالای ارتفاع ۱۲۰ متری آب درون رودخانه به پایین سقوط می کند.

آبشارهای پاگسانجان در استان لاگونا فیلیپین و در منطقه پاگسانجان قرار دارد. از آن جا که این آبشارها در محدوده شهر کاوینتی قرار گرفته، با نام آبشارهای کاوینتی (Cavinti Falls) نیز شناخته می شود. در ادامه همراه ما باشید تا تفریحات آبشارهای پاگسانجان را بررسی کنیم و ببینیم نحوه دسترسی به این آبشار چگونه است.

آبشار پاگسانجان

تفریحات آبشارهای پاگسانجان در فیلیپین

همانطور که گفتیم این مجموعه تفریحی یکی از توریستی ترین مناطق گردشگری در فیلیپین محسوب می شود و از همین رو امکانات تفریحی لازم و کافی را برای آن در نظر گرفته اند. با این حال تفریح در آبشارهای پاگسانجان برای هر دو نوع افراد ماجراجو و آرام مناسب خواهد بود.

۱- رفتینگ هیجانی

یکی از هیجان انگیزترین تفریحاتی که در این مجموعه می توانید انجام دهید رفتینگ پر هیجان آن است. شاید از این نگران باشید که شما رفتینگ کار نیست اما جالب است بدانید که همراه شما در این سفر دو مربی حرفه ای سوار قایق می شود که از بومی های فیلیپین به نام بانکاها هستند، هر یک از مربی ها در یکی از سَرهای قایق می نشیند تا در طول مسیر مواظب شما باشند. در طول مسیری که شما سپری خواهید کرد مسیرهای پر پیچ و خم و تنگه های زیادی را باید طی کنید که هیجان را با پوست و گوشتتان حس خواهید کرد و در عین حال منظره ی شگفت انگیزی که آبشارها پدید می آورند را می توانید مشاهده کنید.

قایق رانی در آبشار پاگسانجان

۲- غارنوردی

در پشت آبشارهای پاگسانجان در فیلیپین غارهایی وجود دارد که با نام غار شیطان مشهور هستند و زمانی که سوار قایق هستید می توانید آن را مشاهده کنید اما اگر اهل سفرهای ماجراجویی هستید و نکات لازم برای غارنوردی را می دانید سری درون این غارها بزنید تا هیجان سفرتان دو چندان شود.

 ۳- شنا و آبتنی

هنگامی که آب شفاف و خنک آبشارهای پاگسانجان را مشاهده می کند هوس پریدن درون آب و یک آبتنی حسابی شما را وسوسه خواهد کرد. پس از رفتینگ هیجان انگیز، برای استراحت و آرام شدن، لباس از تن بکنید و خود را از این لذت محروم نکنید. این نکته را هم فراموش نکنید که تمام این آب شفاف از چشمه جاری شده است .

گشت در آبشار پاگسانجان در فیلیپین

۴- گردش با قایق های بامبویی

فعالیت های هیجان انگیز آبشارهای پاگسانجان در فیلیپین یکی دو مورد نیست بلکه در این مجموعه تفریحات مختلفی وجود دارد که می توانید با انجام آن ها سفر خودتان لذت بخش تر کنید. سوار شدن بر قایق های بامبویی می تواند حسن ختام جذابی برای آبشارهای پاگسانجان باشد. این قایق ها همان طور که نام شان نشان می دهد از بامبو درست شده اند و با آن ها تا درون غار هم می توانید بروید.

 ۵- کوهنوردی

خوب یکی دیگر از تفریحاتی که می توانید در آبشارهای پاگسانجان در فیلیپین انجام دهید کوهوردی است که این کار باید ابتدا خودتان را به شهر کاوینتی و پارک ملی پابلو ال سالوادور برسانید. در طول این مسیر آبشارها را از بالا تماشا کنید و اگر بخواهید تا پایین بروید، مسیرتان دشوار مشکل می شوید. به طور مثال در یک بخش باید از یک نردبان بسیار طولانی و کاملا عمودی پایین بروید که قدری دلهره آور است. در هر حال وجود راهنما و راه بلد را در این پیمایش از یاد نبرید.

آبشار پاگسانجان در فیلیپین

بهترین فصل بازدید از آبشار پاگسانجان

به منظور سفر به این این منطقه تفریحی بهترین زمان فصل های خشک و خنک سال است، با توجه به اقلیم گرمسیر و استوایی که آب و هوای این منطقه دارد در مجموعه ۳ فصل گرم، خشک و بارانی را دارا می باشد. فصل گرم یا تابستان فیلیپین در طی ماه های مارس تا می (نیمه اسفند تا نیمه خرداد)، فصل بارانی از ژوئن تا نوامبر (نیمه خرداد تا نیمه آذر) و فصل خشک و خنک از دسامبر تا فوریه (نیمه آذر تا نیمه اسفند) رخ می دهد. به این ترتیب از در فصل های خشک و خنک که بین ماه های آذر تا اسفند می شود برای سفر به فیلیپین و بازدید از آبشار پاگسانجان مناسب است. در این زمان رطوبت و گرمای هوا کمتر شما را آزار می دهد و البته خبری از باران های سیل آسای موسمی نیست. میانگین دمای هوای فیلیپین بین ۲۱ تا ۳۲ درجه سانتیگراد است و بسته به فصل می تواند گرم تر یا خنک تر نیز باشد. گرمترین ماه سال در فیلیپین می (اردیبهشت) و سردترین ماه سال، ژانویه (دی) است.

آبشار پاگسانجان

بایدها و نباید درباره آبشار پاگسانجان در فیلیپین

  • لازم است بدانید که برای استفاده از قایق هایی که در آبشار پاگسانجان در فیلیپین تنها برای ۳ نفر ظرفیت دارد و بیشتر از آن سعی کنید سوار نشوید تا مشکلی برای شما ایجاد نشود.
  • جالب است بدانید که آبشارهای پاگسانجان را با نام آبشارهای ماگداپیو (Magdapio Falls) نیز می شناسند.
  • در مسیر آبشارها هیچ مغازه، فروشگاه و رستورانی وجود ندارد. بنابراین پیش از ورود به مسیر، در رستورانی غذا بخورید و یا غذاهای موردنظر را به صورت بسته بندی تهیه کرده و همراه داشته باشید.
  • معمولا پیش از قایق سواری جلیقه نجات و کلاه ایمنی به شما داده می شود. هرگز نخواهید که ریسک کنید و از وسایل ایمنی استفاده نکنید چرا که حادثه د رهر شرایط ممکن است پیش بیاید.

آدرس: Santa Cruz, Metro Manila(province), Philippines

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد