بلیط هواپیما

آب هایی که نباید در آن ها شنا کنید

آب های خطرناکی که نباید در آن ها شیرجه زد

شتا و ساحل از مهمترین تفریحات گردشگران است و سواحل معمولا در بین محبوب ترین مقاصد گردشگری می باشد، بیشتر مردم دوست دارند هنگام سفر به سواحل، شنا و موج سواری کنند اما قبل از شیرجه زدن در هر آبی باید درباره خطرات آن آگاهی داشته باشید، میلیون ها نفر از مردم برای تفریح و گردش به کنار سواحل، دریاچه ها و رودخانه ها می روند اما باید مراقب باشند چون همه آب ها برای شنا مناسب نیستند. اقیانوس ها، رودخانه ها و دریاچه ها ممکن است که جذاب و زیبا به نظر برسند اما در زیر آب جهانی کاملا متفاوت وجود دارد، بیش از ۴۵۰ نوع نهنگ در اقیانوس های جهان زندگی می کنند و هر سال حدود ۲۰۰ حمله نهنگ اتفاق می افتد، در این اقیانوس های بزرگ جریان های آب هم بسیار خطرناک هستند. با الی گشت همراه باشید می خواهیم درباره آب های خطرناک جهان حرف بزنیم.

مطالب مرتبط:
خطرناک ترین فرودگاه های جهان
خطرناک ترین مقصدهای گردشگری دنیا

جزیره فراسر، استرالیا

جزیره فراسر در جنوب ساحل کوینزلند استرالیا قرار دارد، طول آن حدود ۱۵۰ و عرض آن ۳۰ کیلومتر است، بزرگ ترین جزیره ماسه ای جهان، بزرگ ترین جزیره کواینزلند و ششمین جزیره بزرگ استرالیا است. با اینکه مناظر و آب های اطراف جزیره فراسر بسیار زیبا هستند اما منطقه ای است که در آن شنا ممنوع می باشد چون آب آن پر از عروس های دریایی و نهنگ است، همچنین جریان های شکافننده قوی هم در این اقیانوس وجود دارد، این جزیره زیستگاه مرگبارترین عنکبوت ها و تمساح های جهان است و  دینگو هایی دارد که گاهی به انسان ها حمله می کنند.

جزیره فراسر

کیلاویا، هاوایی

کیلاویا شهری است که در شمل شرقی سواحل کائوآئی قرار دارد، کائوآئی یکی از هشت جزیره هاوایی است، هاوایی به داشتن سواحل زیبا، موج های مواج و آب و هوای خوب و مطبوع مشهور است اما این جزیره با داشتن کوه های آتشفشانی فعال از خطرناک ترین جزایر می باشد، ساحل این جزیره به دلیل نزدیکی به این آتشفشان های فعال، خطرناک است و در آن نمی شود شنا کرد.

دریاچه جوشان، دومینیکا

آب این دریاچه بینهایت داغ است و این به دلیل این است که دریاچه بر روی گدازه های مذاب قرار دارد که گازها از آن به روی سطح آب می آیند، در زیر این دریاچه آب ها با مواد مذاب ماگما در تماس هستند و به شدت داغ می شوند. نام دریاچه جوشان گذاشته شده چون دمای بسیار بالایی دارد و حباب های آب هم بر روی سطح آن دیده می شوند. این دریاچه به غیر از دمای زیاد جریان آب های خطرناکی هم دارد.

دریاچه جوشان

 رودخانه نیل، مصر

رودخانه نیل معروف ترین رودخانه مصر و طولانی ترین رودخانه  جهان است و در شمال شرقی آفریقا قرار دارد، همچنین یکی از خطرناک ترین آب های جهان هم به حساب می آید، این رودخانه زیستگاه بیش از ۶۰۰,۰۰۰ کروکودیل است که از خطرناک ترین کروکودیل های جهان هستند، موجودات دیگری مثل کرم های پهن، عنکبوت و مار هم در آب این رودخانه زندگی می کنند.

رودخانه نیل

دریاچه کیوو، رواندا   

دریاچه کیوو یکی از بزرگ ترین دریاچه های آفریقا است که در مرز بین کنگو و رواندا قرار دارد، در این دریاچه ماهی های خیلی زیادی زندگی می کنند که غذای مهم و منبع درآمد مردم این ناحیه هستند، با این حال در عمق این آب گاز کربن دی اکسید و متان وجود دارد که بسیار خطرناک است و می تواند باعث فوران ناگهانی متان در هوا شود. شواهد نشان می دهد که در گذشته این دریاچه انتشارهای ناگهانی متان داشته است و طبق گفته دانشمندان این دریاچه در آینده نابود خواهد شد.

منبع: buzzle.com

طولانی ترین باندهای فرودگاه جهان
طولانی ترین باندهای فرودگاه جهان
با قدم زدن در این خیابان های رنگارنگ سرحال می شوید!
با قدم زدن در این خیابان های رنگارنگ سرحال می شوید!
تجربه صلح و آرامش در سفر به کشورهای امن (بخش دوم)
تجربه صلح و آرامش در سفر به کشورهای امن (بخش دوم)
در این شهرها گربه ها پادشاهی می کنند!
در این شهرها گربه ها پادشاهی می کنند!