آخر هفته چه تفریحاتی داشته باشیم؟

جت-اسکی-در-فشافویه

آخر هفته ها را چگونه سپری کنیم؟

در ماه های آغازین شروع سال تحصیلی دیگر وقت سفرهای بلند و گردش های چند روزه به سر آمده و باید دلمان را به همان آخر هفته های گذرا خوش کنیم. در این مطلب به تهرانی ها پیشنهادهایی داریم و خواهیم گفت چطور از این  تعطیلات کوتاه استفاده کرده و خود را برای یک هفته پرتلاش دیگر آماده کنند. پس در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
بازارچه صنایع دستی عودلاجان
چای خوری در قهوه خانه حاج علی درویش

بیلینو؛ نخستین پارک عمرانی ایران

در بیلینو برای اولین بار در ایران سعی شده است در کنار بازی و سرگرمی، امکان تجربه و یادگیری برای کودکان و نوجوانان فراهم شود. در این پارک، کودکان فرصت بازی با دستگاه های واقعی ساختمانی شامل بیل مکانیکی، جرثقیل خاک برداری و نوار نقاله، جرثقیل چنگکی و ماشین حمل الوار را خواهند داشت و تجربه و بازی توامان با دستگاه های واقعی راه سازی و ساختمانی به جز مفرح بودن، تجربه جذابی برای مخاطبان نیز در بر خواهد داشت.

نشانی: تهران، بزرگراه همت، بعد از یادگار امام، بوستان نهج البلاغه، فاز یک.

تلفن: ۸۸۳۶۷۰۱۸

بوستان مینیاتور تهران

این بوستان با ۳ هکتار مساحت در شرق تهران، ماکت های مینیاتوری آثار میراث جهانی ایران که در فهرست یونسکو به ثبت رسیده اند را به نمایش گذاشته است.

در فاز نخست، ماکت چغازنبیل، تخت جمشید، میدان نقش جهان اصفهان، گنبد سلطانیه، تخت سلیمان، ارگ بم، کوه کتیبه بیستون، مجموعه شیخ صفی الدین اردبیلی، پاسارگاد، بازار تبریز و آبشارهای شوشتر برای بازدید علاقه مندان در ابعاد کوچک و بسیار شبیه نمونه واقعی ساخته شده است. دیدن این ماکت ها برای کودکان و نوجوانان بسیار جالب و آموزنده خواهد بود. ساعات بازدید برای عموم، همه روزه ۸ صبح تا ۸ شب می باشد.

 آدرس: خیابان جانبازان غربی- نبش اتوبان امام علی (ع)

  شماره تماس:۲۶۱۴۲۱۱۴

فوتبال انسانی به جای فوتبال دستی

باشگاه پاس، باشگاهی در محله اکباتان است که فوتبال دستی را در اندازه بزرگ راه اندازی کرده است به طوری که انسان ها در محل قرارگیری بازیکن های فوتبال دستی قرار گرفته و بازی می کنند. برای استفاده از این فضا باید حتما قبل از مراجعه، زمین بازی را برای ساعت مورد نظرتان رزرو نمایید.

در  هر دور بازی، ۶ تا ۱۴ نفر می توانند بازی کنند. لازم به ذکر است خانم ها بدون هیچ گونه محدودیتی و با رعایت پوشش اسلامی می توانند فوتبال انسانی را بازی کنند و محدودیت سنی برای این بازی وجود ندارد. ساعت کار باشگاه همه روزه از ساعت ۷ تا ۲۳ است.

 نشانی: اکباتان، فاز ۱، خیابان ورزش باشگاه پاس قوامین، مجموعه تفریحی فوتبال انسانی

تلفن: ۰۹۱۲۲۷۷۴۵۴۰

نمایش حیرت انگیز دلفین ها و شیرهای دریایی

برای اولین بار در دلفیناریوم برج میلاد؛ نمایشی بی نظیر از هنرنمایی دلفین ها را تماشا خواهید کرد. دلفیناریوم برج میلاد نخستین دلفیناریوم غیرساحلی خاورمیانه و مرتفع ترین دلفیناریوم جهان از باتجربه ترین مربیان خاورمیانه بهره برده است. در صورت تمایل، می توانید با شیرهای دریایی و دلفین ها شنا کرده و تمام نگرانی های خود را به فراموشی بسپارید. مدت برنامه هر شب ۱ ساعت از ساعت ۲۱

 تلفن: ۸۸۶۲۳۶۵۰

 از جت اسکی تا کایاک سواری

کایاک سواری، اسکی روی آب، جت اسکی و قایق سواری همگی ورزش های آبی مفرحی هستند که تا چندی پیش تنها در شهرهای ساحلی قابل دسترسی بودند. اما امروزه برای تجربه این ورزش های پرهیجان، کافی است به دریاچه ۷ هکتاری فشافویه، نرسیده به فرودگاه امام، در کیلومتر ۱۸ اتوبان تهران- قم بروید.

این مجموعه تفریحی مشتریان پر وپاقرص زیادی دارد که عمدتا برای ورزش های آبی به آنجا می روند. در مجموعه فشافویه جت اسکی های قدرتمند، قایق های شاتل و دونات، بنانا و کایاک برای استفاده گردشگران در نظر گرفته شده است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد