بلیط هواپیما

آسمانخراشی عجیب که هیچ پنجره ای ندارد!

آسمانخراش بدون پنجره نیویورک

شهر نیویورک شهر شگفتی هاست، جایی که سوژه های شگفت انگیز در آن کم نیستند از سوژه های انسانی گرفته تا سوژه های طبیعی و مصنوعی، گذاشتن اولین قدم به نیویورک کافیست تا توجهتان را به خیل آسمانخراش های زیاد و خیره کننده اش جلب کند، ساختمان هایی شیشه ای و عظیم که ارتفاع خود را به رخ آسمان می کشند. اما آسمانخراشی که در خیابان شماره ی ۳۳ توماس در منطقه ی سیویک سنتر قرار دارد، با بقیه ی آسمانخراش های این شهر یک فرق اساسی دارد. در این سازه هیچ پنجره ای دیده نمی شود! این سازه به اندازه ای عجیب است که حتی در شهری مثل نیویورک که وجود ساختمان های بسیار مرتفع در آن عادی است، وقتی مردم از کنار این آسمانخراش رد می شوند به آن خیره می شود و حسابی توجهشان را به خود جلب می کند، نه به خاطر بلند بودنش بلکه به دلیل ظاهر قلعه مانندی که دارد. در ادامه ی این مطلب از الی گشت، بیشتر با آسمانخراش بدون پنجره نیویورک آشنا می شویم…

آسمانخراش بدون پنجره نیویورک
مطالب مرتبط:
اسرار فاش شده از میدان تایمز نیویورک
۵ کاری که نباید در سفر به نیویورک فراموش کنید

آسمانخراشی بتنی که به جز چند محفظه ی تهویه، هیچ روزنه ی دیگری به دنیای بیرون ندارد! این ساختمان بلند بالا، متعلق به شرکت مخابراتیAT&T  است و شما را درست یاد استحکامات و قلعه های دفاعی قرن های گذشته که در فیلم ها و کتاب ها دیده اید، می اندازد.

زمانی که در سال ۱۹۷۴ تصمیم به ساخت این قلعه گرفته شد، ای تی اند تی از جان کارل وارنک که طراح معمار بود خواست تا سازه ای بسازد که در برابر انفجارهای هسته ای مقاوم باشد. شاید به نظرتان عجیب باشد اما نگرانی هایی از آن دست، در آن دوران چندان عجیب غریب نبود و ای تی اند تی می خواست مطمئن شود که هم کارمندان و هم تجهیزاتش کاملا در امان خواهند ماند.

عکس آسمانخراش بدون پنجره نیویورک

علیرغم این که آسمانخراش بدون پنجره نیویورک فقط ۲۹ طبقه دارد، اما به اندازه ی یک آسمانخراش ۴۰ طبقه بلند است چرا که تجهیزاتی که نیاز بود تا در این سازه جاسازی شوند، نیاز به امنیت و فضای بزرگی داشتند و به همین دلیل است که ارتفاع هر طبقه از اندازه ی استانداردی که برای ساختمان های دیگر رعایت می شود، بزرگ تر است.

آسمانخراش بدون پنجره

علاوه بر این، هر طبقه می تواند وزن زیادی از وسایل و تجهیزات را تحمل کند. امرزوه شرکت ای تی اند تی در چند بلوک آن طرف تر این ساختمان کار می کند اما هنوزهم این ساختمان به عنوان دیتا سنتر (مرکز داده ای) تلفن ها استفاده می شود.

آسمانخراش بدون پنجره در نیویورک

از زمانی که شرکت ای تی اند تی و پرسنل آن از این آسمانخراش بیرون آماده و نقل مکان کرده اند، دیگر کسی آسمانخراش بدون پنجره نیویورک را به نام این شرکت نمی شناسد و در واقع به نام خیابانی که در آن قرار دارد، شناخته شده است یعنی جایی به آدرس خیابان شماره ی ۳۳ توماس، سرنوشتی مثل بسیاری از تابلوهای تبلی­غاتی دیگر شهر نیویورک…

اقامت در هتل اشباح(بخش سوم)
اقامت در هتل اشباح(بخش سوم)
آیا سفر ارزان به برمودا امکان پذیر است؟
آیا سفر ارزان به برمودا امکان پذیر است؟
راز هایی نهفته و تاریخچه ای جالب ازمجسمه آزادی
راز هایی نهفته و تاریخچه ای جالب ازمجسمه آزادی
جورجیا، ایالتی با عجایب هفتگانه
جورجیا، ایالتی با عجایب هفتگانه