آسمانخراش هایی تعجب برانگیز از جنس زشتی!

زشت ترین آسمانخراش های دنیا

در سرتاسر دنیا، آسمانخراش هایی وجود دارند که به دلیل ظاهر زشت و گاهی عجیبشان بر سر زبان ها می افتند. شاید این موضوع کمی سلیقه ای باشد، اما به هر حال گاهی انتظاراتی که از یک طراح و معمار می رود، از شخصی عادی نمی رود! و به همین دلیل است که طراحی چنین ساختمان هایی تا این حد تعجب برانگیز است.  این مطلب از الی گشت به معرفی ۴ تا از زشت ترین آسمانخراش های دنیا خواهد پرداخت:

زشت ترین آسمانخراش های دنیا

آسمانخراش دروازه شرق (the Gate of the East)

مطالب مرتبط:
در کره جنوبی به عجیب ترین دیدنی ها سر بزنید!
۴ بنای فوق العاده دیدنی با معماری گوتیک

خبرگزاری رسمی چین، خبر از تکمیل ساخت یک آسمانخراش جدید به نام «دروازه ی شرق» در منطقه ی سوژو می دهد و همه در انتظار یک شگفتی دیگری از این کشور می نشینند. قرار است تا دیزاین آن شبیه یک طاق باشد اما متاسفانه به چشم خیلی ها شبیه یک شلوار بسیار بزرگ است! سازنده ی این بنا به دلیل ظاهر بسیار زشتی که ساختمان دارد، مورد انتقادهای زیادی قرار گرفته است. یکی از شهروندان جوان چینی می گوید: باید اسم این بنا را به جای دروازه ی شرق، شلوار شرق بگذارند!

این برج ۲۷۸ متری شامل ادارات، هتل ها، مراکز خرید و آپارتمان هایی است و ساخت آن ۸ سال کامل طول کشیده است و ۷۰۰ میلیون دلار صرف ساخت آن شده است.

آسمانخراش دروازه شرق

آسمانخراش دوحا در قطر (Doha High Rise)

این آسمانخراش توسط معمار فرانسوی Jean Nouvel طراحی شده است و طولی ۲۳۱ متری دارد. این آسمانخراش اولین بار در سال ۲۰۰۷ و در زمان ارائه ی طرح اولیه آن به دلیل ظاهر بادکنکی مانندش به باد انتقاد گرفته شد. اما زمانی که ساخت آن به پایان رسید، زیبایی خود را به نمایش گذاشت و حتی به عنوان بهترین ساختمان بلند خاورمیانه و آفریقا شناخته شد. با این حال، هیچکدام از اینها باعث نشد تا ذهنیت مردم از طرح اولیه ی آن پاک شود.

آسمانخراش دوحا

برج های ولو در سئول (Velo towers)

برج های طراحی شده ی ولو در سئول، از طرف منتقدان طراحی، به دستمال های سرویس بهداشتی تشبیه شده اند. این برج های ۱۵۳ متری دوقلو، در حال حاضر در شهر سئول در کشور کره جنوبی در دست ساخت هستند و از طریق یک پل هوایی که ۳۰ طبقه بالای زمین است، به هم متصل می شوند.  هر کدام از آنها بطور مجزا دارای امکانات بسیار زیادی هستند.

برج های ولو در سئول

برج ابر در کره جنوبی (The Cloud)

معمار آلمانی ای که قرار است این برج ها را طراحی کند، طرحی ارائه داده است که بواسطه ی  آن دو برج دو قلو بسیار شبیه به برج ها مرکز تجارت جهانی که در حادثه ی ۱۱ سپتامبر فرو ریختند، ساخته می شود. این دو برج قرار است در طبقات میانی بوسیله ی چند پیکسل ابرمانند به هم وصل شوندد که در واقع نشان دهنده ی ابر حاصل از فروپاشی برج های تجارت جهانی در حادثه ی تروریستی اتفاق افتاده در آمریکا است. این برج ها دارای مراکز فیتنس و تناسب اندام، استخرهای شنا، چندین رستوران، چند کافه و یک سالن بزرگ مجهز و بسیار شیک کنفرانس خواهند بود.

برج ابر در کره جنوبی
برج ابر کره جنوبی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code