در کره جنوبی به عجیب ترین دیدنی ها سر بزنید!

تجاربی که فقط در کره جنوبی ممکن است

کره جنوبی هم مرز با یکی از بسته ترین کشورهای جهان است، اما این موضوع به معنا این نیست که این کشور دارای نقطه مشترکی با کره شمالی از نظر گردشگری است. کره کشوری است که برای جذب توریست تلاش فراوانی کرده است. در این یادداشت فعالیت هایی خاص که تجربه آن ها فقط در کره جنوبی ممکن است را به شما معرفی می کنیم. با الی گشت همراه باشید:

cat cafe seoul

از کافه گربه ها (Cat Café) بازدید کنید

مطالب مرتبط:
توجه همه‌جانبه کره جنوبی به صنعت گردشگری
خواهرخواندگی شهرهای فرودگاهی امام و اینچئون کره

امکان دارد در سایر مناطق دنیا مانند آمریکا وجود کافه هایی که در ان تعداد زیادی گربه نگهداری شود، عجیب باشد اما این موضوع در کره کاملا عادی است. ممکن است بپرسید کافه گربه دقیقا چیست؟ پاسخ این سوال در خود این نام مستتر است: کافه گربه ها به کافه هایی گفته می شود که در آن انواع کیک شیرینی و میان وعده و نوشیدنی ارائه شده و در عین حال در آن تعداد زیادی گربه های ملوس و زیبا نگهداری می شوند. در این کافه ها، قوانین سختی درباره نگهداری گربه ها وجود داشته و مشتریان نیز نباید با این حیوانات بدرفتاری کنند. هزینه ورود به این کافه ها ۸ دلار بوده و در برخی موارد این هزینه شامل یک نوشیدنی نیز می شود. سپس مشتریان باید کفش هایشان را درآورده و دست هایشان را ضد عفونی کنند. از جمله دیگر قوانین این کافه ها این است که شما نباید گربه ها را از زمین برداشته، دمشان را بکشید یا مزاحم خوابیدنشان شوید. شما می توانید با گربه ها به صورت دوستانه بازی کرده و یا برای آن ها خوراکی بخرید.

jjimjilbang spa south korea

سپری کردن شب در حمام (Jjimjilbang)

یکی از مهم ترین کارهایی که باید در سفر به کره جنوبی انجام دهید، آب تنی در حمام (Jjimjilbang) است. برای داشتن تجربه ای منحصر به فرد از این محل، شما باید دست کم یک شب را در آن بمانید. این محل به صورت یک حمام بزرگ است که دارای بخش های زنانه و مردانه مجزا بوده و شما می توانید کل شب را در این محل باقی مانده و از خدمات مختلفی مانند وان های آب داغ، ماساژ، دوش های آب و سونا استفاده کنید. این حمام دارای اتاق های متعددی با کاربری های مختلف بوده و برخی از آن ها دارای حرارت از کف بوده و برای خوابیدن و استراحت طراحی شده اند. در این حمام همچنین یک کافه ، اتاق تلوزیون و … نیز وجود دارد. بیشتر بخش های خدماتی این حمام به صورت شبانه روزی فعال بوده و بسیار مورد علاقه مردم محلی است. در طول سفر خود به سئول، برنامه خود را برای یک شب جهت رفتن به این حمام خاص اختصاص دهید.

fish market in seoul

از بازار ماهی فروشان بازدید کنید

این بازار در سال ۱۹۲۷ میلادی و در بلوار (Uiju) افتتاح شده و همچنان به عنوان یکی از بزرگ ترین بازارهای ارائه محصولات دریایی در کره شناخته می شود. این بازار که در تمام روزهای سال شلوغ و پر جنب و جوش است، از جمله دیدنی هایی است که هر کسی در سفر به کره باید از آن بازدید کند. در حقیقت این بازار برای ارائه خدمات به گردشگران ساخته نشده و یک بازار واقعی کره ای است که افراد مختلف، شرکت ها، رستوران ها و مغازه ها برای تهیه محصولات دریایی تازه به آن مراجعه می کنند. این بازار بسیار زیبا بوده و دیدنی هایی غیر قابل باور دارد. مغازه های این بازار، بیش از هزار گونه مختلف از آبزیان و جانوران دریایی را به فروش می رسانند که بیش از ۹۰ درصد آن ها زنده هستند و در تانکرهای آب شنا می کنند. یکی از موارد جالب در این بازار این است که شما ماهی دلخواه خود را انتخاب کرده، با فروشنده به توافق رسیده و سپس وی ماهی را برای شما صید کرده یا با نیزه شکار می کند. سپس اگر شما مایل باشید می توانید در همان محل ماهی را به یکی از اغذیه فروشی های خیابانی بدهید تا برای شما تمیز کرده و با آن غذای مورد علاقه تان را درست کند. بدون شک این تازه ترین وعده غذایی خواهد بود که شما در عمرتان خورده اید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد