پر پیچ و تاب ترین آسمانخراش های جهان!+ تصویر

آسمانخراش های پیچ و تاب خورده

اگر کمی به معماری هایی که در طراحی برج های امروزی لحاظ می شود دقت کنید کاملا می توانید بفهمید که در طراحی های اخیر آسمانخراش ها، طرح هایی که حالت پیچ و تاب خورده دارند در بین معماران از محبوبیت بالاتری برخوردارند. تقریبا می توان گفت که اولین و مدرن ترین آسمانخراش پر پیج  و تاب دنیا در مالمو در کشور سوئد ساخته شده است. در این نوشتار الی گشت می خواهیم آسمانخراش های پیچ و تاب خورده ی دنیا را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید:

آسمانخراش ترنینگ تورسو در مالموی سوئد

این پروژه توسط یکی از معماران اسپانیایی به نام سانتیاگو کالاتراوا طراحی شده است و به طور رسمی در روز ۲۷ آگوست سال ۲۰۰۵ بازگشایی شد. ارتفاع این آسمانخراش به ۱۹۰ متر می رسد و ۵۴ طبقه دارد که این طبقات ۱۴۷ واحد را در خود جای داده اند. در این آسمانخراش امکاناتی مثل سونا، استخر و… تعبیه شده است و همان طور که در بالا هم گفته شد اولین مورد از آسمانخراش های پیچ و تاب خورده در دنیا است. هر طبقه ی  این ساختمان از شکلی نامنظم و چند ضلعی تشکیل شده است که با یک فریم ورک و چهارچوب استیل نگهداری می شود. ساخت این برج در سال ۲۰۰۵ به پایان رسید و  ترنینگ تورسو بلندترین آسمانخراش سوئد و تمام کشورهای حوزه اسکاندیناوی است و در حال حاضر سومین ساختمان بلند اقامتی در اروپا است.

ترنینگ تورسو در مالموی سوئد
ترنینگ تورسو مالموی سوئد

برج اینفینیتی در دبی

مطالب مرتبط:
آسمانخراشی عجیب که هیچ پنجره ای ندارد!
تجربه ترسناک آسمانخراش نوردی در روسیه

برج اینفینیتی یکی از ساختمان های مرتفع به ارتفاع ۳۰۶ متر است که به طور کلی از ۷۶ طبقه ساخته شده است و در حال حاضر در حال سخت است به این معنی که هنوز ساخت آن کامل نشده است. این آسمانخراش از آسمانخراش های پیچ و تاب خورده است که در دبی قرار دارد که زمانی که کامل شود قرار است تا به بلندترین ساختمان دنیا تبدیل شود که پیچ و تابی با زاویه ی ۹۰ درجه ی کامل  دارد! این سازه توسط اسکیدروم طراحی شده است که در واقع عضو همان گروهی است که برج خلیفه ی دبی را طراحی کرده اند و جالب این که این طراح برج بسیر معروفی را ه در شیکاگو طراحی کرده است.

ساخت این برج در فوریه ی سال ۲۰۰۶ شروع شد و ادامه دار شد . برخلاف برج ترنینگ تورسو که در مالمو بود، در برج اینفینیتی دبی از طبقات بزرگ تری استفاده شده است و در نتیجه این پیچ و تاب خوردگی ای که در این برج قرار دارد باید مرحله به مرحله بیشتر شود تا به ۹۰ درجه برسد. هر طبقه ی آن با ۱٫۲ درجه چرخش پیدا کرده است تاب و چرخشی ۹۰ درجه بتوانند دست پیدا کنند. این برج قرار است تا واحدهای اقامتی، اتاق های کنفرانس، زمین های تنیس، استخر شنای بسیار لووکس، اتاق های مداوا داشته باشد.

برج اینفینیتی در دبی

برج پیچ و تاب خورده ی آواز در سارایوو

برج پیچ و تاب خورده ی آواز در واقع یک آسمانخراش ۱۷۶ متری است که در شهر سارایوو در بوسنی و هرزگوین ساخته شده است. این برج از دیگر آسمانخراش های پیچ و تاب خورده سارایوو است که درست است به اندازه ی برج اینفینیتی دبی پیچش ندارد اما به هر حال تا حدودی به خود پیچیده است!

برج پیچ و تاب خورده ی آواز

برج های جهانی در کانادا

«جهان کامل» در واقع نام یک مجومعه ی دوقلوی آسمانخراشی در کرور کانادا در شهر انتاریو است که یکی از این برج ها ۱۸۷۹متر  برج دیگر ۱۶۱ متر راتفاع دارد و هر دو برج ۲۰۹ متر چرخش از پایه به سمت بالا دارند. کانادایی ها به این برج نام یکی از هنرمندان خانم مشهور تاریخ سیتنما را داده اند. این آسمانخراش به یکی از جاذبه های گردشگری کانادا تبدیل شده است.

برج های جهانی در کانادا

مرکز تجارت در کویت

مرکز تجارت کویت که نام دیگر آن التیجاریا تاور است در کشور کویت قرار دارد و یکی از دیدنی ترین سازه های های کشور با ارتفاع خیره کننده ی  ۲۱۸ متر است و در حال حاضر بلندترین ساختمان این کشور محسوب می شود.

مرکز تجارت در کویت

برج انقلاب در شهر پاناما

برج انقلاب از مجموعه برج های مدرن در شهر پاناما است که چند دقیقه ای با مرکز تجارت آن فاصله دارد. این برج را می توان از زباترین آسمانخراش های پیچ و تاب خورده ی دنیا دانست، ارتقاع این سازه ۲۴۲ متر است و یک برج بتنی بسیار خوش ساخت با ۵۲ طبقه است که در قسمت های بالایی سازه دچار یک پیچش ۳۶۰ درجه می شود.

برج انقلاب در پاناما

برج حدید در میلان ایتالیا

این برج پیچ و تاب خورده توسط یکی از معماران به نام زاها حید طراحی شده است و در حال حاضر البته در حال ساخت است و هنوز ساخت آن به اتمام نرسیده اتساست این برج در مرکز تاریخی شهر میلان به نام منطقه ی فیرا واقع شده است و دارای ۱۷۰ متر ارتفاع است و ۴۴ طبقه دارد. این برج هم دارای فضاهای تجاری و هم فضاهای اداری است و یک مرکز خرید هم دارد که به ایستگاه مترو متصل می شود. البته تصویری که در این جا می بینید یک تصویر کامپیوتری از برج حدید میلان است و آن را در زمان تکمیل شدنش نشان می دهد.

برج حدید در میلان ایتالیا

آسمانخراش اوپوس در هنگ کنگ

آسمانخراش اوپوس یک دیگر از ساختمان های پیچ و تاب خورده ی دنیا است که توسط یکی از دیزاینرهای معروف به نام فرنک گری طراحی شده است. این آسمانخراش به طور کلی از ۱۲ واحد اقامتی تشکیل شده است که شامل ۲ دوبلکس و استخر شنا است، پارکنیگ زیر زمینی، استخر ای شنا، باشگاهای بدنسازی، سیستم ذخیری  آب های بارانی برای تصفیه کردن آب و ماشین های برقی است!

آسمانخراش اوپوس در هنگ کنگ

برج های پیچشی ناگویا

این برج های ۱۷۰ متر ارتفاع داشته و ۳۶ طبق اند و در یکی از خیابان های شلوغ ناگویا در روبروی ایستگاه ماکامورا کو در ناگویا واقع شده اند. شهر ناگویا هم که در کشور ژاپن است! این برج ها در بالاترین قسمتشان باریک می شوند و فرم پیچشان کاملا تغییر می کند. جالب این که در زاویه های مختلف نماهای مختلفی از این برج می می توان داشت.

منبع: amusingplanet.com

بهترین موزه های رایگان دنیا
راهنمای سفر به پورت لوئیس، پایتخت موریس
«حمام های رومی وارنا»، یادگاری باشکوه از امپراتوری رم باستان
فستیوال برف و یخ هاربین، باشکوه ترین جشن زمستانی جهان در چین!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code