آوازه ساختمان های بلند و مشهور در جهان

معرفی ساختمان های بلند جهان

اولین بار در اواخر قرن ۱۹ وقتی که نیویورک آمریکا اقدام به ساخت ساختمان های بلند آجری کرد، نام آسمان خراش را برای آن برگزید. اما به تدریح با اضافه شدن طبقات به این ساختمان های بلند و به کار رفتن مواد اولیه اساسی تر مانند فولاد به آن نام آسمان خراش بیشتر به این ساختمان های جدید می خورد که تا امروز هم این نام بر روی این نوع از بناها مانده است. سازندگان آسمان خراش‌ های امروزی تمام تلاش خود را به کار می بندند، در ساخت آن از آخرین تکنیک های عمرانی و معماری استفاده کنند. با الی گشت همراه باشید تا با چندی از آن ها آشنا شوید.

مطالب مرتبط:
۳ آسمان خراش برتر دنیا
بیشترین آسمان خراش ها از کدام کشورها برخواستند؟

مرکز مالی بین المللی پینگ آن در شهر شنزن، کشور چین (۵۹۹ متر/۱۸۲۱ فوت)

مرکز مالی بین المللی پینگ آن، در ماه آوریل سال ۲۰۱۵ بنا شد و گرچه ساخت و ساز آن هنوز به طور کامل به اتمام نرسیده اما جایگاه دومین سازه عظیم چین و چهارمین آسمان‌ خراش بزرگ دنیا را در اختیار گرفته است. این برج که در وهله نخست برای پیشی گرفتن از برج شانگهای طراحی شده بود به بزرگترین آسمان‌ خراش چین مبدل شد اما آنتن ۶۰ متری که در فراز آن قرار داشت در اوایل سال ۲۰۱۵ به دلیل احتمال ایجاد مانع در مسیر پرواز هواپیماها برداشته شد. این ساختمان در منطقه مرکزی تجارت و کسب و کار شنزن در چین قرار دارد که ۱۱۵ طبقه آن شامل دفتر مرکزی بیمه پینگ آن، اتاق ‌های هتل، ادارات، فضاهای خرده ‌فروشی، یک مرکز خرید چند طبقه و یک عرشه مشاهده در بالای برج می باشد.

مرکز مالی بین المللی پینگ آن

برج جهانی لوته در شهر سئول کره جنوبی (۵۵۵ متر/۱۸۲۱ فوت)

برج جهانی لوته یک آسمان خراش ۱۲۳ طبقه است که در نزدیکی رودخانه هان شهر سئول در همسایگی سینچئون دونگ قرار گرفته است. این برج در کنار نسل اول مجتمع جهانی لوته که در سال ۱۹۸۹ افتتاح شد قرار دارد و دربرگیرنده یک شهربازی، سالن تئاتر و فیلم و یک مرکز خرید بسیار بزرگ است. این برج پس از ۱۳ سال کار طراحی و آماده‌سازی در سال ۲۰۱۵ بالا رفت و کل نمای خارجی ساختمان در ماه مارس سال ۲۰۱۶ به اتمام رسید. با این حال درهای این بنا هنوز به روی عموم گشوده نشده است. این برج ۱۲۳ طبقه دارای بخش ‌هایی چون فروشگاه‌ های خرده‌ فروشی، مکان ‌های اقامتی، یک هتل لوکس، فضاهای اداری خصوصی، طبقات دسترسی عمومی و یک عرشه مشاهده در بالا برج می‌باشد.

برج جهانی لوته

مرکز تجارت جهانی وان (۵۴۱ متر/۱۷۷۶ فوت)

مرکز تجارت جهانی وان که در جنوب منهتن در نیویورک واقع شده است بلندترین و یکی از خاص ‌ترین آسمان ‌خراش ‌های کشور ایالات متحده به شمار می ‌آید. این بنا پس از حوادث یازده سپتامبر توسط دیوید ام چایلدز طراحی شد تا نمادی برای افق کرانه شهر نیویورک باشد. ادارات مختلف، رستوران‌ ها، تاسیسات آنتن و رادیو و عرشه مشاهده با نمایی نفسگیر از منهتن از جمله امکانات این ساختمان ۱۰۴ طبقه می‌باشند. سیستم ایمنی و استحکام بسیار زیاد این ساختمان با طراحی آن در زمینه استفاده از انرژی‌ های تجدیدپذیر، سیستم ضد حریق متراکم و استفاده مجدد از آب باران در هم آمیخته است. علاوه بر این، موزه و یادبود ملی یازده سپتامبر و قطب باز طراحی شده حمل و نقل مرکز تجارت جهانی در این ساختمان گنجانده شده است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code