بلیط هواپیما

مکان های ترسناک و دیدنی در روسیه

در این ۱۰ مکان متروک روسیه ترس را تجربه کنید

روسیه یک کشور بزرگ و باستانی است که در آن برخی مناطق به دلایل مختلف خالی از سکنه شده ‌اند و مدت طولانی است که کسی در آنها زندگی نمی‌کند. به این ترتیب، در حال حاضر توریست ‌ها می ‌توانند از این شهرهای ارواح و خانه ‌های رها شده دیدن کنند و زندگی گذشتگان را متصور می‌ شوند.

بنابراین شرایط برای یک سفر ماجراجویانه آماده است. با الی گشت همراه باشید تا با ۱۰ مکان خالی از سکنه در روسیه آشنا شوید:

مطالب مرتبط:
کسی جرئت رفتن به این ۵ مکان ترسناک در آمریکا را ندارد
ترسناک ترین جاذبه ها در هند
فانوس اتمی، کیپ آنیوا

فانوس اتمی، کیپ آنیوا (جزیره ساخالین) (Atomic Lighthouse, Cape Aniva (Sakhalin Island))

در سال ۱۹۳۹، فانوس اتمی توسط معماری به نام میورا شینوبو (Miura Shinobu) در جزیره ساخالین ساخته شد. این فانوس یک ساختمان فنی پیچیده است که طراحی منحصر به فردی دارد. این بنا بر روی یک دیزل ژنراتور راه اندازی شده و شامل یک باتری پشتیبان اضطراری است.

در سال ۱۹۹۰، این فانوس دریایی با هدف صرفه‌ جویی در هزینه‌ ها با انرژی هسته‌ ای مجدداً شروع به کار کرد. با این حال، در ادامه این ساختمان از کار افتاد و رها شد. در سال ۲۰۰۶، ارتش روسیه دو تاسیسات ایزوتوپی (از جمله فانوس اتمی مورد بحث) این کشور را از چرخه فعالیت خارج کرد و دیری نگذشت که این فانوس دریایی مورد هجوم غارتگران قرار گرفت. در حال حاضر، این فانوس دریایی خالی و رها شده است و در انتظار رستاخیزی جدید برای فعالیت و حیات می باشد.

فانوس اتمی، کیپ آنیوا

معدن الماس میر در یاکوتیا (“Mir” Diamond Mine, Yakutia)

معدن الماس میر در یاکوتیا زمانی منبع اصلی درآمد و شغل برای مردم این منطقه بود. این معدن روباز و عظیم بخش اعظمی از الماس روسیه را تولید می‌کرد و شهر یاکوتیا که در اطراف آن ساخته شده بود، بسیار شلوغ و پر از جنب و جوش بود. الماس کمیاب این معدن در اعماق بسیار پایین زمین قرار داشت و به این ترتیب، به مرور زمان بهره ‌برداری از آن به لحاظ هزینه‌ کارگران و … به صرفه نبود. بنابراین، معدن مورد بحث به حال خود رها شد و وقتی از بالا به آن نگاه می‌کنید مانند یک حفره در وسط روسیه است و به همین دلیل هنوز این کشور به عنوان یکی از پنج کشور بزرگ جهان که دارای معادن روباز است، شناخته می ‌شود.

هتل پنج ستاره نورثرن کراون

هتل پنج ستاره نورثرن کراون (Northern Сrown) در سن پترزبورگ

در سال ۱۹۸۸، اتحاد جماهیر شوروی یک هتل پنج ستاره مشرف به رودخانه Karpovki  را در سنت پترزبورگ ساخت. پروژه ساخت این هتل با سرعت به پیش رفت، امّا، در نهایت به دلیل مشکلات مالی ساخت آن متوقف شد. مهم اینکه، در حال حاضر این بنا به حال خود رها شده و ویرانی آن، از شهرهای اطراف قابل مشاهده است.

حتی در حال حاضر، ۲۵۰  اتاق لوکس در این هتل وجود دارد که با کمی تعمیر و غبارزدایی قابل استفاده هست. امّا، این ساختمان در حال حاضر از سوی مسوولان غیر قابل تعمیر و استفاده تلقی شده و بدون اینکه شانسی برای حیات به آن داده شود، به حال خود رها شده است.

داگ دیزل

کارخانه داگ دیزل (Dagdizel Plant)  در داغستان

کارخانه داگ دیزل در نزدیکی ماخاچکالا Makhachkala)) در داغستان قرار دارد و به عنوان مرکزی برای آزمون سلاح‌ های نیروی دریایی روسیه ساخته شده است. این کارخانه در سال ۱۹۳۹ میلادی مورد بهره ‌برداری قرار گرفت، امّا، حیات آن زیاد طول نکشید و با تغییر نیازهای نظامی این کشور به حال خود رها شد. اکنون نیز این کارخانه در دریای خزر رها شده است و باید دید که در آینده مجدداً مورد استفاده قرار می‌گیرد یا تخریب خواهد شد.

این کارخانه به اندازه دو مایل و نیم از ساحل فاصله دارد و به همین دلیل حتی بازدیدهای غیرقانونی از آن نیز بسیار اندک است و تنها بازدیدکنندگان آن برخی از پرندگان هستند.

کلیسای زاخلوچی

بنای مذهبی رها شده زاخلوچی در مسکو (Zakhluchye)

در یک منطقه جنگلی و زیبا در ساحل یک دریاچه کوچک در نزدیکی مسکو، بنای مذهبی رها شده قرار دارد که طی دهه ‌ها اسیر تخیلات عده زیادی از مردم بوده است. این معبد اواخر قرن نوزدهم، توسط ای.اس خرنوف (A. S. Khrenov) یکی از معماران مطرح آن زمان ساخته شد.

در حال حاضر، این ساختمان در وسط باغی که درختان در هم تنیده ‌ای دارد، قرار گرفته و شامل سالن‌ های درهم و برهم و برج‌ های عجیب و جالبی است.

دیوارهای داخل ساختمان با رنگ‌های روشن رنگ ‌آمیزی شده است، امّا، اکنون رنگ دیوارها به شدت خراب شده است، لیکن با این وجود کاشی‌ کاری‌ های پیچیده آن جذابیت خاصی دارد و این بنا را به یکی از مکان ‌های واقعاً باشکوه در زمان خودش تبدیل کرده است.

زیباترین قلعه هایی که می توانید در نزدیکی لیسبون ببینید
زیباترین قلعه هایی که می توانید در نزدیکی لیسبون ببینید
تعادل سنگ ها؛ هنری در میان جاذبه های طبیعت گردی
تعادل سنگ ها؛ هنری در میان جاذبه های طبیعت گردی
غاری که فضانوردان برای ماموریت بعدی خود در آن تمرین می کنند
غاری که فضانوردان برای ماموریت بعدی خود در آن تمرین می کنند
زنی که در ۱۳ روز عجایب هفتگانه جهان را دید
زنی که در ۱۳ روز عجایب هفتگانه جهان را دید