بلیط هواپیما

آشنایی با برترین جاذبه ها و شگفتی های ساحلی دنیا

برخورد خشکی و دریا می تواند باعث به وجود آمدن مکان های شگفت انگیزی شود؛

خواه این روند منجر به شکل گیری صخره هایی با شیب تند، یک سطح صاف و سفید گرانیتی یا ساحلی شش گوش گردد، مناظر ایجاد شده شگفت انگیز بوده و قلب و روح ما را تسخیر می کنند. با هم به ۵ مورد از این عجایب طبیعی ساحلی نگاهی می اندازیم:

مطالب مرتبط:
در کجاها می توان، رنگین کمانی از سواحل گوناگون را یافت؟
آشنایی با بهترین شهرهای ساحلی و زیبایی های آن
محبوبترین سواحل آسیا از دید تریپ ادوایزر در سال ۲۰۱۶

‏ ۱- گذرگاه ساحلی جاینت (Giant’s Causeway)، شهرستان آنتریم (County Antrim)، ایرلند

گذرگاه ساحلی جاینت یکی از عجایب طبیعی بریتانیا و یک گنجینه ی ملی است که توسط یونسکو نیز محافظت شده است. این منطقه با ۴۰۰۰۰ ستون بازالتی منحصر به فرد خود که به طور طبیعی شکل گرفته اند، هر بیننده ای را محصور شگفتی های نفس گیر خود می کند. لازم به ذکر است که این گذرگاه ۵۰-۶۰ میلیون سال پیش در نتیجه ی فوران آتشفشانی شکل گرفته است. در قرن هفدهم این منطقه کشف شده و از آن زمان تبدیل به یک جاذبه برای محققان و گردشگران شده است.

‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏‏‏‏ ‏ ‏‏ ‏ ‏ ‏ مرکز گردشگری این گذرگاه، خدماتی نظیر راهنماهای صوتی، پارکینگ، کافه، مغازه و هتل را به گردشگران ارائه می دهد. این گذرگاه می تواند به عنوان بخشی از تور ایرلند شمالی مورد بازدید قرار گرفته و طبیعت زیبا و مکان های تاریخی خود را به بازدیدکنندگان عرضه کند.

گذرگاه ساحلی جاینت (Giant’s Causeway)

‏ ۲- کیاما (Kiama)، نیو ساوت ویلز، استرالیا

‏‏‏شهر ساحلی کیاما به دلیل ویژگی های ساحلی متعدد خود، یکی از مقاصد محبوب گردشگری محسوب می شود. جذابیت خط ساحلی صخره ای کیاما به خاطر خلیج های کوچک، غارها و سوراخ هایی در دل صخره ها (Blowhole) است که آب از آن با فشار بیرون می زند. شلوغ نبودن سواحل و مناسب بودن آبهای آن برای موج سواری نیز از دیگر مزایای آن به شمار می روند. کیاما همچنین به داشتن پلیکان های استرالیایی افتخار کرده و حتی مجسمه ای برای تقدیر از این پرندگان دارد.

سوراخ صخره ای کیاما (Kiama Blowhole) پرطرفدارترین مکان در این منطقه است و می تواند آب را تا ارتفاع ۲۵ متری در هوا بیفشاند. پرتگاه بامبو (Bombo Headland) یکی دیگر از شگفتی های زمین شناسی این مکان است که شامل ستون های شش گوشه می شود. پس از سپری کردن یک روز پر مخاطره در دل طبیعت، می توانید برای استراحت به شهر رفته و در کافه ها، رستوران ها و بارهای آن به تفریح بپردازید.

کیاما (Kiama)

‏ ۳- اسکالا دی تورکی (Scala dei Turchi)، سیسیل، ایتالیا

جزایر ایتالیا را با دریای فیروزه ای و سواحل ماسه ای سفید رنگ آن می شناسند، هرچند اسکالا دی تورکی صخره ای سفید رنگ در نواحی جنوبی سیسیل است و از این نظر استثنا می باشد. با وجود قرار گرفتن بین دو ساحل ماسه ای، صخره ی سفید رنگ اسکالا دی تورکی با سطح صاف و نرم خود گردشگران زیادی را برای قدم زدن و تحسین مناظر شگفت انگیز اطراف جذب می کند.

به طور کلی، گردشگران تمایل زیادی به پریدن از روی این صخره های سفید به درون آبهای گرم مدیترانه ای دارند. ضمن اینکه در این مکان حوضچه های آهکی طبیعی وجود دارد که مسافران بدن خود را با آن می پوشانند تا از خواص مفید آن برای پوست بهره ببرند.

اسکالا دی تورکی (Scala dei Turchi)

۴- دروازه دردل (Durdle Door)، دورست (Dorset)، انگلستان

قوس سنگ آهکی موجود در ساحل ژوراسیک (Jurassic Coast) یکی از عجایب طبیعی است که خط ساحلی چشمگیری را رقم می زند. دروازه دردل در اثر فرسایش ایجاد شده و همچنان نیز در معرض آن قرار دارد. بخش میانی دروازه دردل و خلیج لال ورث (Lulworth) معروف ترین مکان در جنوب غربی انگلستان است. علاوه بر تمام این جاذبه های طبیعی، ساحل این ناحیه نیز یکی از بهترین ها در انگلیس است. ‏

دروازه دردل (Durdle Door)

‏ ۵- صخره های موهر (Moher)، ایرلند

با رقمی بالغ بر یک میلیون بازدید کننده در سال، صخره های موهر دیدنی ترن جاذبه ی طبیعی ایرلند هستند. این دیوارهای صخره ای که ارتفاعی در حدود ۲۱۴ متر دارند، به طول ۸ کیلومتر در امتداد ساحل اقیانوس اطلس کشیده شده اند. در بلندترین نقطه ی این صخره ها، برج ابرایان (O’Brien’s Tower) قرار دارد که در سال ۱۸۳۵ ساخته شده است. از این برج می توان چشم اندازی بی نظیر به مناظر نفس گیر اطراف پیدا کرد.

علاوه بر این مناظر شگفت انگیز، مسیرهای پیاده روی در این منطقه نیز از دیگر جاذبه ها محسوب شده و روی هم رفته صخره های موهر به طور حتم ارزش بازدید دارند.

صخره های موهر (Moher)
کدام کشورها به عنوان مقاصد جدید گردشگری در سال ۲۰۱۸ شناخته می شوند؟
کدام کشورها به عنوان مقاصد جدید گردشگری در سال ۲۰۱۸ شناخته می شوند؟
دیدن این مناطق شما را وحشت زده می کند!
دیدن این مناطق شما را وحشت زده می کند!
طولانی ترین مسیر طبیعت گردی جدید جهان
طولانی ترین مسیر طبیعت گردی جدید جهان
بهترین نقاط گردشگری از جهت داشتن تفریحات آبی بی نظیر
بهترین نقاط گردشگری از جهت داشتن تفریحات آبی بی نظیر