آشنایی با تالار موسیقی کاتالانا در بارسلون

تالار موسیقی کاتالانا

اگر به محله باری گوتیک در مرکز شهر قدیم بارسلونا بروید بناهای زیبایی از قرون وسطی در مقابل چشمانتان خودنمایی می کند، در میان آن ها تالار موسیقی کاتالانیا در بخش شمالی این محله تنها تالار موسیقی در جهان است که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و طراحی خیره کننده اش وسوسه تان می کند به داخل بنا بروید و جزئیات آن را با دقت تماشا کنید. می خواهیم درباره تالار موسیقی کاتالانیا حرف بزنیم، الی گشت را همراهی کنید.

تالار موسیقی کاتالانا

درباره تالار موسیقی

مطالب مرتبط:
در بارسلونا مثل بارسلونایی ها خوش بگذرانید!
ساعتی با برترین های بارسلونا

تالار کاتالانا (Palau de la Musica Catalana) سالن کنسرتی است که توسط معمار «لوئیز دومانچه ای مونتانر» طراحی و در سال ۱۹۰۸ افتتاح شد. این کنسرت در واقع محل اصلی اجرای گروه موسیقی کرال بود که در سال ۱۸۹۱ برای حمایت از فرهنگ و موسیقی کاتالان تاسیس شده بود.

تالار

طراحی تالار موسیقی

در بیرون ساختمان بنایی با نمای آجرهای قرمز را می بینید که با موزائیک ها، شیشه های رنگی و کاشی های شفاف تزئین شده است. برای ورود به این تالار باید از بین ستون هایی زیبا که منقش به طراحی گل ها هستند به داخل راهرو و از آنجا به سالن کنسرت بروید.

سالن

سالن کنسرت

سالن کنسرت این تالار بدون اغراق یکی از زیباترین بخش های آن است و از مهمترین گنجینه های معماری به شمار می رود. این سالن که گنجایش ۲۲۰۰ نفر را دارد تنها سالن موسیقی در اروپاست که در طول روز فقط با نورهای طبیعی روشن می ماند. دیوارهای دو طرف سالن را قوس هایی باشکوه از شیشه های رنگی پوشانده است و در بالای سر خود پنجره سقفی از شیشه های رنگی می بینید   که در وسط آن گنبد وارونه ای با سایه روشن های زرد قرار دارد که نشان دهنده خورشید و آسمان است.  تزئینات معماری سالن کنسرت شاهکاری از خلاقیت و تصورات ذهنی معمار است و همه چیز در نهایت دقت سر جایش گذاشته شده تا کسانی که به کنسرت آمده اند بتوانند موسیقی را با تمام وجود درک کنند. این سالن برای تئاتر ساخته نشده چون مجسمه های بزرگی که بر روی سکو قرار دارد اجرای تئاتر را بر روی آن غیرممکن می کند. در گوشه گوشه این سالن جزئیاتی را می بینید که پشت هر کدام داستانی نهفته است مثلا مجسمه اسب های بالداری که در بالکن بالایی گذاشته شده به افتخار پگاسوس اسب اسطوره های یونانی است.

سالن
سقف

سالن لوئیس میلت

در طبقه دوم این ساختمان سالنی هست که نامش به افتخار یکی از موسسان  گروه موسیقی کورال، لوئیس میلت گذاشته شده است. کسانی که به دیدن این ساختمان می روند در این محل جمع می شوند و درباره قسمت های مختلف این سالن به آن ها توضیحاتی داده می شود چیزی که بیشتر از همه در این سالن جلب توجه می کند مجسمه های نیم تنه برنزی از موزیسین های معروف است.

بازدید از تالار موسیقی

برای بازدید از این تالار باید در تور ثبت نام کنید و به تنهایی نمی توانید وارد آن شوید. هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۳:۳۰ ظهر این تورها هر نیم ساعت یکبار تعداد محدودی از بازدید کنندگان را به داخل این سالن می برند.

منبع: en.wikipedia.org و barcelona.de

این جاذبه ها را تنها در بارسلون ببینید + ویدیو
این جاذبه ها را تنها در بارسلون ببینید + ویدیو
اگر کره زمین مغز داشت، حتماً‌ اینجا قرار می‌گرفت
اگر کره زمین مغز داشت، حتماً‌ اینجا قرار می‌گرفت
خیابان پسیج دِ گراسیا، معروف ترین خیابان در بارسلون
خیابان پسیج دِ گراسیا، معروف ترین خیابان در بارسلون
چند دقیقه ای را در مادرید اسپانیا بگذرانید
چند دقیقه ای را در مادرید اسپانیا بگذرانید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code