بلیط هواپیما

ساعتی با برترین های بارسلونا

بارسلونا همه را مجذوب خودش می کند

بارسلونا، پایتخت پرجنب و جوش کاتالینا، شهری است ساحلی و مسحور کننده که زیبایی و آفتاب سوزانش را به رخ می کشد. چشم ‌انداز زیبا ، معماری فوق ‌العاده و جاذبه ‌های فرهنگی خاص این شهر، آن را به یک مقصد گردشگری فریبنده بدل کرده است. البته اقلیم مدیترانه ای معتدل این شهر نیز، به جذابیت آن می افزاید. بارسلونا فضایی قرون وسطایی ، با . محیطی تقریبا جادویی، متعلق به دنیای قدیم دارد. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
خانه اپرای بارسلونا؛ تماشای هنر، تاریخ و زیبایی
رامبلا، خیابانی در بارسلونا که دوست ندارید به انتهایش برسید
جاذبه بارسلونا
  • کلیسای ساگرادا فامیلیا (Basilica de la Sagrada Familia)

یکی از غیرعادی ترین کلیساها در اروپا ، این کلیسای فوق العاده است که مشهورترین منظره در بارسلوناست . این کلیسا که جزو میراث جهانی یونسکو است، در قسمت شمالی شهر قرار گرفته است و با ۱۸ منار، کلیسا از تمام ساختمان های اطرافش و سایر آثار تاریخی شهر، اوج گرفته است. این کلیسا در اسپانیا با نام رسمی اش تمپل اکپیاتوری دلا ساگرادا فمیلییا (Temple Expiatori de la Sagrada Família ) شناخته می شود.

آنتونی گائودی در سال ۱۸۸۳ مامور شد تا این کلیسا را به سبک معماری نئوگوتیک طراحی کند. اما به جای اینکه طبق نقشه پیش برود، یک اثر هنری با معماری سوررئالیست معروف خودش یعنی آرت نویآ (Art Nouveau) خلق کرد. او هیچ ایده مشخصی در ذهن نداشت ، ترجیح می داد که با پیشرفت کار طراحی را تغییر دهد یا چیزی به آن اضافه کند. اگرچه گائودی پیش ‌بینی می کرد که این کار ده تا پانزده سال طول بکشد، اما در نهایت کلیسا ناتمام باقی ماند. در نتیجه کار اصلی بهترین معمار کاتالان در عصر مدرن ، تنها یک پوسته از کل کار است و هیچ کس نمی داند کی و چگونه این کار به پایان خواهد رسید.

آدرس : بارسلونا ، کارر دِ مالورکا(Carrer de Mallorca) 401

جاذبه بارسلونا
  • بخش گوتیک (باری گوتیک)

به مدت دوهزار سال، این بخش مرکز دنیوی و معنوی بارسلونا بوده است. هنوز آثاری از ساختمان‌ های رم باستان در این منطقه به چشم می‌ خورد، اما این قسمت به بهترین شکل، نمایشگر آثار تاریخی قرون وسطی است. یک شاهکار از معماری گوتیک و نقطه برجسته‌ مرکز شهر ، کلیسای جامع قرون وسطایی واقع در مونته تابور(Monte Tabor) است. اینجا جایی است که کریستفر کلمب، بعد از اولین سفرش به دنیای جدید مورد استقبال پادشاهان کاتولیک قرار گرفت و از قرن ۱۴ و ۱۵ میلادی تا به حال، مسوولین شهر در اینجا قرار می گیرند.

بی هدف در اطراف گردش کنید تا دنیای جادویی و بدون ترافیک قرون وسطایی ، پیچ وخم دلپذیر خیابان های باریک و سنگ فرش شده و فضای کوچه پس کوچه هایش را  تجربه کنید. میدان های آرام خوش منظره که صدای صحبت و خنده های مردم و یا نوای گیتار کلاسیک اسپانیایی به آن روح بخشیده است، را زیر پا بگذارید. معمولا کودکان در گوشه های مخفی این محله فوتبال بازی می کنند. در میدان ‌های دوست ‌داشتنی این منطقه، می توان کافه‌ هایی کوچکی با تراس ‌های رو به پیاده رو پیدا کرد. بخش گوتیک با موزه ‌ها، رستوران ‌ها و بوتیک ‌های کوچک اغواکننده، مکانی پر از جذابیت برای گردشگران است. یادتان نرود که موزه پیکاسو را بازدید کنید و به میدان پلاکا دل ری (Plaça del Rei  ) سری بزنید، گاهی در این مکان کنسرت در فضای باز، برگزار می شود.

جاذبه بارسلونا
  • لا رامبلا، قطب اجتماعی بارسلونا

مرکز زندگی اجتماعی در بارسلونا، لارامبلا ؛ یک کوچه باغ فراخ است که این شهر قدیمی را به دو بخش تقسیم می کند. لا رامبلا در میدان کاتالونیا (Plaça de Catalunya) گسترده شده است، جایی که دیرسنتا آنا  (Convent of Santa Anna )   با معماری زیبایی به سبک رومی متعلق به قرن دوازدهم، به سمت بندرگاه واقع شده است. این خیابان فراخ ، با پیاده روهای گسترده ‌اش، یک ردیف پر از فروشگاه ‌ها، رستوران ‌ها و کافه های در فضای باز و محبوب ترین مکان بارسلونا برای معاشرت است. در طول روز، اینجا پر از مردم محلی است که خریدهای روزانه شان را در بازار مارکت دِ لا  بوکیرا (Mercat de la Boqueria ) در لا رامبلا ، ۹۱ انجام می دهند ، بازاری خوش رنگ و لعاب که میوه و تره بار می فروشد. در شب گروه‌ های دوستانه و خانوادگی به پرسه زنی در این منطقه می پردازند تا از هوای تازه و فضای پرجنب و جوش آن لذت ببرند. گردشگران، اغلب جذب اجراهای بداهه خیابانی سرگرم کننده می شوند. گاهی هم تماشاگران، ممکن است ناظر اجرای موسیقی زنده و یا نمایش پانتومیم باشند.

جاذبه بارسلونا
  • پارک گوئل،‌پارک سوررنال گائودی

این پارک سوررئال بی نظیر، پر از رنگ و ‌هیجان ، یکی دیگر از میراث های جهانی یونسکو است. این پارک که در سال ‌های ۱۹۰۰ تا ۱۹۱۴ ساخته شده ، دارای فضای سبزی زیبا و المان‌ های معماری به سبک مختص به گائودی است. پل‌ های راه ‌آهن ، غارهای مصنوعی، تالاری پر ستون، راه پله ‌های مارپیچ و جایگاه‌ های گفت وگوی نیمه بسته در سراسر پارک پراکنده شده ‌اند. این ساخته‌ های خلاقانه، با قطعات سرامیکی رنگارنگ جلا گرفته اند. یک ایوان فوق العاده هم وجود دارد که چشم اندازی وسیع از شهر و دریا را عرضه می نماید. خود شخص گائودی، ‌علاقه خاصی به این منطقه از شهر داشت و خانه اش در اینجا بود. موزه خانه گائودی (Casa Museu Gaudí ) که باغی زیبا آن را احاطه کرده است ، مجموعه ای از آثار هنری ، تزئینی و مبلمان با طراحی گائودی را در خود جا داده است.

آدرس : بارسلونا، کارر دیولت

بهترین مراکز خرید مادرید
بهترین مراکز خرید مادرید
خانه موزه رابرت گریوز در مایورکای اسپانیا
خانه موزه رابرت گریوز در مایورکای اسپانیا
معرفی هتل ۳ ستاره آپارتو سوئیتس مورالتو در مادرید
معرفی هتل ۳ ستاره آپارتو سوئیتس مورالتو در مادرید
تماشای معماری اسلامی در کوردوبای اسپانیا
تماشای معماری اسلامی در کوردوبای اسپانیا