ترکیه، سرزمین هرم ‌های زمینی

آشنایی با کاپادوکیه در ترکیه

به چند دلیل، باید شهر کاپادوکیه در ترکیه را یکی از مقاصد گردشگری خودتان قرار دهید: اول اینکه کاپادوکیه یکی از عجایب زمین ‌شناسی است که دارای صخره‌ های سر به فلک کشده لانه‌ زنبوری است و «هرم ‌های زمینی» نام دارند. دوم، اینکه این شهر مرکز شبکه جامع شهرهای زیرزمینی و اتاق‌ های زیرزمینی اسرارآمیز است. سوم اینکه گذرگاه فرسوده آتشفشانی کاپادوکیه، منظره بسیار زیبایی دارد. آنچه بر جادوی سورئال این مکان می ‌افزاید، خانه ‌های اهالی کاپادوکیه است که از سنگ نرم تراشیده شده و از آنها می ‌توان به‌ عنوان غار هم برای استراحت استفاده کرد. جالب است که، هتل ‌هایی هم از این خانه‌ های سنگی ساخته شده است. به همین خاطر، خواه از طریق جاذبه ‌های کوهنوردی، تمایل برای تجربه سبک زندگی غارنشینی، یا به خاطر اهمیت تاریخی و فرهنگی کاپادوکیه به سوی این سرزمین می ‌آیید، بهتر است بدانید کاپادوکیه تجربه ‌ای منحصر به ‌فرد و تکرار نشدنی برای شما به ارمغان خواهد آورد.
با الی گشت همراه باشید تا بیشتر از کاپادوکیه بدانیم.

مطالب مرتبط:
خاطره های شنیدنی از سفر به کاپادوکیه
کاپادوکیه، سرزمین دودکش های افسانه ای
کاپادوکیه

در شهرهای زیرزمینی به گردش بپردازید

در قسمت زیرین صخره‌ های کاپادوکیه، شهر های زیرزمینی وجود دارند که در طول تاریخ، در درگیری‌ ها از آنها به ‌عنوان پناهگاه استفاده می ‌شده است: وقتی دشمن شناسایی می ‌شد، نگهبان ‌ها سوت می‌ کشیدند و تمام ساکنین شهر به همراه حیوانات اهلی، در زیر زمین ناپدید می ‌شدند تا زمانی که خطر رفع گردد که البته ممکن بود این زمان ماه‌ ها به طول بیانجامد. بزرگترین و عمیق‌ ترین شهر زیرزمینی در کاپادوکیه، دارای گذرگاه‌ های باریک و تونل‌هایی است که جاهای مختلف را به هم پیوند می ‌دهد و دارای کلیساها، مدارس، مخازن آب، اصطبل زیرزمینی و حتی تونل‌ هایی مارپیچ برای تصفیه هواست.

در غار بمانید

Göreme احتمالاً محبوب ‌ترین مقصد گردشگری در کاپادوکیه است که مملو است از هتل‌ های غارمانند. بسیاری از غارها و نمازخانه‌ های ساخته شده در هرم‌ های زمینی، امروزه تبدیل به هتل‌های لوکس شده‌اند و می‌توانید در آنها، شیوه زندگی غارنشینی را به شکلی مدرن تجربه کنید! این هتل‌ها، شامل حمام‌هایی در غار (حمام‌های ترکی)، تاق‌های ضربی ساخته شده از سنگ، دیوارهایی دارای نقش و نگار آتشفشانی و ایوان‌های پانورامیک مشرف به دره‌ها هستند.

جاذبه های کاپادوکیه

سوار بالن ‌های هوای گرم شوید

هر روز صبح، اگر شرایط مساعد باشد، آسمان کاپادوکیه پر می ‌شود از بالن‌ها. پارسال تقریباً نیمی از یک میلیون جهانگرد، توانستند منظره‌های کاپادوکیه را از داخل این بالن‌ های سمبولیک تماشا کنند. بالن‌ها با بالا آمدن خورشید اوج می‌گیرند و آرام آرام از میان هرم ‌های زمینی، باغ‌ های میوه و تاکستان‌ها، و سپس از میان دره‌ های زیبا که هر یک از آنها دارای صخره‌هایی با شکل خاص هستند، حرکت می‌کنند و بعد از میان مسیل ‌های موج‌دار به حرکت خود ادامه می‌دهند تا به مناظر زیبا برسند.

بالن سواری در کاپادوکیه

کوهنوردی

کاپادوکیه دارای گذرگاه‌ها و کوره‌راه‌های بی‌پایانی برای کوهنوردی است. یک دره انتخاب کنید، ناهارتان را به همراه مقداری آب بردارید و آماده شوید تا یک روز را در آنجا بگذرانید. در ادامه، غارها و همچنین فرصت‌های صخره‌نوردی بی‌شماری را خواهید یافت. قلعه Uchisar، بلندترین نقطه در این منطقه است و از بالای آن، می ‌توان با یک نمای پانورامای ۳۶۰ درجه‌ای، تمام ناحیه کاپادوکیه را تماشا کرد. همینطور، می ‌توانید با دوچرخه‌ سواری کوهستانی، اسب‌ سواری یا اسکوتر، از میان دره‌های Göreme گشتی در اطراف بزنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code