آنچه که باید قبل از سفر به لندن بدانیم

سفر به لندن

لندن با ترکیبی از فرهنگ های قدیمی، شب های سر زنده و رستوران های زیبا برای هر نوع مسافری جذابیت هایی دارد. با وجود اینکه لندن شهر بزرگی است اما زیر ساخت های توسعه یافته و حمل و نقل عمومی آن رفت و آمد در شهر را برای گردشگران آسان کرده است. اگر می خواهید به این شهر زیبا سفر کنید بهتر است از قبل نکاتی را درباره این شهر بدانید تا سفر بهتری داشته باشید با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
سفر به لندن در نزدیکی شماست
موزه ها و گالری های شگفت انگیز لندن
لندن

درباره فرودگاه هیترو لندن

فرودگاه هیترو لندن مکان بسیار شلوغی است و هر روز حدود ۲۰۵,۴۰۰ مسافر در این فرودگاه جابجا می شوند. قبل از فرود آمدن نگاهی سریع به نقشه فرودگاه بیندازید تا بهترین مسیر خروجی را پیدا کنید و بفهمید که در مسیر چه امکاناتی وجود دارد، برای مثال، اگر کودکی همراه خود دارید بعضی از ترمینال ها برای کودکان زمین های بازی در نظر گرفتند تا بچه ها بعد از پروازی طولانی مقداری جنب و جوش کنند، رستوران ها یی در فرودگاه هستند که به کودکان غذای رایگان می دهند و برای کسانی که می خواهند بعد از فرود، غذایی لذیذ و خوشمره بخورند هم دهها غذاخوری مختلف وجود دارد که سر آشپزهای معروفی مثل گوردون رمزی غذاهای آن ها را می پزند. وقتی از در فرودگاه بیرون آمدید خط راه آهن هیترو اکسپرس شما را سریع از فرودگاه به مرکز شهر لندن می رساند. بیشتر هواپیماهای ارزان قیمت در فرودگاه های دیگری مثل فرودگاه استانستد و فرودگاه گاتویک فرود می آیند که آن ها هم قطارهای منظم برای رفتن به شهر دارند، با وجود این که اتوبوس با قیمت کمتری در دسترس است اما زمان زیادی را در ترافیک گیر می کنند.

هیترو اکسپرس لندن

نیاز به وسایل برقی

وسایل برقی در انگلیس با ولتاژ ۲۳۰ ولت و فرکانس ۵۰ هرتز کار می کنند که نزدیک دو برابر ولتاژ استاندارد آمریکا، کانادا و ژاپن است، با اینکه بیشتر وسایل الکتریکی ای که با باتری کار می کنند مثل لپ تاپ می توانند به طور اتوماتیک ولتاژ را کم کنند اما مسافران آمریکای شمالی و ژاپن باید برای وسایل برقی دیگر مثل سشوار آداپتور ولتاژ و برای تنظیم شدن با سوکت های آنجا آداپتورهای سه شاخه داشته باشند.

گردش در اطراف لندن

برای سفر به این شهر بزرگ یک جفت کفش ضروری به نظر می رسد، برای سفرهایی که مسافت بیشتری دارند لندن شبکه وسیعی از وسایل حمل و نقل عمومی دارد، برای اینکه از قیمت زیاد بلیت ها و داشتن چندین بلیت راحت باشید یک کارت اویستر تهیه کنید که کارتی هوشمند است که در همه وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می شود. مترو از دوشنبه تا شنبه در نیمه شب بسته می شود اما بعضی از ایستگاه ها ممکن است زودتر بسته شوند. کرایه تاکسی نسبت به دیگر شهرهای اروپایی کمی بالا است و می توانید برای رفت و آمدهای شب از اتوبوس های شبانه استفاده کنید که قیمت کمتری دارند.

خیابان های لندن

هوای لندن و اینکه چه چیزهایی باید برای سفر ببرید

اگر مراقب نباشید هوای بی ثبات لندن می تواند لذت سفر شما را کم کند، پس حتما با خودتان چتر سبک و کاپشن یا ژاکتی که به راحتی در کیف جا می شود داشته باشید، خوشبختانه بیشتر جاذبه های گردشگری این شهر سر پوشیده هستند.

توصیه هایی به سبک لندنی ها

رستوران ها اغلب ۱۲٫۵ درصد انعام را به حساب صورت حساب شما می زنند اگر این کار را نکردند ۱۰ تا ۱۵ درصد انعام دهید، این مقدار انعام برای رانندگان تاکسی هم مرسوم است و برای خدمات بیشتری مثل جابجا کردن چمدان یک مقدار انعام را بیشتر می کنند.

منبع: blog.ihg.com

تصویر شیطان در پورتره معروف نقاش انگلیسی!
تصویر شیطان در پورتره معروف نقاش انگلیسی!
موجود مرموز خانه پلاک ۵۰!
موجود مرموز خانه پلاک ۵۰!
ماجراهای هولناک اتاق شماره ۳۳۳؛ نفرین شده ترین اتاق هتل در لندن!
ماجراهای هولناک اتاق شماره ۳۳۳؛ نفرین شده ترین اتاق هتل در لندن!
همه چیز درباره ی صبحانه ی خوشمزه و مفصل انگلیسی!
همه چیز درباره ی صبحانه ی خوشمزه و مفصل انگلیسی!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code