آکواریوم کوالالامپور در مالزی، گشتی امن در دل اقیانوس ها

کوالالامپور یکی از شهرهای توریستی، سرسبز و زیبایی است که در جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است و برای گردشگرانی که اهل ماجراجویی هستند گزینه بسیار عالی و جذابی به شمار می رود. این شهر پایتخت کشور مالزی است و سالانه مسافران زیادی را به سمت خود جذب می کند. آنچه سبب تمایز این شهر با دیگر شهرهای آسیایی شده تمرکز دولت کشور بر روی بالا بردن سطح کیفیت و رفاه مسافرانی است که به آن سفر می کنند. با توجه به متنوع بودن جاذبه هایی که در این شهر وجود دارد ما در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت قصد داریم تا درباره آکواریوم کوالالامپور در مالزی کمی صحبت کنیم. اگر اهل بازدید از جاذبه های هیجان انگیز در سفرهایتان هستید، بازدید از آکواریوم کوالالامپور در مالزی را به هیچ وجه از دست ندهید.

تا یادمان نرفته بگوییم، که اگر قصد سفر به شهر مالزی دارید، لازمه تا قبل از سفر یک نگاه کلی نسبت به این شهر داشته باشید، برای همین ما پیشنهادی می کنیم که راهنمای سفر به کوالالامپور را حتما بخوانید.

برای خواندن این مطلب، حدود ۴ دقیقه زمان نیاز دارید.

پیاده روی زیر اقیانوس ها در مالزیش
مطالب مرتبط:
بازار بزرگ چینی ها در خیابان پتالینگ کوالالامپور
در کجای کوالالامپور هتل بگیریم بهتر است؟
با جاذبه های رایگان کوالالامپور آشنا شوید + آدرس

آکواریوم کوالالامپور در مالزی یکی از معروف ترین و مشهورترین جاذبه های شهر کوالا بوده و علاوه بر آن به عنوان بزرگترین آکواریوم دنیا هم شناخته می شود.

در هنگام بازدید از این آکواریم شما امکان بازدید از ۵ هزار جاندار مختلف را دارید و این به عبارتی می تواند تداعی کننده ی پیاده روی یکی از بزرگترین اقیانوس های کره زمین باشد در حالی که هیچ خطری را شما تهدید نمی کند.

آکواریوم کوالالامپور برای یک گشت و گذار خانوادگی گزینه بسیار خوبی می باشد.

جالب است بدانید که ساخت بزرگترین آکواریوم دنیا در مالزی سال ۲۰۰۲ توسط افراد متخصص انجام گرفت و در سال ۲۰۰۴ به پایان رسید. مساحت این آکواریوم در شهر کوالالامپور حدود ۵۶۰۰ مترمربع و نزدیک به ۲۵۰ گونه از آبزیان مختلف را می توان در آن مشاهده نمود.

ورودی آکواریوم کوالالامپور در مالزی

همانطور که گفتیم آکواریوم کوالالامپور در مالزی در پایتخت این شهر قرار گرفته و شما می توانید به راحتی راه خودتان را به سمت مرکز همایش های کوالالامپور کج کنید و به سادگی به این جاذبه ی هیجان انگیز برسید.

آکواریوم کوالالامپور در کافیست راه خود را به سوی مرکز همایش های کوالالامپور کج کنید تا به سادگی به این جاذبه معروف شهر برسید و در طبقه کنفرانس، آکواریوم وسیع کوالالامپور را در برابر خود ببینید.

بخش های مختلف آکواریوم کوالالامپور

این مجموعه تفریحی از بخش های مختلفی تشکیل شده است، در میان ۳۳ آکواریوم مختلف تونلی سرتاسری و ۹۰ را در ابتدا مسیرتان برای گشت در این مجموعه را خواهید دید که موقعیتی متفاوت را برای تماشای ماهی ها در اختیار شما می گذارد. جالبته که برای دسترسی به تمام این بخش های این آکواریوم نیازی به راهنما ندارید به راحتی می توانید تا انتهای مجموعه بروید و از تمام بخش های آن دیدن کنید. قطعا تجربه دیدن شنای کوسه ها و غذا دادن به هزاران گونه ی مختلف ماهی تفریح هیجان انگیزی خواهد بود.

آشنایی با بخش های مختلف آکواریوم کوالالامپور

سمور پنجه کوچک آسیایی

کوچکترین گونه سمور در جهان، سمور پنجه کوچک آسیایی است که می توانید در این آکواریوم از آن دیدن کنید. جالب است بدانید که سمور پنجه کوچک آسیایی موجوداتی بسیار اجتماعی هستند و برای برقراری ارتباط از ۱۲ نوع صداسازی و اشکال سر و صورت خود استفاده می کنند.

قایق شیشه ای

خوب بعد از معرفی ماهی های عجیب و غریب، حال نوبت به ماهی های ریز و جذابی میرسد که دیدن آن ها حالتان را خوب می کند. برای دیدن این ماهی ها باید به سمت قایق شیشه ای بروید، از جمله ماهی های معروفی که در این قایق هستند «دوری و نمو» هستند؛ از دیگر ماهی های این بخش، شقایق ماهی زرد و جراح ماهی زرد هستند.

تونل شیشه ای آکواریوم

حالا رسیده اید به جذاب ترین بخش آکواریوم کوالالامپور. خود را آماده کنید که قرار است از درون تونلی شیشه ای بگذرید و نمونه کوچکی از اقیانوس بی کران و موجودات رنگارنگش را در برابر خود ببینید. در این مجموعه یک اکوسیستم تمام عیار به چشم می خورد، از کوسه بگیرید تا ماهی های چند سانتی متر در پیش روی شما قرار گرفته اند. حدود ۴۰ گونه مختلف در این پهنه آبی رنگ جولان می دهند که می توانید ساعت ها به تماشای آن ها بایستید.

تصویری از داخل آکواریوم کوالالامپور

مخزن ماهی پیرانا  

اولین بخشی که در آکواریوم کوالالامپور در مالزی خواهید دید، مخزن ماهی پیرانا است. این گونه از ماهی های پیرانا به نام پیرانای شکم قرمز مشهور هستند که در حقیقت زیستگاه اصلی آن ها آمریکای جنوبی است.

مخزن ژنی

شاید بپرسید مخزن ژنی چیه؟ مخزن ژنی جایی هست که در آن مجموعه ای از یک نوع جاندار را در کنار هم نگهداری می کنند. در آکواریوم کوالالامپور در مالزی مجموعه از خیار سیاه دریایی، کوسه بامبوی راه راه، ستاره دریایی شکلاتی و خرچنگ نعل اسبی نگهداری می شود.

ناحیه الکتریکی  

ناحیه الکتریکی هم یکی از هیجان انگیزترین بخش های این مجموعه تفریحی است. این بخش مخصوص ماهی هایی برقی است، ماهی های برقی نوعی از آبزیان هستند که توانایی تولید میدان الکترونیکی را دارند. گربه ماهی برقی یکی از این نوع آبزیان است که در آکواریوم کوالالامپور در مالزی زیست می کند.

بخش های مختلف آکواریوم کوالالامپور

دیگر بخش های آکواریوم کوالا

 • ماهی های اقیانوس
 • پیاده روی مرجانی
 • بخش جنگل های مانگرو
 • ماهی های ساحلی

امکانات آکواریوم کوالالامپور

خوب معلوم است وقتی از این آکواریوم به عنوان بزرگترین آکواریوم دنیا نام می بریم، امکانات منحصر به فرد و ویژه ای هم داشته باشد. در ادامه به طور مختصر می خواهیم به امکاناتی که در این مجموعه وجود دارد، بپردازیم.

اول از همه بهتر است بگوییم، اگر در شهر کوالا هنوز سوغاتی خرید نکرده ای، می توانید از فروشگاه هایی که در این مجموعه هستند، سوغاتی از کشور مالزی برای دوستان و آشنایانتان بیاورید.

در زیر آب های آکواریوم کوالا خواستگاری کنید!

جشن تولد در آکواریوم کوالالامپور

به غیر از خواستگاری زیر آب، می توانید جشن تولد دوستان، عزیزان و یا خودتان را در این مجموعه هیجان انگیز بگیریذد. به منظور هماهنگی های لازم جهت برگزاری جشن می توانید از طریق آدرس و شماره تلفن زیر اقدام نمایید.

آدرس ایمیل: [email protected]

شماره تماس: ۱۸۸۸ ۲۳۳۳ ۶۰۳+

در زیر آب های آکواریوم کوالا خواستگاری کنید!

یکی از جذابیت هایی که در این مجموعه می توانید از آن بهره ببرید امکان خواستگاری در زیر آب است. اگر تمایل به این کار دارید می توانید برای برقرار ارتباط از طریق آدرس ایمیل و شماره تماس زیر هماهنگی های لازم را انجام دهید.

آدرس ایمیل: [email protected]

شماره تماس: ۱۸۸۸ ۲۳۳۳ ۶۰۳+

در زیر آب های آکواریوم کوالا خواستگاری کنید!

دیگر امکانات آکواریوم کوالالامپور در مالزی

 • آکواتئاتر
 • سالن گردهمایی
 • پرداخت با ویزا و مسترکارت
 • اتاق استراحت
 • صندلی چرخدار
 • آسانسور و سطح شیبدار برای دسترسی آسان افراد با کم توانی جسمی
 • اتاق انتظار
 • پارکینگ

دسترسی به آکواریوم کوالالامپور در مالزی

به منظور دسترسی به آکواریوم کوالالامپور در مالزی کار شما بسیار ساده و راحت است. این مجموعه تفریحی در مرکز شهر کوالا واقع شده و برای رسیدن به آن می توانید هم به صورت پیاده و هم با وسایل نقلیه عمومی نظیر اتوبوس و اتوبوس رپید کی ال خودتان را به این منطقه برسانید.

ساعات بازدید: روزانه ۱۰:۰۰ تا ۲۰:۰۰ (لازم به ذکر است که بگوییم آخرین ورودی ساعت ۱۹:۰۰ است.)

آدرس: Kuala Lumpur Convention Centre, Kuala Lumpur, Malaysia

ورودی آکواریوم کوالالامپور در مالزی

چند نکته قبل از بازدید آکواریوم

ورود کودکان زیر ۳ سال رایگان است.

منظور از کودکان، بچه های ۳ تا ۱۲ سال هستند.

منظور از کهنسالان، افراد بالای ۶۰ سال است.

هزینه بازدید از آکواریوم کوالالامپور

به منظور بازدید از آکواریوم کوالالامپور در مالزی میزان هزینه ها به ترتیب زیر است:

بزرگسالان: ۶۹ رینگیت مالزی

کودکان: ۵۹ رینگیت مالزی

کهنسالان: ۴۹ رینگیت مالزی

افراد کم توان و ناتوان جسمی: ۱۵ رینگیت مالزی

«قصر میسور»، دومین بنای تاریخی پربازدید در هند!
«قصر میسور»، دومین بنای تاریخی پربازدید در هند!
۸ مورد از جاذبه های دیدنی زامبیا
۸ مورد از جاذبه های دیدنی زامبیا
پترا، شهری که توسط جن ها ساخته شد + ویدیو
پترا، شهری که توسط جن ها ساخته شد + ویدیو
۲۰ تفریح رایگان در پاریس (قسمت دوم)
۲۰ تفریح رایگان در پاریس (قسمت دوم)
  • تیم خبری الی گشت
   تیم خبری الی گشت

   سلام دوست عزیز
   برای سفر تفریحی به مالزی به مدت ۱۴ روز نیازی به ویزا ندارید، اما حتی یک ساعت بیشتر هم بخواهید بمونید باید با سفارت ایران در این کشور هماهنگی های لازم را انجام دهید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code