آیا فرازمینی ها واقعا وجود دارند؟

فرا زمینی ها

یکی از جالب ترین جنبه های علم، جستجو به دنبال زندگی در سیارات دیگر است و در واقع یکی از جالب توجه ترین جنبه های  مدرن است که به خصوص به تازگی مورد توجه قرار گرفته است. از آن جایی که این موضوع از نظر علمی اهمیت زیادی دارد، تا حالا فضا نوردان زیادی در سیاره های دیگر به دنبال حیات گشته اند و هزینه ی  زیادی در این مورد شده است. با الی گشت همراه شوید تا ببینیم آیا فرا زمینی ها واقعا وجود دارند؟ اگر دارند، وجود آن ها چه اهمیتی برای بشریت دارد.

فرا زمینی ها
مطالب مرتبط:
چطور انسان موفقی باشیم؟
۱۳ حقیقت عجیب و باورنکردنی از علم نجوم

اگر چه حیات فرازمینی ها تا حال کشف نشده است و شاید اصلا هم وجود نداشته باشد، با این وجود جستجوهایی که در این زمینه انجام می شود، فواید زیادی برای جامعه خواهد داشت تا جایی که هم از نظر علمی و هم فلسفی پر اهمیت است. شاید خیلی ها با این گفته موافق نباشند و بر این باور باشند که هزینه کردن در این راه فقط و فقط دور انداختن بودجه است، با این حال در ادامه پیامدهای مثبت این تحقیقات را برای جامعه خواهید خواند.

چیزی که باید اول از همه بدانید این است که برای این که بتوان به دنبال فرا زمینی ها گشت، باید حداقل درکی از چندین رشته مثل رشته های ستاره شناسی، زیست شناسی و زمین شناسی داشت. گاهی کسی که قرار است در این زمینه خیلی جدی تحصیل کند باید با همه ی این رشته ها از قبل آشنایی داشته باشد.

درباره فرا زمینی ها

اختر زیست شناسی نام رشته ای علمی است که در آن چند شاخه با هم تلفیق می شوند و به همین دلیل در بین علومی که در این زمینه هستند بسیار پر اهمیت است. این رشته از علم دانشمندان را با جنبه های جدیدی از دنیای طبیعی آشنا می کند و باعث می شود تا ذهن بازتری پیدا کنند. این یک واقعیت است که اگر نه همه اما اکثر کشفیات پر ارزش در آینده حاصل تلفیق علوم مختلف است  از جایی که اختر زیست شناسی چنین ویژگی ای را به صورت بالقوه در خود دارد، حتی اگر واقعا منجر به کشف هیچ فرا زمینی ای هم  نشود اما باز هم پر ارزش است و می تواند برای جامعه سودآوری داشته باشد.

حالا که پیش زمینه ای در این مورد پیدا کردیم و آن را مورد بررسی قرار دادیم وقت آن رسیده به یک سوال جواب دهیم: آیا فرا زمینی ها واقعا وجود دارند؟ تا حالا وجود این موجودات در کرات دیگر نه تایید و نه رد شده است بنابراین هیچ جواب قاطعی نمی توان به آن داد با این حال استدلال هایی در این زمینه وجود دارد که نشان از وجود آن ها دارد و ما در این جا بعضی از آن ها را بررسی می کنیم.

وجود تکنولوژی پیشرفته در دوران گذشته

کشفیات باستان شناسان پرده از اشیا و تصاویری برداشته که قدمت آن ها به هزاران سال قبل برمی گردد. برای مثال یکی از این کشفیات تصاویری روی دیوارها هستند که قدمتشان متعلق به دوران مصر باستان است، به این نقاشی ها و خطوط، هیروگلیف گفته می شود و در واقع تصاویری شبیه به هلیکوپتر هستند. سوال این جاست که در آن دوران که خبری از این تکنولوژی ها نبوده است، پس آن ها چطور از چنین چیزی با خبر بوده اند؟ آیا فرا زمینی ها به آن ها دانششان را منتقل کرده اند؟ اگر چنین است پس ممکن است تکنولوژی ایی که ما هم امروزه در اختیار داریم، از جایی خارج کره ی زمین به ما منتقل شده باشد!

شواهد وجود فرا زمینی ها

سیگنال عجیبی به نام WOW

در سال ۱۹۷۷ محققان یکی از دانشگاه های آمریکا به نام دانشگاه اوهایو، سیگنال های یک تلسکوپ رادیویی را بررسی می کردند که به مورد عجیبی برخوردند. سیگنالی به دست آن ها رسیده بود که طبق تبدیلاتی که آن ها روی آن انجام دادند، به سیگنال ۶EQUJ5 رسیدند که سیگنالی بسیار قدرتمند است. اما نکته ی بسیار عجیب تر این بود که این سیگنال از جایی دریافت شده بود که حتی در آن محدوده تا فاصله ی ۲۲۰ میلیون سال نوری هیچ ستاره ای وجود نداشته است  به عبارتی دیگر این سیگنال که دانشمند آن دوران دکتر جری اهمن اسم WOW را روی آن گذاشته بود، از فضایی کاملا خالی به دست آن ها رسیده بود. این سیگنال ۳۷ ثانیه ی تمام طول کشید… آیا پای فرا زمینی ها در میان بود؟

وجود میکروب در شهاب سنگ ها

یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود تا ما به وجود فرا زمینی ها باور داشته باشیم  یا حداقل آن را رد نکنیم، وجود میکروب هایی است که در شهاب ها دیده شده است. در سال ۲۰۱۱ شهاب سنگ کربنی ای به زمین آمد که بعد از تحقیقاتی که روی آن انجام شد، وجود میکروب هایی در آن توسط دانشمند ناسا ریچارد هوور تایید شد. در واقع این میکروب ها شبیه به جلبک هایی تک سلولی بودند. وجود و کشف این باعث جنجال های زیادی شد و خیلی ها آن را نادرست و نا کامل اعلام کردند… با این حال تناقضات زیادی در این باره وجود دارد که هنوز به نتیجه ای نرسیده است.

وجود فرا زمینی ها

اسناد فیزیکی

تا حالا از افراد مختلف در جاهایی مختلف کره ی زمین شنیده هایی شنیده شده که خبر از وجود فرا زمینی ها دارد اما وقتی که این گفته ها همراه با سند مدرک باشد، قطعا نمی توان بی اعتنا از کنار آن گذشت.

در سال ۱۹۵۷ یکی از ماهیگیران آرژانتینی ادعا کرد که یک دیسک پرنده را در آسمان دیده و بعد هم منفجر شده است البته نه یک انفجار عادی، انفجاری بسیار درخشان و بی مانند. او قطعه ای فلز را از این دیسک پرنده ی منفجر شده برداشته بود که طبق آزمایش هایی که بر روی آن انجام شد مشخص شد که از جنس آلومینیوم  فلزی ناشناخته است، بعدا معلوم شد که این فلز ناشناخته منیزیم بسیار خالصی است که امکان تولید آن توسط انسان ها نیست. یا داستان مردی که ادعا کرده که یک سفیه ی فضایی را دیده و به آن دست زده است و بعد به علت سوختگی شدیدی به بیمارستان رفته است. بعد از تشخیص مشخص شد که سوختگی ها ناشی از تابش شدید اشعه ی گاما یا ایکس بوده است…

این ها تنها تعدادی از استدلال وجود فرا زمینی ها بود… آیا شما به آن ها باور دارید؟

منبع: space.com

با بی مصرف ترین فرودگاه دنیا آشنا شوید!
با بی مصرف ترین فرودگاه دنیا آشنا شوید!
رودخانه سنگی روسیه دنیا را متعجب کرد + تصاویر
رودخانه سنگی روسیه دنیا را متعجب کرد + تصاویر
آتشی که زیر این آبشار می بینید، کاملا طبیعی است! + تصویر
آتشی که زیر این آبشار می بینید، کاملا طبیعی است! + تصویر
گودال هایی که تبدیل به خانه شدند!
گودال هایی که تبدیل به خانه شدند!
 1. Avatar
  ناشناس

  اگر هم باشه بعید میدونم جرات کنه پاشو تو کره زمین بزاره – مگر اینکه سفینه از کنترلش خارج شده باشه .
  جواب همه چی امکان داره .

 2. Avatar
  مهدي حبيبي

  وجود فرازمینی ها از خیلی سال های قبل اثبات شد که حتی میتوان از قرآن دریافت منابع بسیار دیگر.
  خداوند در آیه ٢٩ سوره شورت میفرماید: وَ مِنْ اٰیٰاتِهِ أنْ خَلْقُ السّمٰاوٰاتِ و الْأَرْضِ وَ ما بَثَّ فیِهِماَ مِنْ داٰبَّه؛ از نشانه های قدرت خداوند این است که زمین و آسمان را که در آن موجودان زنده ( جنبنده ) پراگنده است، آفرید.
  شیخ فخر الدین طریحی متوفای سال ١٠٨۵ در کتاب مجمع البحرین که شرح لغات قرآن و حدیث است در معنای لفظ کوکب از زبان حضرت علی (ع) مینویسد: هذه النجوم الذی فی السماء مدائن مثل مدائن الذی فی الارض؛ همانا این ستاره گانی که در آسمان است، شهر هایی است مثل شهر های شما در زمین.
  شعرای مسلمان با استنباد از همین اسناد میسرایند:
  إقبال لاهوری:
  خیال من به تماشای آسمان بوده است
  به دوش ماه و به آغوش کهکشان بوده است
  خیال مبر که همین خاکدان نشیمن ماست
  که هر ستاره جهانی است یا جهیمان بوده است.
  أمیر خسرو:
  تو پنداری جهانی غیر از این نیست
  زمین و آسمانی غیر از این نیست
  تو آن مرمی که در گندم نهان است
  زمین و آسمان او همانست
  شنیدستم که هر کوکب جهانی است
  جداگانه زمین و آسمانی است
  در ماجرای معراج پیامبر به وضاحت دیده میشود که آن أشیای پرنده UFO هایی بوده اند و شما میتوانید در مورد آن در کتاب تاریخ اسلام نوشته علی دوانی در بخش معراج از دید علمی بررسی کنید.
  به همین مقدار در این بحث بسنده میکنیم که همه از کتب اسلامی است.
  ثبوت آنها از دیدگاه های دیگر ان شاءالله بررسی خواهد شد.
  والسلام علی من اتبع الهدی
  مهدی حبیبی ( محزون رستاخیز )
  ١٣٩٧/۴/۶

 3. Avatar
  منصور

  اگه فکر کنیم در این پهنه گسترده اودیسه کیهانی ما تنهاییم خیلی ساده لوحانه ست ولی ب خاطر فاصله های کیهانی امکان داره که هرگز نتونیم با فرا زمینی یا فرا کیهانی ها برخورد کنیم.

 4. Avatar
  علی

  اینکه فکر کنیم موجودات فرازمینی وجود دارند و یا در برخی موارد با انسان های زمینی ارتباط دارند خیلی خیلی خوش خیالی می خواهد. اینها همه برگرفته از ذهن متوهم فیلمسازان هالیوودی، جهت متفاوت و پرقدرت نشان دادن آمریکاست. آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآی مردم. آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآی مردم. این آمریکا مخ همه مردم دنیا رو با اون هالیوودش گذاشته تو فرغونا. بابا یکم حواستونو جمع کنین ببینید با کی طرفید. موجود فرازمینی وجود نداره. اگه هم باشه چرا فقط باید با آمریکا ارتباط داشته باشه؟ تو رو خدا اینقدر ساده لوح نباشید.

 5. Avatar
  آرش

  وقتی که میلیاردها ستاره و سیاره مثل زمین وجود داره پس نمیشه گفت که بین این همه فقط زمین حیات داخلش هست؛ به نظر من ۱۰۰% هفت آسمون که تو قرآن اومده وجود داره و هرکدوم ازین آسمون ها آسمونه صدها سیاره یا ستاره ایه که توش حیات هست.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code