مراقب باشید! اینجا محکومید تا در کنار کوسه ها بخوابید

اتاق خواب آکواریومی | Aquarium bedroom

در دنیا هتل های مختلفی وجود دارند که ان قدر عجیب هستند که شما نمی دانید کدام یکی را اصلا برای اقامت بخواهید انتخاب کنید. بسیاری از این هتل ها و یا حتی رستوران های درونشان جهانی شده است و کسانی که می خواهند تجربه ای متفاوت داشته باشند، بی شک با توجه به روحیات و علاقیات خود، یکی از این هتل های متفاوت و عجیب را انتخاب می کنید. امروز می خواهیم هتلی را به شما معرفی کنیم که کوسه ها را همسایه ی شما می کند! در واقع این هتل ها، دارای اتاق خواب آکواریومی هستند و شما را در آن اسکان می دهند. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید ت به اتفاق یکدیگر، ببینیم که قضیه ی اتاق خواب آکواریومی چیست؟

اتاق خواب
مطالب مرتبط:
در عجیب ترین مزرعه دنیا کادیلاک کاشته می شود! + تصویر
عجیب است اما قوم متمدن آزتک ها آدمخوار بوده اند!
گلی عجیب و غریب و زیبا که فقط یک شب در سال شکوفا می شود! + تصویر

در دنیای طراحان آن قدر طرح های خلاقانه ای وجود دارد که گاهی کسانی که در این رشته حضوری ندارند و تنها حاصل کار طراحان و مهندسان و یا حتی شِمای اولیه ی کار آنان را می بینید، به وجد می آیند. در تصور ما به عنوان یک بینند در آینده ای که چندان دور هم نیست، هر جایی را مدرن و زیبا می بینیم اما باور کنید یا نه، این رشته در برخی از جهات به سمت عجیب شدن رفته است. در واقع طراحان و معماران مختلف در سراسر دنیا همیشه بر آن هستند تا این که بتوانند با ترکیب خلاقیت و حرفه ی خود، طرح های انقلابی و خوبی برای ساختمان ها، رستوران ها، هتل ها و حتی اتاق ها طراحی کنند. آن ها بلا استثنا می خواهند که حیرت همه را در سراسر جهان برانگیزند و نامشان به عنوان یک برند به تمامی جهان و همراهان خود بشناسانند. کما این که طراحان بسیار زیادی در سراسر جهان وجود دارند که واقعا نامشان اعتبار است و کارهایشان برای اجرا شدن خیلی از فیلترها و موانعی که برای طراحان دیگر وجود دارد را رد کرده است.

یکی از کانسپت هایی که معماران و طراحان در آن می توانند بسیار مانور بدهند و خودی نشان بدهد و به زبانی دیگر، دنیایی دیگر را به روی همگان بگشایند، طراحی هتل ها و رستوران ها با موضوع ساختی عجیب است. در سراسر دنیا، هتل های عجیبی وجود دارند که ممکن است خود به صورت کلی عجیب به نظر بیایند یا در آن ها کافه های متفاوت و رستوران هایی با طراحی متفاوت و یا به زبانی سلیس تر، به شکل عجیب و غریب ساخته می شوند. این نکته ی مهمی است که بدانید بسیاری از ساختمان های متفاوت ساخته شده از دیگر سازه ها که همین فضا ها ساخته شده اند، سبب جذب تعداد بسیار زیاد مسافر و گردشگر به شهرهای مختلف شده است.

به زودی با کوسه ها همسایه می شوید!

این بار طراحان با چاشنی کردن کمی از قوه ی تخیل و علم نقشه کشی و طراحی، اتاق خواب هایی را در هتلی در فرانسه ساخته اند که شما را با کوسه ها همسایه می کند! تصور کنید که چشم هایتان را باز کنید و ببینید که از پشت شیشه ها کوسه ها و ماهی هایی که در شرایط طبیعی سعی در فرار از دست کوسه ها دارند، شما را نگاه می کنند. این اتاق خواب های آکواریومی، به صورتی طراحی شده اند که به شما این تصور را می دهند که در دل دریا قرار گرفته اید و انواع مختلفی از ماهی ها و علی الخصوص کوسه ها آن را احاطه کرده اند.

این اتاق خواب های جالب که در فرانسه ساخته شده اند در نوع خود جالب اند ولی اولین نیستند. در فرانسه آکواریم عظیمی به نام Airbnb وجود دارد که درون آن یک اتاق خواب جا گرفته است. در واقع این جالب است که این اتاق خواب های زیبا توسط ۳۵ کوسه ی مختلف احاطه شده است! گنجایش آکواریوم این اتاق برابر است با ۳ میلیون لیتر آب که عمقی برابر با ۱۰ متر دارد و درست در وسط این آکواریوم، یک اتاق خواب شیشه ای وجود دارد که به این آکواریوم نمای ۳۶۰ درجه ای دارد و به افرادی که جرات می کنند و در آن اقامت بر می گزینند، ارائه می دهد.

کوسه

از مشخصات این اتاق که بگوییم، این اتاق زیبا ظرفیت ۳ نفر را در خود دارد و کسانی که قرار است در این اتاق خواب بمانند، نباید در مجموع بیش از ۱۹۰ کیلوگرم وزن داشته باشند. جالب است این نکته را بدانید که بعد از آن که فضای اتاق تاریک شد و چراغ ها خاموش شدند، افرادی که در این اتاق ها اقامت می کنند اجازه ی عکس گرفتن ندارند وو دلیل آن هم این است که کوسه ها نسبت به فضای اتاق حساس می شوند.

البته این اتاق تنها اتاق آکواریومی در دنیا نیست بلکه اتاق های آکوارومی دیگری در دنیا وجود دارند. به طور مثال؛ ‏سوییت های زیرآب در هتل آتلانتیس پالم در دبی به شما حس پادشاه دریا را می دهند. این اتاق ها در کنار یک ‏آکواریوم بسیار بزرگ قرار گرفته اند و در این اتاق آکواریومی نیز کوسه ها هم شنا می کنند. این سوییت های زیردریا ‏را نپتون نامیده اند و هزینه ی اقامت در ابن اتاق ها را شبی بیش از ۸ هزار دلار به صورت میانگین تضمین می کند.‏ هتل کنراد مالدیو رانگالی آیلند‏ ‏دارای اتاق زیر آب نمی باشد اما می توانید شام خود را در رستوران زیر آب و در کنار ‏امواج دریا میل کنید. این رستوران پنج متر زیر سطح دریا واقع شده است که در آن می توانید در کنار انواع ماهی های زیبا و ‏حتی کوسه ها غذایتان را میل کنید.

این رستوران بیشتر غذاهای دریایی دارد و منوی آن از ۳۰۰ دلار به بالا برای هر نفر آغاز می ‏شود.‏‏‏‏ هتل آتر این، نیز که توسط یک هنرمند محلی به نام مایکل گنبرگ طراحی شد و یکی از ارزان ترین هتل های زیر آب است که به ‏روی دریاچه ‏Maleran‏ در نزدیکی استکهلم سوئد شناور است. هزینه اقامت در این هتل از شبی ۲۰۰ پوند آغاز می شود. اتاق ‏های این هتل بیشتر شبیه به کابین های کشتی هستند تا اتاق های معمولی. اتاق خواب ها سه متر زیر آب قرار گرفته اند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد