اتفاقات وحشتناکی که در دیزنی لند افتاده!

دیزنی لند، سرزمین وحشت

اسم دیزنی لند که می آید همه در ابتدا مکانی را در نظر می آورند که مملو از وسایل بازی مهیج و هیجان انگیز است. این مکان اعجاب انگیز از دل کارتون های کمپانی دیزنی لند بیرون آمده اند. گویی که چشمان خود را بسته اید و در یکی از کارتون های مورد علاقه ی خود بیدار شده اید. در تمامی کارتون های مورد علاقه ی ما یک قهرمان و یک ضد قهرمان وجود دارد. حال این ضد قهرمان را باید در دیزنی لند ملاقات کنید. اما نه به همان شکلی که در کارتون دیدید بلکه شاید فکرش را هم نتوانید بکنید گاهی در دیزنی لند چه چیزی در انتظار شماست. در ادمه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر از اتفاقات وحشتناک دیزنی لند ، این سرزمین رویایی برایتان بگوییم.

سرزمین دیزنی لند
سرزمین دیزنی
مطالب مرتبط:
عجایب مهندسی جهان مدرن
چرا تاج محل از عجایب جهان است

در ابتدا باید بگوییم دیزنی لند همانند اسمش واقعا مکانی هیجان انگیز و جالب است و این اتفاقاتی که در پیوست برای شما بازگو خواهم کرد و راویشان خواهیم بود، تنها صرفا اتفاقاتی بوده اند که در این مکان افتاده اند و علی رغم تلاش بسیار مسئولان آن برای درز نکردن وپخش نشدن شرح این حوادث در میان مردم و رسانه ها، اما کیست که نداند در زمانه ای زندگی میکنیم که هیچ اتفاقی راز نیست؟

خانه ی موش های دیزنی لند (The House of Mouse) تا مدت های طولانی و مدیدی درگیر شایعات مختلفی بود و همیشه داستان های خیالی که بیشتر به افسانه می مانند درباره ی آن همیشه مطرح بوده ولی خب، بی شک این داستان ها افسانه ای بوده اند و بیشتر تحت تاثیر اسم و طراحی این قسمت از دیزنی لند است.

اما هیچ وقت نمی شود به اتهاماتی که به مسئولین دیزنی لند وارد می سازند را به افسانه و داستان تشبیه کرد.

مدیران دیزنی لند، این پارک زیبا و فوق العاده بی شک کلکسیونی از اتهامات مشکوک، گاهی فسادهای مالی و یا انحرافات با موضوعات مختلف در بین آنان را هدف می گیرد.

پس از این که درباره ی مسئولان دیزنی لند مسائلی ثابت شد جامعه و مسئولان به این پارک نگاه دقیق تری انداختند و در کمال تعجب باید بگوییم که برخی از این داستان های افسانه ای حتی درباره ی این پارک حقیقت دارد و اتفاق افتاده است.

از این داستان ها در دنیایی اینترنت صدها نوع از آن پخش و در دسترس همه ی دنیا قرار گرفته است.

میکی ماوس

گاهی در هنگامی که وسایل سالم هستند، در عین ناباوری از کار میفتند، وسیله ای انگار از نظر فنی بررسی نشده است، جان مردم و مخصوصا اصلی ترین مخاطبین این پارک یعنی کودکان جانشان در خطر قرار میفتد،…. و بسیاری از مسائل این چنینی که هیچ گونه توجیهی ندارند.

در این میان شاید برخی مرده و یا شاید حتی با مشکل جسمی مواجه شده اند. این مسائل برای چندین بار محدود قابل توجیه شاید باشند وآن را شوربختی این افراد نامید ولی حتی اگر شما صاحب و مسئول شادترین نقطه ی کره زمین هم باشید که از مدرن ترین وسایل و بهترین متخصصان این حوزه استفاده را در استخدام و تصاحب داشته باشید بازهم پس از مدتی دیگر این اتفاقات هیچ توجیهی نخواهد داشت.

حتی اگر قوی ترین تیم روابط عمومی را هم در اختیار داشته باشید باز هم اتفاقی که افتاده است باید مشخص شود. با این که بسیاری از روایات اتفاقات وحشتناک دیزنی لند شبیه یک داستان و گاهی محال به نظر می آیند اما باید به شما بگوییم که این اتفاقات به گفته ی منابع مختلف کاملا حقیقی هستند و اتفاق افتاده اند.

به طور مثال در سال ۲۰۰۷ هنگامی که یک پسر بچه ی نوجوان در حال بازی راک اند رولر کاستر (Rock & Roller Coaster) در دیزنی لند پاریس در کشور فرانسه بود، از شدت استرس این بازی دچار استرس شده و به ناگهان دچار ایست قلبی شده است و در کمتر از چندین ثانیه جان خود را از دست داده است!

دیزنی لند

مگر می شود این بازی از منظرهای مختلف مورد بررسی قرار نگرفته باشد؟!

این پسر که در حال سواری بوده است، با توقف خود باعث این می شود که دوستش که همراه او بوده است، متوجه این شود که وی بی هوش شده است و دیگران را خبر نماید.

با این که پزشکان خود را سریعا به این پسر رساندند ولی همانطور که گفتیم او چند ثانیه بعد از ایست قلبی جان خود را از دست داده بوده است.

به سال های عقب تر از ۲۰۰۷ باز می گردیم، در فاصله ی ۱۰ سال از ۱۹۷۳ تا ۱۹۷۴ تعداد زیادی کودک و نوجوان که برای بازی و تفریح به این سرزمین رویایی آمده بودند، جان خود را از دست دادند و نکته ی جالب این مرگ ها این است که همه ی این افراد در قسمت رودخانه ی آمریکا (River of the America) و همگی هم به دلیل نقض قوانین جان خود را از دست داده اند!

دو پسر که یکی ۱۷ ساله و یکی ۱۵ ساله بودند که با هم برادر بودند پس از بسته شدن دیزنی لند به صورت مخفیانه وارد آن جا شده بودند، در حالی که سعی داشتند از روی رودخانه عبور کنند، غرق شدند.

البته چندین سال بعد این اتفاق مجددا برای یک پسر ماجراجوی دیگر در همین مکان افتاد.

عروسک های کارتونی دیزنی

در سال ۱۹۷۴ یکی از کارمندان این پارک که دابی استون نام داشت، در حالی که در میان دیوارهای چرخشی و ثابت تئاتر موزیکال آمریکن سینگز (America Sings) قرار داشت، این دیوارها به هم نزدیک شده و او در اثر له شدگی جان خود را از دست داد.

در سال ۱۹۸۴ دالی یانگ جوان نیز در حالی که در حال بازی در قسمت ماترهورن بابلس (Matterhorn Bobsleds) در حالی که کمربند ایمنی او در عین ناباوری باز شد، به زیر خط آهن افتاد و در اثر برخورد با یک ماشین بازی در حال حرکت جان خود را از دست داد.

شاید باورتان نشود اما پس از گذشت سال ها هنوز هم این سوال مطرح است که چرا این کمربند باز شد؟ مگر این تجهیزات مورد بررسی قرار نمی گیرند؟

در آن زمان بسیاری از بازرس های بیمه بر روی این مسئله دقیق شدند اما در آخر هم این پرونده بدون جواب باقی ماند.

اما این ها تنها چند مورد کوچک از اتفاقاتی است که در تمامی دیزنی لندهای دنیا می افتند!

در آخر مجددا تاکید می نماییم که، این حوادث طبق ادعای منابع واقعی هستند و ما صرفا راوی هر آن چه که در این مطلب گفته شد هستیم.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code