بلیط هواپیما

احتیاط در سفر شرط عقل است! (بخش اول)

ایمنی در سفر

ما به سفر می رویم تا به آرامش و اطمینان خاطر برسیم.

اما اگر آن فکرهای لذت بخشی که تا پیش از سفر در ذهن خود داشته باشیم، تحقق پیدا نکند خوشی مان زایل می شود و تمام پیش بینی هایمان غلط از آب در می آید. سرقت از اموالمان در سفر می تواند یکی از ناراحت کننده ترین موضوعاتی باشد که در سفر اتفاق می افتد. بخصوص در شهر یا کشوری غریب این ناامیدی و ناراحتی بیش از پیش بر ما مستولی می شود. سارقان نیز از موضوع ناآشنایی شما با محیط اطرافمان به نفع خود بیشترین استفاده را می برند. به همین دلیل است که این نوع سرقت ها بیشتر در سفر برای شما اتفاق می افتد.

مطالب مرتبط:
در سفر چه فعالیت و خورد و خوراکی داشته باشیم؟
چگونه حرفه ای سفر کنیم؟

به عنوان نمونه به کشور برزیل اشاره می کنیم که آمار بالای سرقت در آن علاوه بر شهروندان این کشور از گردشگران نیز بسیار بالا می باشد.

در این مطلب به شما مواردی را گوشزد می کنیم تا بتوانید با به کار بستن آن از شر دزدان در سفر در امان بمانید.

استفاده از کارت های اعتباری به صورت منطقی

تا جایی که امکان دارد از کارت اعتباری در سفر استفاده نکنید زیرا اگر به سرقت برود و همه پولی که برای شما است در کارت اعتباری تان باشد، دیگر پولی برای شما نمی ماند که بخواهید از آن استفاده کنید. چرا که بانک مدت زمانی طول می کشد که این اطمینان را حاصل کند که مسوول این اتفاق نیستید و شما در این مدت زمان مجبور هستید با بی پولی آن هم در جای غریب سر کنید. پیش از این که سفر خود را شروع کنید به این موضوعات کمی فکر کنید.

به گفته کسانی که در زمینه ی سرقت در سفر تحقیقاتی انجام می دهند در کشورهای کم تر توسعه یافته و فقیر تر بهتر است در اماکن پر رفت و آمد از کارت های اعتباری استفاده نکنید زیرا هم احتمال به سرقت رفتن بالا است و هم آشکار شدن رمز کارت شما.

البته استفاده از کارت های اعتباری دارای مزیت هایی نیز است. به عنوان نمونه کارت شما دزدیده شود بسیار بهتر است تا پول نقد همراه شما. سارق در صورت آگاهی نداشتن از رمز کارت شما نمی تواند به پول های داخل کارت دسترسی داشته باشد و سرمایه شما در امان خواهد بود.

اگر روزی از شما سرقت شد و کارت اعتباری خود را از دست دادید هرچه سریع تر به بانک خود مراجعه کرده و کارت را بسوزانید.

پول خودتان را پنهان کنید

خوب گوش کنید، ما می دانیم که در سفر همه به همراه خود پول کافی حمل می کنند تا در صورت نیاز آن را خرج کنند ولی بیایید سعی کنیم تا جایی که امکان دارد این موضوع را مخفی نگاه داریم. هرچه بیشتر در اماکن شلوغ جلب توجه کنید و نشان دهید که پول زیادی به همراه خود دارید مطمئن باشید خطر بیشتری شما را تهدید می کند و سارقان را به خود جذب خواهید کرد.

یکی از افرادی که در کشور مکزیک به مدت ۵ سال است زندگی می کند، در این باره می گوید، در سال های گذشته حتی یک بار هم از من سرقت نشده است. چرا که من هیچ وقت پول خود را به طور کامل از جیب و یا کیف پولم خارج نمی کنم و همیشه مخفی نگاهشان می دارم و به همین دلیل توجه سارقان به من جلب نمی شود. برخی زمانی که می خواهند پولی را پرداخت کنند تمام پول را از کیف در می آورند و این یک اشتباه بزرگ است. بهتر است از قبل مقدار پولی که قرار است خرج کنید را مشخص کرده و آماده کنید تا به هنگام نیاز تنها آن را از کیف پول خود خارج کنید.

پیشنهاد دیگری برای شما داریم. اگر از بانک پول گرفته اید و یا در زمان خرید پول شما خرد شده است بهتر است وارد یک بانک شوید و سپس شروع به شمارش پول هایتان کنید، زیرا این گونه به لطف وجود نگهبانان بانک از امنیت بیشتری برخوردار هستید.

راهنمای سفر به تایلند
راهنمای سفر به تایلند
راهنمای سفر به مالاگا در اسپانیا
راهنمای سفر به مالاگا در اسپانیا
وسایل کاربردی برای سفر
وسایل کاربردی برای سفر
چطور سفری کم هزینه به ترکیه داشته باشید؟
چطور سفری کم هزینه به ترکیه داشته باشید؟