alexaa

در سفر چه فعالیت و خورد و خوراکی داشته باشیم؟(بخش چهارم)

پرخوری در سفر ممنوع

شما در سفر خود ممکن است که به دلیل عدم دسترسی به سوپرمارکت‌ های همیشگی محل زندگی خود و همچنین کلاس‌ های آمادگی جسمانیتان، خود را در یک رستوران در حال خوردن غذاهای چاق‌کننده بیابید. همچنین ممکن است که برنامه ‌ریزی منظم و روزانه تان برای ورزش به علت حضور در هواپیما یا اتوبوس برای چند ساعت متوالی با اختلال روبرو شود. مهم نیست که از میان رژیم‌ های گیاه‌ خواری، رژیم ‌های خام‌ خواری، رژیم‌ هایی با کربوهیدرات پایین و رژیم ‌هایی با چربی پایین، کدام مورد را رعایت می ‌کنید؛ درهر حال شانس این‌که در سفرهای خود مجبور به شکستن این رژیم شده باشید، بسیار زیاد است. با الی گشت همراه باشید تا بیشتر از این موضوع بدانیم.

مطالب مرتبط:
پرخوری در سفر ممنوع
در سفر چه فعالیت و خورد و خوراکی داشته باشیم؟(بخش سوم)
پرخوری در سفر ممنوع

فعال ماندن در مقصد

گزینه ‌های موجود برای تعطیلاتی فعالانه و پرتحرک در سراسر جهان تقریبا بی‌ نهایت زیاد هستند. کافی است که مواردی مانند پیاده‌ روی در آلپ، اسب ‌سواری در مونتانا یا قایق ‌سواری در رودخانه آمازون را به یاد بیاورید. با این ‌حال اگر آماده چنین ماجراجویی ‌هایی نیستید نیز باز هم کارهایی بسیاری هستند که می ‌توانید به‌ جای دراز کشیدن در هتل و نشستن در اتوبوس و زل زدن به منظره ‌ها، آن ‌ها را انجام بدهید. برای نمونه می‌ توانید با کمک وب ‌سایت BikeTours.com، با دوچرخه به گشت ‌و گذار در جهان بپردازید. این وب ‌سایت در حقیقت یک مرکز ویژه برای ارائه راهنمایی جهت سفرهای مستقل در چندین کشور جهان است که شامل کشورهایی مانند ایتالیا، فرانسه و نیوزلند نیز می‌ شود. می‌ توانید در مسیرهایی خوش ‌منظره مانند جاده های کنار رودخانه، باغ ‌های انگور و دهکده‌ های قرون ‌وسطایی دوچرخه ‌سواری کنید. با این روش می ‌توانید ورزش و تمرین روزانه خود را با مشاهده چشم اندازه‌ ای محلی از دیدگاهی صمیمی ‌تر و بهتر از آنچه در اتوبوس به آن دسترسی خواهید داشت تلفیق کنید. برای یافتن ایده‌ های بیشتر در این زمینه به بخش سفرها و تورهای دوچرخه‌ سواری مراجعه کنید.
افراد علاقه‌ مند به دویدن نیز فرصتی مشابه را به ‌واسطه تورهای دویدن در شهر، در برخی از شهرهای آمریکا (به‌ علاوه تورنتو) خواهند داشت. برای نمونه در شهر سانفرانسیسکو، مسیرهای ویژه دویدن می‌ تواند علاقه‌ مندان را به دهکده‌ های غربی، فروشگاه و مرکز خرید ملی و بالا و پایین تپه‌ های زیبای این شهر رهنمون کنند.
اگر دویدن و دوچرخه ‌سواری را کنار بگذاریم بازهم نمی ‌تواند یک پیاده ‌روی خوب را مضر دانست. هیچ راهی بهتر از تجربه کردن حضور در یک شهر با پیاده‌ روی در آن وجود ندارد. به همین دلیل نیز بهتر است به‌ جای سواری بر اتوبوس یا استفاده از مترو وقت خود را به پیاده‌ روی بین دو جاذبه اصلی و بزرگ در یک شهر اختصاص بدهید. به‌ این ‌ترتیب خواهید توانست تا محله‌ هایی متفاوت را تجربه کنید و حتی اگر طول مسیر هر فروشگاه یا کافه‌ ای نظر شما را جلب کرد، می ‌توانید به سراغ آن بروید. برای اطلاعات تکمیلی درباره سفرهایی که به پیاده ‌روی اختصاص دارند، به سراغ بخش تورها و سفرهای مخصوص پیاده ‌روی بروید.

نکته‌ ای درباره غذا خوردن در هر یک از نقاط جهان

ما به سالاد به ‌عنوان یک گزینه بسیار سالم و عالی در سفرهای زمینی اشاره کردیم ولی اگر شما در یک کشور در حال ‌توسعه حضور دارید که در این کشور خطر ابتلا به بیماری‌ های که بر اساس آب آلوده ایجاد می ‌شوند وجود دارد، بهتر است تا از خوردن سالاد و میوه‌ های خام پرهیز کنید. به‌ جای این کار بهتر است به دنبال خوراک ‌هایی باشید که در آن‌ها سبزی ‌ها پخته وجود دارد و حتما هم آن‌ها را به ‌صورت کاملا داغ و تازه مصرف کنید. در همین راستا نیز آب به‌ عنوان سالم ‌ترین گزینه برای نوشیدن مطرح است ولی همیشه پیش از نوشیدن آب، به ‌خصوص اگر به کشورهای در حال‌ توسعه سفر می ‌کنید، از سالم بودن منبع آب مصرفی مطمئن شوید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد