اداره پست هایی در زیر آب!+ تصویر

اداره پست های زیر آب

آیا تا به حال تجربه ی غواصی داشته اید؟ اگر بله، آخرین باری که در حال غواصی بودید و ناگهان یادتان افتاد یک نامه ی مهم دارید که باید آن را پست کنید، کی بود؟ احتمالا هیچ وقت، شاید هم پیش آمده باشد!! بله، در هر صورت ممکن است این اتفاق برای هر کدام از ما افتاده باشد. خوشبختانه اداره پست های زیر آب هم موجودند! یعنی اگر شما به کشور دیگری مثل مالزی سفر کردید و ناگهان یادتان افتاد که باید یک نامه به جایی پست کنید، می تواید به یکی از این اداره پست ها بروید، اداره هایی که به دیدنی های گردشگری این کشورها هم تبدیل شده اند. با الی گشت همراه شوید تا ببینیم که به جز مالزی در چه کشور دیگری می توان این اداره ها را پیدا کرد.

اداره پست های زیر آب

جزیره هاید اوی در واناتو | Hideaway island

مطالب مرتبط:
وسط این بیابان های عجیب می توانید وال پیدا کنید!
تنها ماهی جهان با دندان هایی شبیه به انسان!

یکی از مشهورترین اداره پست های زیر آب در جهان، اداره پست جزیره هاید اوی در واناتو است. این اداره در سال ۲۰۰۳ تاسیس شد و در عمق ۳ متری از سطح آب قرار دارد. اگر روزی به آن جا سفر کردید و تصمیم گرفتید تا یک نامه پست کنید اصلا لازم نیست نگران خیس شدن آن باشید چرا که در این اداره، کارت پست های خاص و ضد آبی وجود دارد که توریست ها می توانند از آن ها استفاده کنند و با دست های خودشان آن را در صندوق پستی زیر آب بیندازند.

بعد در یک زمان تعیین شده و مشخص، یک مامور پست غواص به سمت این صندوق پستی می آید و نامه ها را از داخل این صندوق برمی دارد، آن ها را مهر می زند و هر کدام را به مقصد می رساند. برای نوشتن این کارت پست ها و نامه ها هم به جای استفاده از جوهر که در آب شسته می شود، از یک وسیله ی خاص تر استفاده می شود.

اداره پست های زیر آب | واناتو

خلیج سوسامی در ژاپن | Susami bay

شهر کوچک سوسامی که یک شهر ماهیگیری در واکایاما در ژاپن است، اولین مورد از اداره پست های زیر آب در دنیا بوده است. این اداره پست همچنین تا قبل از ساخته شدن اداره پست زیر آب در مالزی، عمیق ترین اداره پست جهان با عمق ۱۰ متر بود. این اداره پست در سال ۱۹۹۹ به عنوان بخشی از یک پروژه ی دیگر ساخته شد. جالب است بدانید تا قبل از ساخته شدن آن، سوسامی هیچ جاذبه ی خاصی نداشت و به همین خاطر گردشگری آن ها هم خیلی پر رونق نبود تا این که ایده ی ساخته شدن اداره پستی در زیر آب داده شد.

غواصان این جزیره می توانند از یکی از فروشگاه های محلی همین منطقه کارت پست های ضد آب خریداری کنند و روی آن ها با یک قلم روغنی متن مورد نظرشان را بنویسند و آن را داخل صندوق پست قدیمی قرمز رنگی که در زیر آب هست بیندازند. هر چند روز یکبار، یکی از کارمندان پست به این اداره در زیر آب می رود و نامه ها را از صندوق درآورده و جمع می کند و آن ها را به اداره پست محله می برد. در واقع بیشتر ایده ی ساخت این اداره، جذب گردشگر بوده است.

جالب است بدانید که هر ساله بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ نامه از این صندوق جمع آوری می شود و از زمان تاسیس این اداره پست تا به امروز، ۳۲۰۰۰ عدد نامه در این صندوق انداخته شده است.

اداره پست های زیر آب | ژاپن

پولاو لایانگ لایانگ در مالزی | Pulau Layang-Layang

از بین اداره پست های زیر آب در دنیا، مالزی شهرت دیگری دارد. این اداره پست توانست در سال ۲۰۱۵ رکورد شکنی کند و دلیل آن هم قرار گرفتن آن در عمق ۴۰ متری دریا بود. کارت پست هایی که در صندوق پستی زیر آب هستند هم در پلاستیک های ضد آبی انداخته می شوند و علامت پستی مشخصی دارند.

اداره پست های زیر آب | مالزی

ریسور در نروژ | Risor

اداره پست های زیر آب در همه جای جهان گسترده شده اند در بالا دو مورد از آن ها را که در قاره ی آسیا بودند به شما معرفی کردیم و حالا می خواهیم مورد اروپایی آن را به شما معرفی کنیم. این مورد، اداره پستی واقع درکشور نروژ در شهری به نام ریسور است که در جنوب ساحلی نروژ قرار گرفته است. این اداره  پست در یک محفظه قرار دارد و تنها اداره پست خشک جهان است که در زیر آب قرار دارد. اداره پست ریسور در عمق ۴ متری قرار دارد  و کنار اسکله است. بنابراین افرادی که می خواهند نامه ای پست کنند، آن را از طریق این اسکله انجام می دهند. در محیط خشک این اداره، نامه ها مهر زده می شوند و دوباره به سطح برگردانده می شوند تا چرخه ی طبیعی رساندن نامه انجام شود!

اداره پست های زیر آب | نروژ

باهاماس | Bahamas

اداره پست زیر آب در باهاماس امروزه دیگر وجود ندارد با این حال این اداره، اولین اداره پست زیر آب در تاریخ بوده است که در سال ۱۹۳۹ ساخته شده است.

اداره پست های زیر آب | باهاماس

این اداره پست توسط عکاس آمریکایی جان ارنست ویلیامسون در سال های ۱۸۸۱ تا ۱۹۶۶ ساخته شده است، او یکی از پیشکسوتان عکاسی در زیر آب در دنیا بود. در سال ۱۹۱۲، ویلیامسون یک مکان کوچک با یک پنجره ی ضخیم شیشه ای پایین تر از سطح دریا ساخت. از طریق این محفظه، عکاس می توانست موجودات زیر آب را ببیند و از آنها عکس بگیرد. تا این که او اداره پستی در باهاماس و در زیر آب ساخت با این حال عمر این اداره کم بود چرا که در سال ۱۹۴۱ بسته شد.

منبع: amusingplanet.com

پل طلایی ویتنام، سازه ای باشکوه بر دستان سخاوتمند طبیعت
پل طلایی ویتنام، سازه ای باشکوه بر دستان سخاوتمند طبیعت
برج جمجمه، وحشتناک ترین جاذبه گردشگری صربستان!
برج جمجمه، وحشتناک ترین جاذبه گردشگری صربستان!
کلیسای جامع شهر فلورانس، بزرگترین کلیسای آجری جهان
کلیسای جامع شهر فلورانس، بزرگترین کلیسای آجری جهان
تصاویری که شما را به ایسلند می برند
تصاویری که شما را به ایسلند می برند

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code