بلیط هواپیما

از این عجایب دنیا بی خبرید

دیدنی هایی از زمین که از آنها اطلاعی نداشتید

کره ی زمین پر است ازدیدنی ها و عجایبی که ما حتی نمی توانیم فکرشان را کنیم. اگر شما هم به این مطالب و دیدن آنها علاقه مندید، از همین امروز باید برنامه ای برای سفر به این مناطق بچینید. شاید نتوانید همه ی آنها را ببینید اما حداقل حتی دیدن برخی از آنها تبدیل به فراموش نشدنی ترین تجربه ی زندگیتان می شود. با الی گشت همراه باشید و از سفر به عجایبی که از آنها خبر ندارید لذت ببرید.

مطالب مرتبط:
۶ قانون عجیب در دنیا که هر گردشگری باید بداند
واقعیت های عجیب درباره ترکیه و مردم آن

صاعقه های ونزوئلا
صاعقه های ترسناک در ونزوئلا

آیا شما هم به عجایب طبیعی دنیا علاقه دارید؟ اگر جوابتان به این سوال بله است پس باید حتما این مورد را از نزدیک ببینید. در کشور ونزوئلا و در منطقه ی کاتاتامبو در نزدیکی دریاچه در اکثر شب های هفته، مردم این منطقه شاهد پدیده ای بسیار عجیب هستند. ۲۷۰ صاعقه ی وحشتناک در آسمان هر چند ساعت یکبار زده می شود که مدت آن در هر شب چیزی حدود ۱۰ ساعت تخمین زده شده است. یکی از حدسیات دانشمندان این است که این پدیده ممکن است به دلیل وجود جریان هوایی باشد که از سمت دریای کارائیب می آید و رطوبت آن را به سمت دریاچه ی این منطقه می آورد اما هنوز دلیل قطعی آن مشخص نشده و به یکی از عجایب تبدیل شده است. گفته می شود این صاعقه ها در ۲۶۰ روز از سال اتفاق می افتند و اگر چه جز عجایب است اما مردم منطقه دیگر به آن عادت کرده اند!

گورستان مری در کشور رومانی

اگر خواستید به کشور رومانی سفر کنید، پیشنهاد می کنیم حتما سری به منطقه ی ساپانتا و گورستان مری بزنید. گورستان ها همیشه برای همه ی ما نمادی از ترس و وحشت هستند و وقتی اسم گورستان می آید انتظار سروکار داشتن با یک موجود وحشتناک را داریم که با دیدنش قبض روح می شویم. اما در مورد مری این قضیه درست نیست. وقتی به این گورستان وارد می شوید با تعداد بسیار زیادی قبر رنگارنگ موجه می شوید. روی هر کدام از این سنگ قبرها، بخشی از خاطرات و زندگی افراد که دفن شده اند نوشته شده است. همچنین بر روی هر کدام، متن های بامزه ای نوشته شده مثلا اینکه “اینجا فردی آرمیده که با من سر سازگاری ندارد.. یعنی مادر شوهرم!” یا چیزهایی از این قبیل که اگر بتوانید بخوانید واقعا خنده دار هستند.

ماهی های شب تاب ژاپن
ماهی های شب تاب در ژاپن

بله درست خواندید. ماهی هایی که در شب مانند هزاران فانوس آبی رنگ می درخشند. ماهی های شب تاب خلیج تویوما در اعماق دریای ژاپن زندگی می کنند و معمولا دیده نمی شوند اما هر سال در ماه می به ساحل خلیج می آیند و این تصور را بوجود می آورند که هزاران فانوس را در روی ساحل و زیر آب کار گذاشته اند. این موضوع به یکی از خاص ترین دیدنی های ژاپن تبدیل شده است اما متاسفانه ماهیگیران ژاپنی از این فرصت استفاده کرده و تور خود را به آب می اندازند و این ماهی های بی نظیر را برای خوراکی در دام می اندازند. ماهی های شب تاب مرکب طعم فوق العاده ای دارند و با سوشی ترکیبی عالی می شوند.

برج‌های دو قلو پتروناس، نیم کیلومتر تا آسمان!
برج‌های دو قلو پتروناس، نیم کیلومتر تا آسمان!
نامیبیا، سرزمین پیوند بیابان و اقیانوس
نامیبیا، سرزمین پیوند بیابان و اقیانوس
شاید باورتان نشود اما این جاذبه ها در وین هستند!
شاید باورتان نشود اما این جاذبه ها در وین هستند!
بازدید از بهترین موزه های شهر مارسی
بازدید از بهترین موزه های شهر مارسی