واقعیت های عجیب درباره ترکیه و مردم آن

کشور ترکیه و آداب و رسومش

داشتن اطلاعات قبل از سفر به هر شهر یا کشوری حتی در حد کم هم شده، باعث می شود تا با دید بهتری به آن مکان سفر کنیم و خیلی کم هم که شده با آداب و رسوم مردمش آشنا شویم و هنگام ورود به آنجا شوکه نشویم. ترکیه کشور جالبی است و طرفدارن خاص خود را دارد. با الی گشت همراه باشید تا این کشور را بیشتر بشناسیم:

مطالب مرتبط:
گشت و گذار در تاریخ ترکیه
عروس پنبه ای ترکیه در صدر جاذبه های گردشگری

istanbul

کشور ترکیه در همسایگی ایران به دلایل زیادی یکی از محبوبترین مقاصد گردشگری ایرانی هاست. مردم این کشور از نظر آداب و رسوم بسیار به ما ایرانی ها نزدیک هستند و دلیل تمایل ایرانی ها برای سفر به این کشور و حتی اقامت در آن هم همین است. به همین دلیل است که تور استانبول و ترکیه یکی از شلوغ ترین تورهای موجود است.
کشور ترکیه جمعیتی بالغ بر ۷۱٫۰۰۲٫۰۰۰ نفر دارد که در سال ۲۰۰۸ هجدهمین کشور جهان محسوب می شد . ۵/۹۷ درصد جمعیت ترکیه مسلمان هستند و ترکی زبان رسمی کشور ترکیه محسوب می شود. واحد پول این کشور لیر ترک است .
مهم ترین و پرجمعیت ترین شهرهای ترکیه عبارتند از استانبول، آنکارا، آنتالیا و ازمیر که پایتخت های فرهنگی و سیاسی این کشور هم محسوب می شوند.
فرهنگ غذایی ترکیه هم تفاوت چندانی با ایرانی ها ندارد و دنر کباب و بورک از جمله غذاهای پر طرفدار و مشهور و قهوه ترک از نوشیدنی های محبوبشان است.
کشور ترکیه، قدمتی چند هزار ساله دارد و به همین دلیل جاذبه های گردشگری و طبیعی زیادی را داراست. استانبول را در این کشور شهر مساجد می دانند که دارای جذابیت های زیادی از جمله مساجد و بناهای تاریخی متعدد است. تنگه ی بسفر معروف هم که جای خود را دارد.
فرقی ندارد در آنتالیا باشید یا آنکارا یا استانبول. در هر صورت مردم این کشور فرهنگ خاص خود را دارند که در بعضی موارد برای ما ایرانی ها بسیار عجیب است.

عروسی رفتن نیازی به دعوت ندارد، شما هم دعوتید!

باورتان می شود؟ مردم ترکیه به مهمان نوازی شهره اند و اگر شخص غریبه ای در مراسم شان شرکت کنند با او مثل یک دوست یا آشنا رفتار می کنند. اگر جایی در ترکیه افرادی را در حال شادی دیدید، شما هم دعوتید! حتی جالب است بدانید که میزبان عروسی، صندلی های خالی ای تدارک دیده تا اگر شخصی خواست به مراسم عروسی شان برود، بتواند راحت باشد!

turkish coffee

علاقه ی خاص مردم ترکیه به قهوه ترک

قهوه ترک تنها به عنوان یک نوشیدنی گرم در ترکیه شناخته نمی شود بلکه این نوشیدنی خوش طعم، نقش اساسی ای در زندگی مردم دارد! در مراسم خواستگاری، معمولا از یک نوع قوه ترک معروف به نام میرا (Mirra) استفاده می شود و دو فنجان از آن به دختر و پسر داده می شود. آنها کم کم قهوه شان را می خورند و با هم صحبت می کنند. اگر بعد از تمام شدن صحبتشان فنجان ها را روی میز بگذارند به آن معناست که با هم به تفاهم رسیده اند و اگر آن را روی میز نگذارند یعنی باید بیشتر صحبت کنند.

منبع: turkishtravelblog.com

همه ی آنچه درباره بازار بزرگ استانبول نمی دانید
معرفی هتل واو استانبول | ۵ ستاره
بیوک آدا، یکی از معروف‌ترین جزیره‌های استانبول
معرفی هتل هالیدی این سیسلی استانبول | ۵ ستاره

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code