از شادترین مردم جهان چیزی شنیده اید؟

لیستی از شادترین کشورهای جهان

امسال نیز مانند هر سال لیستی از شادترین شهرهای جهان با بررسی از میان ۱۵۶ کشور انتخاب شده است. همراه الی گشت باشید تا ۱۰ تا از شادترین آنها را بشناسید.

تا حالا به این قضیه فکر کرده اید چرا مردمان این کشورها یه این اندازه شاد هستند؟ آرامش در یک جامعه اولین موردی است که اهمیت دارد، زمانی که دولت یک کشور از مردمانش حمایت می کند و تجارتی پویا در این کشورها برقرار است، از دغدغه ها و آسیب های اجتماعی کاسته می شود و مردم از آزادی عمل بیشتری برخوردار می شوند.

مطالب مرتبط:
نرم‌افزاری که شادی را به شما هدیه می‌دهد
معرفی فروشگاه هایی که کودکان را شاد می کند
شادترین کشورهای جهان

باید بدانید برای ارائه گزارش شادترین مردم جهان که توسط راهکارهای توسعه سازمان ملل متحد صورت گرفته، فاکتورهای مختلفی مورد بررسی قرار می گیرد. دراینجا به ۵ مورد از مهمترین آنها می پردازیم که البته مهمترین موردی که در احساس شادی مردم بسیار تاثیرگذار است، همان سرانه تولید ناخالص ملی است.

  • سرانه تولید ناخالص داخلی (GDP)
  • امید به زندگی در بدو تولد سالم
  • آزادی عمل در زمینه انتخاب مسیر زندگی
  • سخاوت
  • برداشت‌ها از فساد
شادترین کشورهای جهان

۱۰- سوئد

کشور سوئد در همان جایگاهی قرار دارد که سال گذشته قرار داشت و دو سال است که دهمین کشور شاد جهان به حساب می‌آید. سرانه تولید ناخالص داخلی و امید به زندگی سالم در این کشور باعث شده‌اند که سوئد یکی از شاد‌ترین کشور‌های جهان باشد.

۹- استرالیا

بر اساس گزارش ناشران این لیست، در کشور استرالیا تمام فاکتور‌های مربوط به زندگی شاد در بالاترین سطح قرار دارند، اما بیماری‌های فیزیکی و روانی باعث شده‌اند که این کشور نتواند رتبه بهتری را در این لیست به دست آورد.

۸- نیوزلند

با وجود اینکه سرانه تولید ناخالص داخلی در نیوزلند کمی پایین‌تر از استرالیا است، اما هر دو کشور در ۵ فاکتور مهم مربوط به شادترین کشور‌های جهان شرایط مشابهی دارند. اما نیوزلندی‌ها نسبت به شهروندان استرالیا سخاوتمند‌تر هستند.

۷- کانادا

امسال جایگاه کانادا و هلند در لیست شادترین کشور‌های جهان تغییر کرده است. اما همچنان کانادا در این زمینه رتبه‌های خوبی را کسب کرده که این موضوع در زمینه معیار‌های اجتماعی نیز به خوبی خودنمایی می‌کند. نویسنده این گزارش مدعی شده است که: «جوامع متنوع نظیر کانادا قادر هستند تا به اعتماد اجتماعی بیشتری از طریق برنامه‌های اتخاذ شده در زمینه فهم چند قومیتی و چند فرهنگی دست یابند».

۶- هلند

هلند و کانادا شرایط بسیار مشابهی نسبت به یکدیگر در زمینه ارزیابی معیار‌های شاد بودن دارند. شرایط در هر دو کشور در زمینه سرانه تولید ناخالص داخلی، حمایت اجتماعی و درک آزادی در زمینه انتخاب مسیر زندگی یکسان بوده است.

شادترین کشورهای جهان

۵- فنلاند

فنلاند توانسته جایگاه خود را در لیست شادترین کشور‌های جهان از سال گذشته حفظ کند. در بین چهار کشور دیگر موجود در شمال اروپا، فنلاند رتبه پنجم را در خصوص شاد بودن شهروندانش به دست آورده است.

۴- سوئیس

نویسنده این گزارش مدعی شده است که: «تفاوت در بین چهار کشور برتری که در لیست شادترین کشور‌های جهان قرار گرفته‌اند چندان زیاد نیست». با این اوصاف سوئیس چهارمین کشور شاد جهان شناخته می‌شود.

۳- ایسلند

حمایت اجتماعی یکی از مهم‌ترین معیار‌های موجود در رتبه بندی بود که در تمام ملیت‌ها توسط Gallup World Poll بررسی شد. بیشترین درصد از افرادی که مدعی شدند در زمان‌های بحران، فردی حمایتشان کرده است، مربوط به کشور ایسلند بود.

۲- دانمارک

با وجود اینکه رتبه دانمارک نسبت به سال گذشته در لیست شادترین کشور‌های جهان یک واحد سقوط کرده است اما شرایط هر شش معیار این کشور همچنان ثابت هستند.

۱- نروژ

سال گذشته کشور نروژ رتبه چهارم از این لیست را در اختیار داشت اما امسال توانسته است در جایگاه نخست لیست شادترین کشور‌های جهان قرار گیرد. نکته جالب اینکه، در خصوص شاخص محرومیت‌های مادی کودکان جهان، نروژ کمترین محرومیت را نسبت به تمام کشور‌های جهان دارد.

آشنایی کامل با نقشه کشور روسیه + توضیحات
آشنایی کامل با نقشه کشور روسیه + توضیحات
در سفر به بارسلون چه نکاتی اهمیت می یابد؟
در سفر به بارسلون چه نکاتی اهمیت می یابد؟
آکواریوم های چین
آکواریوم های چین
تخیلی زیبا از جلوه های طبیعت; موج های یخ زده
تخیلی زیبا از جلوه های طبیعت; موج های یخ زده

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code