چین را با بهترین جاذبه هایش بشناسید

از کشت مروارید تا پارک المپیک در چین

چین یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری جهان است. فرهنگ و تاریخ متفاوت این سرزمین از یک طرف و سازه های باستانی و مدرن آن از طرف دیگر باعث می شود سالانه افراد بسیاری از سرتاسر جهان به چین سفر کنند. الی گشت در این یادداشت سه جاذبه گردشگری چین را معرفی میکند:

yu garden in china

یو گاردن:

 

مطالب مرتبط:جایگاه چای در چینساک خریدتان را در نانجینگ چین پر کنید

یو گاردن یا باغ شادی چین در شانگهای حدود ۲۰هزارمترمربع وسعت دارد. قدمت این باغ بیش از ۴۰۰ سال است و بازدیدکنندگان برای عکاسی از معماری باستانی این باغ و گشت و گذار در بازار یویوان به این باغ می روند. برای گردش در این باغ بین یک تا دو ساعت زمان نیاز دارید. بهار، زمانی که درختان برگ هایی سبز و شکوفه های زیبا دارند و زمین پر از گل است، بهترین زمان بازدید از این باغ رویایی است. اگر چند روز در شانگهای اقامت دارید بازدید از این باغ برای آخر هفته نگذارید، زیرا اواخر هفته یوگاردن بسیار شلوغ می شود. اگر از شلوغی اذیت نمی شوید از جشنواره بهاری باغ یو دیدن کنید، در این زمان باغ را با فانوس و تمثال هایی از اژدها و ققنوس تزئین می کنند. هنگام گشت و گذار در این باغ فقط روی ساختما ها و پل ها متمرکز نشوید و سعی کنید که چشمانتان دنبال کشف جزئیات هم باشند، زیرا باغ پر است از کنده‌کاری های ریز و مجسمه های کوچک  که دیدنشان شگفت زده تان خواهد کرد. در باغ می توانید از تعداد زیادی مجسه رسی، حکاکی های روی آجر، آثار نقاشی و خطاطی هنرمندان مشهور بازدید کنید.

Pearl factory china

کارخانه مروارید:

قدمت کشت صدف در دریاچه ها و رودخانه های چین به ۲۲۰۰ سال قبل از میلاد باز می گردد.  امروزه تولید مروارید آب شیرین پکن از هنرباستانی ساخت جواهرات با مروارید باقی مانده است و البته تکنیک های این کار بعد از قرن ۱۳ شروع به تغییر کردند. برای آشنایی با این صنعت باستانی چین می توانید از کارخانه مروارید بازدید کنید. کارخانه مروارید در فاصله ای نه چندان دور از کاخ تابستانی بنا شده است. قسمت هایی از کارخانه که امکان رفتن به آن وجود ندارد با عکس ها و ویدیوهایی به بازدیدکنندگان نشان داده می شوند. در این کارخانه فروشگاهی وجود دارد که در آن با هزاران محصول ساخته شده از مروارید مواجه می شوید. ماه های آپریل تا اکتبر بهترین زمان بازدید از این کارخانه هستند.

olympic park china

المپیک پارک پکن:

ساختن این پارک در سال ۲۰۰۳ آغاز شد و این پارک همان مکانی است که در سال ۲۰۰۸ بازی های المپیک و پاراالمپیک پکن در آن انجام شد. برای رسیدن به این پارک کافی ست سوار مترو شوید و در ایستگاه پارک المپیک پیاده شوید. المپیک پارک پکن مکانی است که می توانید برای فرار از شلوغی و ازدحام شهر به آن پناه ببرید. در این پارک فقط چند دوچرخه و ماشین الکتریکی کم سرعت وجود دارند و خانواده ها میتوانند با آرامش در این پارک وقت گذرانی کنند و از دیدن مجسمه ها و نمادهایی که در این پارک قرار دارند و طبیعت زیبای پارک جنگلی آن لذت ببرند. اگر المپیک ۲۰۰۸ را دنبال می کردید، بازدید از این پارک و مکان هایی که آن روزها از توی تلویزون می دیدید خالی از لطف نخواهد بود.

«پارک المپیک»، تلفیقی از سنت و مدرنیته در پکن
«پارک المپیک»، تلفیقی از سنت و مدرنیته در پکن
چگونه فضانورد شویم؟
چگونه فضانورد شویم؟
منطقه سانی بیچ در بلغارستان، ارزان ترین ساحل اروپایی!
منطقه سانی بیچ در بلغارستان، ارزان ترین ساحل اروپایی!
چین و کشف عمیق ترین حفره جهان; حفره اژدها
چین و کشف عمیق ترین حفره جهان; حفره اژدها

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code