alexaa

سفر در جاده های آفریقای جنوبی

در سفر به آفریقای جنوبی بعد از اجاره ماشین باید همیشه نکاتی را نکاتی را رعایت کنید تا در جاده های طولانی این کشور گیر نیفتید چون اگر در راه بمانید با مشکلات زیادی روبرو می شوید با الی گشت همراه باشید تا شما را با سفر امن در جاده های این کشور آشنا کنیم

مطالب مرتبط:
گذر از کوهستان، طبیعت گردی در آفریقای جنوبی
آفریقای جنوبی، هواپیما، قطار و امنیت

به کسی که راهنمای پارکینگ است پول دهید. وقتی به میوه فروشی، رستوران، مغازه، فروشگاه و یا هرجایی شبیه آن میروید، اغلب یک نفر با جلیقه شبرنگ دار بیرون ایستاده است و می گوید «می خواهید از ماشین تان مراقبت کنم؟». اصولاً تا شما برگردید او از ماشین مراقبت می کند و حواسش هست کسی به آن دستبرد نزند یا آن را به سرقت نبرد. وقتی برگشتید او از شما پول می خواهد که بین ۲ تا ۵ زار کافی است و او را راضی می کند.

داشتن تلفن همراه. برای مواقعی که ماشین تان خراب شود، دزدیده شود، نیاز داشته باشید با شرکتی که ماشین اجاره کردید تماس بگیرید و یا یک مشکل اورژانسی پیش بیاید، داشتن یک تلفن همراه ضروری است. در این موارد بهتر داخل ماشین بمانید و درها را هم قفل کنید.

یک کلمن تهیه کنید. یک کلمن همراه داشته باشید که بتوانید داخلش مواد غذایی و نوشیدنی نگه دارید  تا مواقعی که ماشین خراب شده است یا زمانی که گم شده اید، خوراکی و نوشیدنی داشته باشید. خیلی خوب است که بتوانید در جاده مواد غذایی را خنک نگه دارید. ما در جاده پنیر، باقی مانده ناهار، مرغ سرد، میوه ، سبزیجات و نوشیدنی خنک خوردیم.

آفریقا

۱۰٫یک نقشه خوب تهیه کنید. داشتن یک نقشه خوب برای سفر در جاده بسیار کلیدی است. در آفریقای جنوبی راه های بسیار زیادی وجود دارد. با داشتن یک نقشه خوب مردم محلی می توانند سریع ترین راهها را به شما نشان دهند و البته گم هم نمی شوید.

. شیشه ها را بالا نگه دارید. یکی از لذت های بزرگ رانندگی در آفریقای جنوبی، دیدن مناظر زیبای طبیعی و خوردن باد به صورتتان است. این کار را تا وقتی در شهر هستید می توانید انجام دهید.بعد از آن باید شیشه ها را بالا بکشید و تهویه را روشن کنید. باز کردن شیشه ها این امکان را فراهم می کند که به راحتی از ماشین تان سرقت کنند.

مراقب حیات وحش باشید. اغلب حیوانات اهلی و حیات وحش در جاده ها رفت و آمد می کنند. اگر نمی خواهید با یک بز کوهی شاخ به شاخ شوید مراقب باشد!

در اینجا به معرفی نکاتی برای حفظ امنیت در حین رانندگی درجاده های آفریقای جنوبی پرداختیم. با همه این موارد ما ۵ هفته در این کشور فوق العاده گذراندیم و از کیپ تاون به سمت سنت لوچیا رانندگی کردیم و پیش از اینکه سفرمان در پرتوریا تمام شود، به سوازیلند رفتیم.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد