بلیط هواپیما

استانبول، پلی بین دو جهان!

دیدنی های استانبول

استانبول را می توان شاهراه فرهنگ ها و تمدن های مختلف و یکی از جذاب ترین شهرهای دنیا دانست. هیچ شهری در اروپا را نمی توانید مانند استانبول پیدا کنید که در آن مدرنیزه و سنت تا این اندازه در هم تنیده باشد، در نتیجه تعجبی ندارد که تا این اندازه مورد علاقه ی گردشگرانی ایرانی و توریست های خارجی است. جدای از این ها، استانبول، تاریخی فرهنگی بسیار غنی و قوی ای دارد و یکی از معدود شهرهای دنیاست که چندین و چند مورد حیرت آور را در خود جای داده است. همراه الی گشت سری به این شهر شگفت آور زده و با تعدادی از دوست داشتنی ترین دیدنی های استانبول آشنا می شویم:

دیدنی های استانبول

حس آسیایی در مقابل حس اروپایی

مطالب مرتبط:
روی پل گالاتا در استانبول، ۲ قاره را ببینید!
تصاویری عجیب از روز و شب استانبول در یک قاب!

شاید این یکی از بزرگترین دلایل توریست های خارجی برای سفر به استانبول باشد، استانبول تنها شهری در جهان است که بین ۲ قاره قرار گرفته است و به همین دلیل، هم از فرهنگ اروپایی و هم آسیایی تاثیر گرفته است. این شهر تقریبا ۳۰۰۰ مسجد دارد و از طرف دیگر قسمت اروپایی شهر با فرهنگ اروپایی باعث شده تا سفر به آن یکی از بهترین تجربه های زندگی هر شخصی باشد.

خریدی بی مانند در بازار بزرگ

بدون شک بازار بزرگ (Grand Bazaar) و بازار ادویه (Spice Bazaar) در استانبول را در باید در بالای تاپ ترین جابه های گردشگری و دیدنی های استانبول قررا داد. وسایل و کالاهای خیلی خاص و بی همتایی را می توان در بازار بزرگ استانبول پیدا کرد و به همین دلیل همیشه مملو از جمعیت است. اگر دوست دارید تا با شلوغی کمتری روبرو شوید، دوشنبه ها زمان خوبی برای  رفتن به آنجاست.

بازار بزرگ استانبول

استقلال، خیابانی که نباید از دست بدهید

خیابان استقلال (Istiklal Caddesi)  را می توان محبوب ترین خیابان استانبول با تعداد زیادی فروشگاه،رستوران و کافه دانست. استانبول به طور کلی ۱۷ میلیون جمعیت دارد و این طور تخمین زده شده که در کمترین حالت روزانه ۲ میلیون قدم در خیابان استقلال زده می شود. واقعا استقلال را می توان قلب تپنده ی استانبول دانست!

خیابان استقلال

غذاهای ترکی استانبول

تجربه ی خوردن غذاهای ترکی در استانبول هم یکی دیگر از تجربه های ناب گشت و گذار در این شهر است. هزینه ی غذا پایین است و کباب های ترکی، در شمار مشهورترین غذاهای ترکی استانبول تلقی می شوند. البته کباب را نمی توان تنها غذای خوب این شهر دانست، ساندویچ ماهی در کنار لیموهای آبدار در یکی از رستوران های کنار پل گالاتا و یا سیمیتی که از نوتلا پر شده است هم غذهای معروف و خوب استانبول هستند. البته صبحانه ی سنتی ترکی را هم نباید فراموش کرد!

غذاهای ترکی استانبول

ویژگی قابل توجه استانبول

تنگه ی بسفر (Bosphorus) در استانبول فقط از نظر جغرافیایی برای این شهر اهمیت ندارد بلکه بخشی از زندگی روزانه ی مردم را تشکیل می دهد. روزانه می توانید قایق های زیادی را ببینید که در این تنگه رفت و آمد می کنند، تصویر ماهیگیرانی که بر بالای پل ساعت ها می ایستند تا بتوانند ماهی خود را صید کنند هم یکی دیگر از تصاویر معروف و فراموش نشدنی هر گردشگری از استانبول است.

پل گالاتا
معرفی هتل ۴ ستاره لیون در استانبول
معرفی هتل ۴ ستاره لیون در استانبول
بهترین موزه های استانبول
بهترین موزه های استانبول
مسجد سلطان احمد استانبول، شاهکار معماری عثمانی
مسجد سلطان احمد استانبول، شاهکار معماری عثمانی
معرفی هتل ۴ ستاره فرونیا در استانبول
معرفی هتل ۴ ستاره فرونیا در استانبول