تصاویری عجیب از روز و شب استانبول در یک قاب!

پروژه روز و شب استانبول

شهر شگفت انگیز استانبول، بزرگترین شهر ترکیه و ستون اصلی اقتصادی، فرهنگی و قلب تاریخی این کشور محسوب می شود. استانبول، شهری با ۱۴٫۱ میلیون نفر جمعیت، یکی از بزرگترین مناطق شهری دنیا را تشکیل می دهد و سومین شهر بزرگ دنیا از لحاظ جمعیت درون شهری است. تعداد زیاد مساجد، بازارها، حمام های ترکی و چه و چه، می تواند شما را روزها بلکه ماه ها در این کشور سرگرم نگه دارد و در صورت سفر، سفر خاطره انگیزی را برایتان رقم بزند. تصاویر زیادی از استانبول تا به حال از نزیک یا در رسانه های مختلف دیده ایم، اما وقتی تصاویر گرفته شده از دریچه ی دوربین یک عکاس حرفه ای باشد، موضوع فرق دارد. عکاس هنری خوش ذوقی به نام بکتاش موسا، عکس هایی از روز و شب استانبول از یک زاویه ی ثابت گرفته است و آنها را در کنار هم قرار داده که باعث یک تاثیر لذت بخش در بیننده می شود. همراه الی گشت از این عکاس و کارهای او بیشتر خواهیم دانست:

روز و شب استانبول
مطالب مرتبط:
۷ دلیلی که شما را شیفته استانبول می کند
تفریحات متفاوت استانبول را تجربه کنید!

این عکاس خوش ذوق درباره ی خود می گوید: نام من بکتاش موسا (Bektash Musa) است و اهل ترکیه هستم، اخیرا به شهر استانبول سفر کرده ام تا بتوانم این شهر را بیشتر کشف کنم و عکس های متفاوتی از آن بگیرم.

استانبول از زمان های گذشته تا به امروز، پایتخت کشور و مقر امپراطوری های زیادی بوده است. امپراطوری های مختلف در زمان خود، بناهای بسیار زیبایی خلق کرده و از خود به یادگار گذاشته اند که صومعه ها، برج ها و قلعه ها بخشی از آنها هستند. هدف من از انتشار تصاویر روز و شب استانبول، نشان دادن اوج زیبایی این شهر و معماری فوق العاده ای است که بناهای آن چه در روز و چه در شب دارند:

نمای بسیار زیبایی از گوشه ای از شهر استانبول

شهر استانبول

برج گالاتا… برجی که از سال ۱۳۴۸، آسمانخراش منطقه ی بی اغلو محسوب می شده است و وقتی از دور به آن نگاه می کنید شاید برجی کوچک مثل هر برج دیگری به نظر برسد اما این برج ۶۷ متری ملقب به «برج مسیح» داستان ها در پس خود دارد و هنوز هم که هنوز است نمای بسیار زیبایی از منطقه را بدست می دهد… برج گالاتا یکی از پر بازدید ترین بناهای استانبول در تور استانبول است.

برج گالاتا

مسجد سلطان احمد… مسجدی تاریخی در شهر استانبول که به خاطر کاشی های آبی ای که در نمای داخلی آن به کار رفته است، به آن مسجد آبی هم می گویند. مسجد سلطان احمد بین سال های ۱۶۰۹ تا ۱۶۱۶ ساخته شد و یکی از بهترین جاذبه های گردشگری استانبول محسوب می شود.

مسجد سلطان احمد

برج  Beyazit که نام برجی در شهر استانبول، ساخته شده از سنگ گران بهای مرمر سفید در دوران امپراطوری عثمانی ها با نمای فوق العاده ای به شهر است. احتمال دارد که در آینده ای نه چندان دور به موزه ای در این شهر تبدیل شود… این بنا در حال حاضر بیشتر مورد دسترس دانشجویان دانشگاه استانبول است.

برج Beyazit

ستون Justinjan’s

ستون Justinjan’s

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد