استرالیا را با این مکان ها بشناسید!

سفر به استرالیا

نه تنها استرالیا یک سرزمین غنی از چشم اندازها، حیات وحش منحصر بفرد و سواحل آفتابی است بلکه تعدادی از دیدنی ترین بناهای قابل توجه را هم در خود جای داده است. اگر برنامه ی سفر به استرالیا را دارید، این مطلب را بخوانید و با تعددی از معروفترین بناهای آن آشنای شوید. با الی گشت باشید:

خانه اپرای سیدنی (Sydney Opera House)

خانه ی اپرای سیدنی در منطقه ی Bennelong قرار گرفته است. این بنا توسط معماری دانمارکی به نام جرن اوتزون طراحی شده است و به شکل بادبان های کشتی است و جالب است بدانید که ساخت آن، ۱۴ سال طول کشیده است.

خانه اپرای سیدنی

برج سیدنی (Sydney Tower)

مطالب مرتبط:
۶ چیزی که هیچ کس به شما قبل از سفر به استرالیا نمی‌گوید!
چند دقیقه ای با عالی ترین حیوانات حیات وحش استرالیا

اگر در سفر به استرالیا خواستید از شهر سیدنی هم دیدن کنید، حتما برج سیدنی را در برنامه ی گشت و گذارتان داشته باشید. برج سیدنی، ۸۲۰ فوت ارتفاع دارد و از بالای آن، می توان نمای بسیار زیبا و کاملی از شهر داشت. در این برج می توانید تفریحات دیگری مثل تجربه ای هیجان انگیز از سینمای ۴ بعدی و سفری ترسناک به اسکای واک این برج هم داشته باشید.

بنای یادبود جنگ استرالیایی (Australian War Memorial)

یکی از معروف ترین بناهای این کشور، بنای یادبود جنگ در کانبرا است. در این بنا، اجساد بسیاری از مردان و زنانی که در راه استرالیا جنگیده و کشته شده اند، دفن شده است. تکمیل بنای یادبود جنگ  در سال ۱۹۴۱ به پایان رسید. بازدید از این بنا رایگان است و می تواند دید خوبی نسبت به تاریخ این کشور به شما دهد.

بنای یادبود جنگ استرالیا

ایستگاه قرنطینه (Quarantine Station)

اگر از آن دسته افرادی هستید که تجربه های اسرارآمیز و ترسناک سر حالتان می آورد، حتما از ایستگاه قرنطینه ی سیدنی دیدن کنید. این ایستگاه در واقع خانه ی اولیه ی مهاجران غیر قانونی ای است که به استرالیا سفر می کنند. در واقع بعضی از افرادی که بصورت غیر قانونی به استرالیا مهاجرت می کنند، به دلایل امنیتی و برای جلوگیری از انتشار بیماری ها ی ناخواسته به مردم استرالیا، در این قرنطینه نگهداری می شوند. اما متاسفانه برای بعضی از مهاجران غیر قانونی، این خانه خاطره ای خوش نبود و جایی است که افراد زیادی در آن مرده اند. یک شایعه وجود دارد که بخشی از این مکان، تسخر شده توسط ارواح است و به همین دلیل متروک شده است. در قسمت های مختلف آن بگردید و حتی می توانید با پرداخت مبلغی، چند روزی در آنجا اقامت کنید!

ایستگاه قرنطینه سیدنی

پل بندر سیدنی (Sydney Harbour Bridge)                                                        

یکی دیگر از جاذبه هایی که در سفر به استرالیا باید ببینید، پل بندر سیدنی است. پل بندر سیدنی در سال ۱۹۳۲ قبل از خانه ی اپرا ساخته شد و تا قبل از ساخته شدن آن، شناخته شده ترین جاذبه ی سیدنی بود. با این حال هنوز هم جذابیت خود را مانند گذشته حفظ کرده است. این پل فلزی که توسط ۲ ستون بسیار محکم نگه داشته شده است و شکل منحنی زیبایی دارد، بزرگترین پل فلزی جهان است.

راهنمای سفر به ملبورن
راهنمای سفر به ملبورن
تصاویری زیبا از آسمان طوفانی استرالیا در شب
تصاویری زیبا از آسمان طوفانی استرالیا در شب
اینجا آخر دنیاست!
اینجا آخر دنیاست!
لذت تماشای طبیعت بکر در پارک ملی کاکادو در استرالیا
لذت تماشای طبیعت بکر در پارک ملی کاکادو در استرالیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code