اسکی در گرجستان چه مزایایی دارد؟

اسکی در گرجستان

این مطلب را برای اسکی بازان و اسکی دوستان تهیه می کنیم. کشور گرجستان به دلیل داشتن کوهستان های فراوانی که در راسته رشته کوه های آلپ وارد این کشور شده است، دارای مناطق کوهستانی با آب و هوای سرد بسیاری است. در نتیجه در اکثر اوقات سال می توان در کوه های آن اسکی نمود. با این حال پس از سفر به تفلیس برای اسکی در گرجستان نیاز به دانستن نکاتی دارید که در مجله الی گشت برایتان بیان می کنیم. با این وجود به دلیل کم بودن امکانات اسکی در گرجستان این منطقه برای اسکی بازان هنوز ارزان قیمت بوده و مردم عادی نیز به راحتی می توانند از این جاذبه گرجستان استفاده کنند.

اسکی-در-گرجستان

اسکی و شرایط آن در گرجستان

مطالب مرتبط:
حقایقی شگفت انگیز و عجیب از گرجستان!
۸ مورد از جاذبه های معروف شهر مستیا در گرجستان
چرا برای ماجراجویی به گرجستان برویم؟

از خوبی های این تفریح و فعالیت در تفلیس و گرجستان، هزینه پایین آسانسورها و تله کابین های اسکی است که هزینه ای خدود ۱۴ یورو دارند و گاهی بسیار قدیمی هستند. هر چند هر ساله این سیستم جدیدتر و بهتر می شود. اگر شما هم جزو علاقه مندان به اسکی هستید، در این مطلب شما را کمی فراتر از کوه های کشور عزیزمان می بریم و به سمت آلپ رهسپار می شویم. شاید هر اسکی بازی دلش بخواهد که در میان کوه های آلپ اسکی کند. طبعا در این صورت، سفر به کشورهای اروپایی که مهد اسکی بازان هستند، باید انجام شود ولی رفتن به چنین کشورهایی بسیار دردسر ساز و گاهی نیاز به مقدمات فراوان دارد. اگر قصد سفر به کشور سوئیس یا فرانسه را دارید تا در میان کوه های آلپ اسکی نمایید، باید ویزای شینگن داشته باشید و از قبل مقدمات سفر خود را مهیا نمایید.

در این میان به شما کشوری اروپایی- آسیایی را معرفی می کنیم که برای سفر به آن نیاز به گرفتن ویزا ندارید و البته به کشورمان ایران نیز نزدیک است. گرجستان را می توان کشوری دانست که بهترین شرایط را برای سفر اسکی بازان ایرانی دارد. نکات اسکی در گرجستان را برایتان بازگو می کنیم تا اگر شما هم قصد سفر به تفلیس و اسکی در میان کوه های پر برف و طبیعت زیبای این منطقه دارید، بتوانید اطلاعات خود را بیشتر نمایید.

اسکی در گرجستان و گوداوری

برف، مسیرهای پیاده روی و بالابرها

در کوهستان های گرجستان و در فصل زمستان عمق برف پایدار تا ۳ متر می رسد. مسیرهای اسکی بازان به خوبی نگهداری می شوند، پایدار و البته متنوع هستند. همچنین مسیرهای رایگانی را برای اسکی بازی پیدا خواهید نمود که هر چند بار که بخواهید می توانید از آن ها استفاده کنید. تمام ریزوت ها و استراحتگاه های کوهستانی این منطقه با بالابرهای اتریشی و فرانسوی مدرن مجهز شده اند.

دسترسی آسان به این منطقه

شما تنها با خرید پرواز تفلیس و رساندن خود به این کشور می توانید برای اسکی در گرجستان آماده شوید. از جمله امکانات دیگری که در اینجا برای اسکی بازان حرفه ای در دسترس است، پرواز هوایی به بالای کوه هاست اما یادتان باشد که این امکانات، ارزان نیست. اگر هزینه برایتان مسئله است، به سراغ بالابرها بروید. اما قبل از هر چیزی باید خود را به تفلیس و از آنجا به شهرهایی که به خاطر فعالیت های زمستانی و اسکی در گرجستان معروف هستند برسانید. در میان این شهرها می توان به گوداوری (Gudauri)، باکوریانی (Bakuriani)، مستیا (Mestia)، گودرزی (Goderdzi)، میتاربی (Mitarbi) و تتنولدی (Tetnuldi) اشاره کرد. از فرودگاه تفلیس تا گوداوری ۲ ساعت رانندگی دارید. از شهرهایی مانند کوتایسی یا متسیا تا گوداوری نیز ۴ الی ۵ ساعت رانندگی خواهید داشت.

بالابرها-در-اسکی-در-گرجستان

ارتباط با مردم گرجستان

خوشبختانه مشکل زبان نیز نخواهید داشت. بسیاری از استراحتگاه های کوهستانی و هتل ها کارکنانی دارند که به زبان انگلیسی یا روسی صحبت می کنند. یکی از جذابیت های این تفریحات در گرجستان رفتار گرم و صمیمی مردم محلی این کشور در چنین شهرهایی است. هر چند که افراد بالای ۳۰ سال به زبان روسی صحبت می کنند اما همه جوانان به زبان انگلیسی مسلط هستند.

آب و هوای گرجستان

قبل از اینکه برای اسکی در گرجستان وارد تفلیس شوید، بهتر است که راجع به آب و هوای این کشور بدانید. محیط زیست منحصر به فرد این کشور، از استراحتگاه کوهستانی گرجستان گرفته در شمال و محدوده بزرگ قفقاز در شرق و غرب تا دریای سیاه و دریای خزر، شرایط بارش برف سنگین در دوره از دسامبر تا پایان ماه آوریل است. بر طبق نظر کارشناسان، ساختار برف این منطقه، شبیه به استراحتگاه های اسکی نیوزیلند است. به ندرت یخبندان های شدیدی اتفاق می افتد – درجه حرارت زمستان به ندرت زیر ۱۰- درجه سانتی گراد می رسد و در ۹۰ درصد از روزهای سال، آفتابی است.

کوه های برفی گرجستان

مزایای اسکی در گرجستان

سواری برای رفتن به بالای کوه و اسکی در گرجستان آزاد است. شهرهای همانند گوداوری، مستیا و گودرجی، برای اسکی بازان آزاد همانند بهشت است. شهر مکا نیز برای اسکی بازانی که به دنبال محیط های دست نخورده و خلوت هستند نیز بسیار مناسب است. سواری رایگان در گوداوری و سوار شدن در قسمت زیری بالابر امکان پذیر است. اگر به این منطقه برای اسکی بروید، اسکی بازان بسیاری را خواهید دید که از بالابرها آویزان شده اند و خود را به بالای کوه می برند.

تصویری که شاید از دیدن آن بسیار تعجب کنید یا آن را نامطمئن و بدون ایمنی بدانید! با این حال این کار برای بسیاری از ورزشکاران و اسکی بازان گوداوری موضوعی معمولی است. در طول مسیرهایی اسکی می توانید ده ها هکتار زمین پر از برف را بیابید که حتی برف روی آن ها هنوز دست نخورده است و کسی بر روی این مسیرها اسکی نکرده است. همین موضوع ها اسکی در گرجستان را برای بسیاری از اسکی بازان دنیا جذاب و پر از تفنن می نماید.

ورزشکاران با تجربه و حرفه ای را هم ممکن است این مناطق ببینید. ورزشکارانی که با هلی کوپتر خود را به بالای کوه های مرتفع می رسانند تا برنامه های تلویزیونی تهیه کنند و یا کسانی که با یک راهنمای محلی خود را به بهترین مسیرهای اسکی در گرجستان می رسانند تا بهترین شات ها و نماها را از اسکی خود بگیرند.

هلی-اسکی-در-گرجستان

امنیت بالای اسکی بازان

در طول سال های اخیر، کشور گرجستان در حال توسعه رونق گردشگری خود بوده است و بدین منظور زیرساخت های اسکی و ورزش های زمستانی خود را نیز تقویت نموده است. تعداد بازدید کنندگان از دیگر کشورها، روزانه بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته است. هر چند تبلیغات منفی روس ها از قدیم راجع به مهمان پذیری گرجستان ادامه دارد اما مطمئن باشید که شما در این کشور نه تنها امنیت خواهید داشت بلکه با استقبال گرم و مهمان نوازی مردم گرجی روبرو خواهید شد. همین موضوع شاید باعث افزایش روز افزون گردشگران و توریست ها در فصل های سرد سال در گرجستان شده باشد.

گرجستان، کشوری که باید ببینیمش!

گرجستان، کشوری با فرهنگ قدیمی و اصیلی است که جاذبه هایی همچون موسیقی ها و آوازهای ملی و محلی گوش نواز، معماری و هنری قابل تامل و تاریخی منحصر به فرد و شاید کاملا متفاوت با کشورهای اطرافش دارد. میراث فرهنگی گرجستان، همراه با چشم اندازهای کوهستانی منحصر به فردش، به ما این اجازه را می دهد تا این کشور را یکی از جالب ترین مکان های اسکی بازان در دنیا بنامیم. هر کدام از شهرهای کوهستانی گرجستان می تواند به تنهایی، دلیل سفر به گرجستان برای شما باشد و چندین روز شما را سرگرم نماید.

استراحتگاه-های-کوهستانی-گرجستان

بهترین غذاها و مهمان نوازی در هتل های کوهستانی گرجستان

پس از اینکه برای اسکی در گرجستان به شهرهای معروف به پاتوق اسکی بازان ان سفر کردید، می توانید در ریزورت ها و هتل های بی نظیری اقامت کنید. قبل از شروع سفر به راحتی به سایت یا اپلیکیشن الی گشت بروید و هتل مورد نظر خود را پیدا کنید. رزرو هتل خود را انجام دهید و سپس به سمت گرجستان حرکت کنید. شاید شما هم راجع به غذاهای عالی و خشمزه گرجستان شنیده باشید. هر بار که از اسکی برمی گردید، در هتل ها می توانید بهترین، گرم ترین و مقوی ترین نوشیدنی ها و غذاهای گرجی را سفارش دهید. مردم گرجستان، مواد غذایی ارگانیک خود را برای طبخ غذا تازه تهیه کرده و در این زمینه معروف هستند. نان های معروف و صبحانه های داغ گرجی را قبل از رفتن به بیرون ریزورت و اقامتگاه، سفارش دهید و پر انرژی برای اسکی به بالای کوه و مسیرهای اسکی بروید.

هتل در گرجستان

خوشبختانه قیمت ها در شهرهای مشهور گرجستان برای اسکی همانند گوداوری، بکوریانی و متسیا بسیار مناسب بوده و به هزینه هایی اندک می توانید یک هفته را در این شهرها اقامت کرده و استراحت کنید. بر روی کوه های قفقاز و در ارتفاع ۲۲۰۰ متری در بالای سطح دریا بروید و در سراشیبی ها و دره هایی که ۴۲۰۰ متر ارتفاع دارند، اسکی نمایید. خصوصیات عالی و منحصر به فرد مسیرهای اسکی این کشور، همانند عمق برف زیاد، مسیرهای بدون صخره و خطر و ریسک کمتر بهمن باعث پر طرفدار شدن کوه های آن شده است. در نتیجه بسیاری از مسابقات اسکی همانند مسابقات سرعت، مسابقات بزرگ سرعت اسکی سواران و غیره در اینجا برگزار می شوند و بسیار مطرح هستند. اگر اهل ماجراجویی ها و خطر کردن هستند می توانید برای هلی اسکی خود را آماده نموده و به بالای کوه های مرتفع رشته کوه های گرجستان رفته و تجربه ای بی نظیر را در طبیعت زیبای گرجستان رقم بزنید.

منبع: snow.ge

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code