بهترین راه های مقابله با افسردگی در زمان مهاجرت!

روش هایی برای مقابله با افسردگی در مهاجرین

افسردگی در مهاجرین زمانی اتفاق می افتد که موج هیجان ها از بین می رود و مردم نمی توانند درک کنند که چه اتفاقی برای آنها افتاده است. تأثیر ارزش اتفاقات زندگی پس از ماه ها یا حتی سال ها به یک باره برای مهاجرین زیر سوال می رود و اکثر مردم برای این موضوع آماده نیستند. اگر چه امروزه می دانیم که در واقع چه اتفاقی برای مهاجرین می افتد با این حال هنوز گاهی افسردگی در مهاجرین مخفی باقی می ماند و خود را نشان نمی دهد. این موضوع می تواند به یک خطر واقعی برای سلامت ذهنی مهاجرین باشد. مجله الی گشت برای مقابله با افسردگی مهاجرین روش هایی را در ادامه بیان می کند تا بتوانید با اجرای آن ها خود و دوستان یا خانواده تان را از خطر این موضوع نجات دهید. تمام ۴ موردی که در زیر عنوان می شود می تواند به عنوان راهکارهای اساسی در نظر گرفته شود و به گونه ای است که برای همه افراد مهاجر توصیه می شود.

روش های مقابله با افسردگی در مهاجرین

کمک بگیرید

مطالب مرتبط:
چطور پول سفرهایمان را درآوریم؟
پرسش و پاسخ کابردی از سفر به کشورها

اکثر مهاجرین به کشورهای مختلف در کشور خود، خانواده، دوستان یا شخصی برای حمایت و پشتیبانی ندارند. بسیار پیش می آید که به عنوان یک مهاجر و برای درخواست کمک به دکتر مراجعه کنید و دکتر از شما بخواهد که به جمع خانواده یا دوستانتان بروید تا حمایت آن ها را داشته باشید. غاقل از اینکه شما در کشوری که هستید هیچ کدام از آن ها را ندارید و این دکترها از این موضوع غافل هستند. اگر چنین جمله ای را از کسی شنیدید ناامید نشوید.

در هر کشوری که اقامت دارید، گروه ها و سازمان های حمایت کننده فراوانی وجود دارد. اگر در کشوری که هستید خانواده یا دوستی ندارید، پس به سازمان ها و گروه های حمایت کننده در آن کشور بروید. برای پیدا کردن چنین مراکز و افرادی تنها کافی است که در اینترنت جستجو کرده و لیست مراکز محلی پزشکی اطراف خود را پیدا کنید. در ضمن گروه های بسیاری با هدف کمک به مهاجرین درباره همین موضوع در اکثر کشورها شکل گرفته است. گاهی حتی افرادی که در این گروه ها هستند را خود مهاجرین تشکیل می دهند. بسیاری از این گروه های حمایت کننده بهتر می توانند موضعیت جدید شما را درک کنند و راهکارهای بهتری برای برطرف کردن آن به شما بدهند.

گاهی تنها صحبت کردن و بیان ترس هایتان به کسانی که می توانید به آن ها اعتماد کنید، برای شما دنیای متفاوتی را می سازد. پس صبر نکنید و قبل از اینکه دیر شود برای این موضوع کمک بخواهید.

روش های مقابله با افسردگی در مهاجرین - کمک بگیرید

سپاسگزار باشید

شاید این موضوع در حال حاضر کمی برایتان عجیب برسد، اما این موضوع می تواند به دور کردن افکار منفی در شما کمک بزرگی بکند. برای مقابله با افسردگی در مهاجرین اگر شما هم جزو این افراد هستید، می توانید با این تفکر جلو بروید. به یاد بیاورید که برای رسیدن به این نقطه و موقعیتی که هستید چه مبارزات و زحمت هایی کشیده اید و چه چیزهایی به دست آورده اید. به چیز هایی که از دست داده اید فکر نکنید. تمرکزتان را بر روی چیزهایی که به  دست آورده اید بگذارید و بدانید که این فکر فوق العاده به شما کمک خواهد کرد.

شاید نوشتن لیستی از چیزهایی که در کشور جدیدتان می توانید بابت آن ها سپاسگزار باشید راهکار خوبی باشد. به مردمی که در اطراف شما و همسایگی تان یا در محل کارتان هستند فکر کنید و از بودن آن ها سپاسگزار باشید. اگر دچار مشکل افسردگی در مهاجرین شده اید، تنها به نعمت های جدیدی مانند خیابان های تمیز، بیمه درمانی بهتر، شغل بهتر، محیطی امن، مدارس بهتر و … فکر کنید و خدا را شکر بگویید.

سپاسگزاری شما باعث ایجاد افکار مثبت در شما می شود و باعث تغییر مسیر تفکر شما از آنچه که از دست دادید به آنچه که به دست آوردید می شود.

روش های مقابله با افسردگی در مهاجرین - دوست پیدا کنید

از خانه بیرون بروید

بله، درست است از خانه تان بیرون بروید. به پیاده روی بروید. دوستان جدید پیدا کنید. با افرادی که شباهتی با شما ندارند قاطی شوید. از ذهن خود خارج شوید. دیگر به تنها بودن فکر نکنید. ذهنتان را مشغول چیزهای جدید، کارهای جدید، تجربه های جدید و چشم اندازی جدید کنید. اگر دچار بیماری افسردگی در مهاجرین شده اید، تنها کافیست برای رفع آن با دیگر مردم ارتباط برقرار کنید، چیزهای جدید ببینید و برای آن چه که آرزویش را دارید نقشه بکشید و شروع به پرورش آن کنید. به سفر بروید اگر می توانید و محیط اطراف خود را کشف کنید.

افسردگی در مهاجرین- از خانه بیرون بروید

بیاموزید، بیاموزید، بیاموزید و بزرگ شوید

این نیز یکی از روش های مقابله با افسردگی در مهاجرین است. بیاموزید تا کم کم بزرگ شوید. مخلوط شدن با آدم هایی که بسیار با شما متفاوت هستند در واقع باعث رشد شما می شود. شاید به نظر این موضوع احمقانه به نظر بیاید اما تنها به دنبال گروه هایی که آدم هایی همانند شما در آن هستند نباشید، گروه ها، جلسات و مکان هایی که پر از افرادی شبیه شما هستند راه جدیدی را به روی شما باز نخواهد کرد. برای پیدا کردن و دیدن مسیرهای دیگر باید با افرادی آشنا شوید که هیچ شباهتی با شما ندارند و از مکان دیگری آمده اند.  پس از آشنایی با آن ها، تازه متوجه جهان تازه ای می شوید که قبل از آن از وجودش بی خبر بودید.

این موضوع حتی می تواند به شما چشم اندازی از آنچه که در آینده به دنبالش هستید بدهد. در ضمن با دیدن افرادی که شرایط زندگی سخت تری نسبت به شما دارند و همچنان به زندگی ادامه می دهند و مبارزه می کنند، می تواند شما را به موقعیتی که در آن هستید، امیدوار و قدردان کند. شاید بخواهید این بار شما باشد که به آن افراد کمک می کند و  این گونه کاری نیز برای دیگران انجام دهید. هیچ زمان خود را دست کم نگیرید.

افسردگی در مهاجرین- سپاسگزار باشید

چهار موردی که در بالا گفته شد می تواند به شما هم کمک کند همچنان که به خیلی از افراد مهاجر دیگر کمک کرده است. حتی پس از مدتی می توانید به کسانی که با افسردگی در مهاجرین دست و پنجه نرم می کنند، کمک کنید . مشاوره بدهید و راهنمایی کنید. اگر چه مواردی که در بالا گفته شد، تمام احتیاجات آن ها را برطرف نخواهد کرد اما می تواند بسیار کمک کننده برای شروع مسیری باشد. تا کم کم بتوانند راه خود را در کشور جدید پیدا کنند.

با این حال باز هم تأ کید می کنیم که برای گرفتن کمکی حرفه ای برای خودتان دریغ نکنید. تنها اگر جزو افرادی هستید که با بیماری افسردگی در مهاجرین روبرو هستید، بدانید که شما تنها نیستید. همیشه افراد دیگری نیز شبیه شما هستند که برای کمک درخواست می دهند. همیشه به یاد داشته باشید که مهاجرت یکی از پراسترس ترین کارهایی است که در دنیا وجود دارد. پس از این موضوع آگاهی داشته باشید و با چشمان باز به جلو گام بردارید. شما حتماً موفق می شوید.

منبع: linkedin.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code