معرفی کامل اقامتگاه های سنتی کاشان + آدرس

بهترین اقامتگاه های سنتی کاشان

کاشان با تمدن ۷٬۵۰۰ سال هنوز هم یکی از زیباترین شهرهای ایران به حساب می آید، این جا یکی از اولین سکونتگاه های انسان روی کره زمین بوده است و می توان آن را مبدا زبان فارسی، تمدن آریایی و … دانست. آن ها تاریخی غنی دارند که در کنارش آداب و رسومی نیز شکل گرفته است. هر سال گردشگران زیادی برای تماشای مراسم گلاب گیری در اردیبهشت ماه و قالی شویان در مهرماه به کاشان سفر می کنند. این شهر طبیعتی کوهستانی و کویری دارد که مناطقی مانند کویر مرنجاب با آسمان پر ستاره نیز از مقاصد جذاب توریستی هستند. از جاذبه های مهم شهر خانه های قدیمی و زیبایی است که روزگاری ثروتمندان و بزرگان شهر در آن سکونت داشتند و البته گذراندن شب در اقامتگاه های سنتی کاشان می تواند سفر شما را هیجان انگیزتر کند. در این هتل ها شما کمی در زمان سفر می کنید و به دنیای می روید که خانه ها شلوغ بود و عصر روزهای گرم تابستان اهالی خانه در خنکای سایه درختان و آب حوض میان آن دور یکدیگر جمع می شدند و اوقات شادی را در کنار هم سپری می کردند.

اقامتگاه سنتی صادقی کاشان
مطالب مرتبط:
خانه عباسیان، شاهکاری از معماری ایرانیان در کاشان
باغ فین کاشان، مشهورترین باغ ایرانی ثبت شده در یونسکو
کشف مکانی مخصوص برای اجرای آیین های ایران باستان در کاشان

در همین ابتدا لازم است بگوییم که برای سفر به کاشان از هر شهری که باشید می توانید بلیط قطار یا پرواز (به اصفهان یا نزدیک ترین شهر دارای فرودگاه) را به صورت آنلاین از وبسایت الی گشت تهیه کنید و دیگر دغدغه رفت و  آمد نخواهید داشت. اگر تصمیم دارید در تعطیلات و روزهای پرمسافر سفر کنید حتما از چند روز قبل بلیط هایتان را بگیرید تا خیالتان راحت باشد.

برای رزرو هتل های مختلف، آگاهی از امکانات و  مقایسه قیمت های آنان نیز می توانید روی خدمات ما حساب کنید. در صورتی که نیاز به برنامه کامل از چگونگی سفر به کاشان و کسب اطلاعات ضروری آن را دارید هم  راهنمای سفر به کاشان را مطالعه کنید.

اقامتگاه های سنتی کاشان

+ مشخصات هتل سنتی منوچهری

تعداد طبقهتعداد اتاقتحویل اتاقتخلیه اتاق
۲۹۱۴:۰۰۱۲:۰۰
رستورانپارکینگاینترنتتوالت فرنگی
با ۳۰ نفر ظرفیتبا ظرفیت ۱۵ خودرو (رایگان)رایگان (محدود)دارد

هتل سنتی منوچهری

یکی از اقامتگاه های سنتی کاشان با بیش از ۴۰۰ سال قدمت که در بافت تاریخی شهر قرار گرفته و دسترسی خوبی هم به بازار قدیمی شهر دارد. این خانه قدیمی سال ۱۳۹۰ بازسازی شد و از آن زمان تبدیل به هتل شده است. در بازسازی تلاش که المان های تاریخی و سنتی خانه حفظ شود و در کنار آن ها نیازهای مدرن زندگی امروزی را هم داشته باشد.

این جا یکی از اندک خانه های قدیمی شهر کاشان است که آب انبار مخصوص خودش را داشته است، آب انبار امروز تبدیل به فیلمخانه ای مجهز شده و برای برگزاری همایش استفاده می شود.

آدرس: کاشان، خیابان محتشم کاشانی، کوچه شهید ثابت، عمارت هفت

شماره تماس: ۰۳۱۵۵۲۴۲۶۱۷

هتل سنتی منوچهری

+ مشخصات اقامتگاه سنتی خانه عامری ها

تعداد طبقهتعداد اتاقتحویل اتاقتخلیه اتاق
۲۹۱۴:۰۰۱۲:۰۰
رستورانپارکینگاینترنتتوالت فرنگی
با ۹۰ نفر ظرفیتنداردرایگان (نامحدود)دارد

اقامتگاه سنتی خانه عامری ها کاشان

خانه عامری ها بیش از این که یکی از اقامتگاه های سنتی کاشان باشد از جاذبه های دیدنی شهر است. ساخت آن به دوران زندیه باز می گردد و شامل چندین خانه مجزا و در عین حال مرتبط با یکدیگر می شود. این مجموعه ۹٬۰۰۰ متری چندین فضای اندرونی، بیرونی با فضاهای متنوع دیده می شود.

خانه عامری ها بلندترین بادگیر را در میان بادگیرهای کاشان دارد و از سال ۱۳۹۳ تبدیل به اقامتگاهی فوق العاده برای گردشگران شده است. خانه دو حمام جداگانه برای زنان و مردان داشته است. تالار آینه خانه را تبدیل به رستوران کرده اند و اگر تمایل داشته باشید می توانید وعده های غذاییتان را همان جا نوش جان کنید. انواع غرفه های فروش محصولات محلی و بانک در حیاط بیرونی قابل دسترسی هستند.

آدرس: کاشان،خیابان علوی، خیابان باستان هفتم – هتل سرای عامری ها کاشان

شماره تماس: ۰۳۱۵۵۲۴۰۲۲۰

اقامتگاه سنتی خانه عامری ها کاشان

+ مشخصات اقامتگاه خانه مرشدی

تعداد طبقهتعداد اتاقتحویل اتاقتخلیه اتاق
۲۸۱۴:۰۰۱۲:۰۰
رستورانپارکینگاینترنتتوالت فرنگی
با ۹۰ نفر ظرفیتبا ظرفیت ۱۰۰ خودرورایگان (نامحدود)دارد

خانه مرشدی

یکی از بهترین اقامتگاه های سنتی کاشان که ۲۵۰ سال پیش ساخته شده و از سال ۱۳۹۴ و بعد از مرمت تبدیل به هتلی سنتی برای پذیرایی از مسافران شهر کاشان شده است. اتاق های آن شبیه به محل سکونت ثروتمندان آن زمان بازسازی شده و تزیینات زیبا در هر گوشه آن به چشم می خورد. سرو انواع شربت ها و دم نوش های کاشان در چایخانه یکی از جذابیت های هتل به شمار می رود.

هر روز از هفته تورهای متفاوتی برای بازدید از دیدنی های شهر کاشان و حومه آن برگزار می شود. حوض خانه ۱۵۰ متری، سوئیت دو نفره ویژه و اتاق ۵ نفره دارای خزینه سنتی از دیگر ویژگی های منحصر به فرد خانه مرشدی هستند. خانه در مرکز شهر قرار دارد و از آن می توانید دسترسی خوبی به سایر خانه های تاریخی و جاذبه های شهر کاشان داشته باشید.

آدرس: کاشان، میدان کمال الملک، خیابان دروازه اصفهان،کوچه بوستانی، خانه مرشدی

شماره تماس: ۰۳۱۵۵۲۲۲۶۰۰

مشخصات اقامتگاه خانه مرشدی

+ مشخصات اقامتگاه سنتی صادقی

تعداد طبقهتعداد اتاقتحویل اتاقتخلیه اتاق
۲۹۱۴:۰۰۱۲:۰۰
رستورانپارکینگاینترنتتوالت فرنگی
داردداردرایگان (نامحدود)دارد

اقامتگاه سنتی صادقی کاشان

یکی از زیباترین اقامتگاه های سنتی کاشان که در خیابان علوی و کنار سایر خانه های تاریخی این شهر قرار گرفته است. آقای ادقی سال ۱۳۷۰ خانه را خرید و طی بازسازی ۸ ساله آن را تبدیل به هتلی سنتی کرد. این جا مانند بسیاری دیگر از اقامتگاه های سنتی چند پله دارد که عبور از آن برای افراد دارای محدودیت های حرکتی یا کودکان ممکن است دردسرساز شود. دو اتاق خانه به خاطر حفظ فضای سنتی شان سرویس بهداشتی و حمام داخل اتاق ندارند و باید از سرویس های مشترک استفاده کنند.

آدرس: کاشان – خیابان فاضل نراقی – ابتدای خیابان علوی-کوی شهید هاشمیان

شماره تماس: ۰۳۱۵۵۲۲۴۶۳۷

اقامتگاه سنتی صادقی کاشان

+ مشخصات هتل سنتی نگین

تعداد طبقهتعداد اتاقتحویل اتاقتخلیه اتاق
۲۴۱۱۴:۰۰۱۲:۰۰
رستورانپارکینگاینترنتتوالت فرنگی
با ۱۵۰ نفر ظرفیتداردرایگان (نامحدود)دارد

هتل سنتی نگین

هتل نگین از دیگر اقامتگاه های سنتی کاشان با ۲۵۰ سال قدمت است که توسط یک خانواده خیر اداره می شود و به گفته خودشان درآمد حاصل از آن صرف حمایت از کودکان بی‌ سرپرست و بدسرپرست زیر مجموعه موسسه خیریه نگین خیرین کاشان می شود. این مجموعه قدیمی نزدیک بازار است و خود شامل چندین خانه قدیمی می شود. حیاط سرپوشیده و معماری آن راهکار پیشینیان برای در امان ماندن از گرمای شدید و سرمای سخت نواحی بیابانی هستند.

هتل چندین حیاط قدیمی دارد و بیش از ۱۰۰ مهمان می توانند همزمان در آن اقامت داشته باشند و از این نظر بزرگ ترین هتل سنتی شهر کاشان به حساب می آید. مجموعه دارای امکاناتی از جمله لاندری، کولر گازی، شوفاژ ، یخچال، مبلمان، تلویزیون LED و WIFI می باشد.

آدرس: کاشان، خیابان محتشم کاشانی، کوچه شهیدان ثابت، خانه سنتی نگین

شماره تماس: ۰۳۱۵۵۲۳۵۵۲۵

هتل سنتی نگین

+ مشخصات اقامتگاه سنتی مهینستان راهب

تعداد طبقهتعداد اتاقتحویل اتاقتخلیه اتاق
۲۲۰۱۴:۰۰۱۲:۰۰
رستورانپارکینگاینترنتتوالت فرنگی
با ۵۰ نفر ظرفیتنداردرایگان (نامحدود)دارد

 

اقامتگاه سنتی مهینستان راهب

مهینستان راهب در اواسط دوران سلطنت قاجاریان ساخته شده و یکی از قدیمی ترین اقامتگاه های سنتی کاشان به حساب می آید. سازه سال ۱۳۹۲ مرمت شد و سازمان میراث فرهنگی کشور آن را لوکس ترین اقامتگاه تاریخی نامیده است. کار تعمیران آن زیر نظر علی اکبر حلی انجام شد و تقابل زیبایی از گذشته های دور در کنار امکانات مدرن امروزی شکل گرفته است.

هتل علاوه بر زیبایی ها خدمات و امکانات خوبی مانند گشت های شهری رایگان نیز برگزار می کند. موقعیت قرار گیری آن نیز در بافت تاریخی شهر است و دسترسی خوبی به سایر خانه های قدیمی کاشان دارد. فروشگاه صنایع دستی، صبحانه در اتاق، صندوق امانات، خشکشویی و خدمات تبدیل ارز از دیگر امکانات مجموعه هستند.

آدرس: کاشان خیابان فاضل نراقی کوچه فرهنگ ۳۱

شماره تماس: ۰۳۱۵۵۴۵۲۴۱۷

اقامتگاه سنتی مهینستان راهب

+ مشخصات اقامتگاه خانه ایرانی کاشان

تعداد طبقهتعداد اتاقتحویل اتاقتخلیه اتاق
۲۸۱۴:۰۰۱۲:۰۰
رستورانپارکینگاینترنتتوالت فرنگی
داردنداردرایگان (نامحدود)دارد

 

اقامتگاه خانه ایرانی کاشان

خانه ایرانی از دیگر اقامتگاه های سنتی کاشان است که در ۲۵۰ سال پیش در محله کوشک صفی ساخته شده. خانه ۱۰۰۰ متر وسعت دارد و بخشی از اندرونی آن طی گذشت سال ها از بین رفته است. در حال حاضر هتلی سه ستاره و دارای ۵ اتاق مختلف با نام های بالا خانه، پرده ‌سرا، نهان‌ خانه، خانه سرا و خلوت سرا است.

می توانید در اطلاق آینه عکس های زیبا بگیرید و یا در تالار پذیرایی ، سفره ‌خانه، شربت‌ خانه و حوض ‌خانه کمی استراحت کنید. معماری جذاب و دقیق آن شامل اتاق ‌های سه دری و پنج دری، تالار آینه، شیشه‌ های رنگی، آینه‌ کاری، گچ‌ بری و نقاشی می شود. قبل از رزو آن دقت کنید که بر خلاف اکثر هتل ها امکان اضافه کردن فرد اضافه (حتی بدون تخت یا برای کودکان) به اتاق ها وجود ندارد و حتما موقع رزرو تعداد نفرات دقیق خود را اعلام کنید.

آدرس: کاشان ـ میدان کمال ‌الملک ـ خیابان فاضل نراقی ـ خیابان علوی ـ کوچه باستان پنجم (کوشک صفی) ـ کاشی ۸ – اقامتگاه خانه ایرانی کاشان

شماره تماس: ۰۳۱۵۵۲۴۰۹۶۳

خانه تاریخی کاشان

+ مشخصات خانه تاریخی احسان

تعداد طبقهتعداد اتاقتحویل اتاقتخلیه اتاق
۲۲۵۱۴:۰۰۱۲:۰۰
رستورانپارکینگاینترنتتوالت فرنگی
با ۶۰ نفر ظرفیتنداردرایگان (نامحدود)دارد

خانه تاریخی احسان

خانه تاریخی احسان اولین خانه قدیمی ایست که تبدیل به اقامتگاه های سنتی کاشان شده و نام آن در فهرست آثار ملی کشور نیز به ثبت رسیده است. حاج میرزا آقا احسان نام مالک وی بود که امروز بر روی خانه گذاشته شده است. سال ۱۳۸۰ مهندس محمد مروج حسینی خانه را خرید و کار مرمت و تغییر کاربری آن آغاز شد. این مجموعه دارای امکانات کاملی شامل گالری، تالار فیلم، تئاتر، اجتماعات، کتابخانه، کارگاه سفالگری، کرایه دوچرخه، تهیه غذاهای محلی یا گیاهی و تورهای گردشگری است و آغاز به کار آن تحولی در گردشگری منطقه بوده است.

در موزه آثار منوچهر شیبانی نگهداری می شود. او یکی از افراد تاثیر گذار هنر معاصر ایران در رشته های شعر، نثر، درام، مقاله، فیلم و نقاشی‌ است. خانه دسترسی آسانی هم به مراکز تاریخی از جمله خانه تاریخی اشرافی، کوشک صفی، خانه تاریخی منوچهری و تیمچه امین الدوله دارد.

آدرس: ستان اصفهان، کاشان، میدان کمال الملک، ابتدای خیابان فاضل نراقی، کوچه رو به روی مسجد آقا بزرگ

شماره تماس: ۰۳۱۵۵۴۴۶۸۳۳

خانه تاریخی احسان

+ مشخصات اقامتگاه بوم گردی خانه ماجون

تعداد طبقهتعداد اتاقتحویل اتاقتخلیه اتاق
۱۴۱۴:۰۰۱۲:۰۰
رستورانپارکینگاینترنتتوالت فرنگی
با هماهنگی قبلیندارددارد

 

اقامتگاه بوم گردی خانه ماجون

خانه ماجون در روستای مرق شهر کاشان قرار گرفته است. روستای در رشته کوه های کرکس که جزو بخش کوهستانی کاشان به حساب می آید. در این جا می توانید از آب و هوای معتدل، رودخانه ها، چشمه ها، باغ ها میوه و جاذبه های تاریخی مرق دیدن کنید. تنها سیستم سرمایشی این مورد از بهترین اقامتگاه های سنتی کاشان پنکه است، بنابر این بهتر است در روزهای خیلی گرم آن را انتخاب نکنید.

آدرس:  استان اصفهان ، شهر کاشان ، روستای مرق

حسن آباد، میدانی به سبک اروپایی در تهران
آبشار دودوزن خرمکش، جلوه گر طبیعت گیلان
دیدنی ترین جاذبه های ایران از نگاه نشنال جئوگرافیک
مناطق چهارگانه محیط زیست: پارک ملی، اثر طبیعی ملی، پناهگاه حیات وحش و منطقه حفاظت شده

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code