معرفی کامل اقامتگاه های سنتی کرمان + آدرس

بهترین اقامتگاه های سنتی کرمان

کرمان در حال حاضر پهناورترین استان ایران است و با قدمت دیرینه ای که دارد یکی از باستانی ترین های کشور به حساب می آید. کرمان در دل کویر ساخته شده و جوی های آب و باغ های زیبای کنارشان زندگی بخش مردم شده اند. شهر علاوه بر باغ های تماشایی که حتی  یکی از آن ها به نام باغ شازده ماهان سال ۱۳۹۰ در فهرست میراث جهانی یونسکو هم به ثبت رسیده دارای جاذبه های معماری و ساختمان های قدیمی زیادی است. افراد زیادی هم هر سال برای کویرنوردی و تماشای آسمان پرستاره شب ها به کرمان سفر می کند. شهر با قدمت زیاد و بافت کهنش دارای خانه های سنتی با معماری های خاص منطقه است، اگر قصد سفر به آن را دارید پیشنهاد می کنیم که چند شبی را در بهترین اقامتگاه های سنتی کرمان بمانید تا درک بهتری از زندگی مردم محلی در سال هایی دور داشته باشید. در ادامه بهترین اقامتگاه های سنتی کرمان به همراه آدرس و امکانات آنان را به شما معرفی می کنیم.

بهترین اقامتگاه های سنتی کرمان
مطالب مرتبط:
معرفی بهترین اقامتگاه های سنتی اصفهان
معرفی بهترین اقامتگاه های سنتی شیراز
معرفی کامل اقامتگاه های سنتی کاشان + آدرس

هتل های سنتی شاید قیمتشان تفاوت چندانی با هتل های مدرن امروزی نداشته باشد و حتی گاهی کمی گران تر باشد اما سپری کردن شب در خانه ای که سال ها پیش ساخته شده و اتفاقات نامعلومی در آن روی داده است می تواند شما را سال ها به عقب ببرد و برای یک شب هم که شده حس می کنید که در دوران قاجار به دنیا آمده اید.

در همین ابتدا لازم است بگوییم برای سفر به کرمان می توانید از مسیر ریلی استفاده کنید و این گونه از مناظر زیبایی طبیعی را نیز لذت ببرید، در طی مسیر خود را سرگرم کنید و در کنار عزیزانتان خوش باشید، پرواز نیز راهی سریع و آسان برای سفر به شهر کرمان است. در هر صورت می توانید برای خرید بلیط هواپیما و قطار روی خدمات ما حساب کنید.

اقامتگاه های سنتی کرمان

+ مشخصات هتل سنتی ایوان ماهان

تعداد طبقه تعداد اتاق تحویل اتاق تخلیه اتاق
۲ ۱۴ ۱۴:۰۰ ۱۲:۰۰
رستوران پارکینگ اینترنت توالت فرنگی
دارد غیر مسقف رایگان دارد

هتل سنتی ایوان ماهان

بنایی که در زمان قاجار ساخته شده و از آن زمان تا به حال چند بار بازسازی شده است. این هتل ۲٬۳۰۰ متر مربعی ۱۴ اتاق دارد که شاه نشین و شاه نعمت الله در طبقه بالا قرار دارند و به همین خاطر هم چشم انداز بهتری به باغ و حیاط روبه روی ساختمان دارند. تمامی اتاق های هتل امکاناتت رفاهی مورد نیاز را دارند و سرویس بهداشتی ایرانی نیز برای استفاده عمومی تعبیه شده است.دسترسی خانه قاجاری تا برخی از جاذبه های شهر مانند باغ شازده، مقبره شاه نعمت الله ولی و خانه شترگلو آسان است.

داخل لابی هتل تجهیزاتی چون کتابخانه، صنایع دستی و همچنین اینترنت برای استفاده مهمانان آماده شده است، همچنین هتل سنتی ایوان ماهان دارای پارکینگ، رستوران، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، راهنمای تور و کافی شاپ هم هست. برای خنک کردن هوا در تابستان و گرم کردنش در زمستان اتاق ها دارای کولر آبی و برقی و بخاری گازی هستند.

آدرس: استان کرمان ، شهر ماهان ، جنب آستانه شاه نعمت الله ولی

شماره تماس: ۰۳۴۳۳۷۷۸۹۵۵

+ مشخصات هتل سنتی متولی باشی

تعداد طبقه تعداد اتاق تحویل اتاق تخلیه اتاق
۲ ۸ ۱۴:۰۰ ۱۲:۰۰
رستوران پارکینگ اینترنت توالت فرنگی
دارد غیر مسقف رایگان دارد

هتل سنتی متولی باشی

باغ سال ۱۲۵۰ قمری توسط فضل الدین قره باغی معروف به بیگلر بیگی حاکم شهر در دوران پادشاهی محمد شاه قاجار تاسیس شد و سال ۱۳۱۰ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید. در حال حاضر نیز تلاش می شود که نامش را در میراث جهانی یونسکو ثبت کنند. اتاق های هتل بین ۲ تا ۴ تخته هستند و تمامی آن ها حمام و دستشویی فرنگی دارند.

چشم انداز اتاق ها یکی از مهم ترین ویژگی هتل است اگر پشت پنجره بایستید آستانه حضرت شاه ولی و باغی پر از درختان سر به فلک کشیده که نهر آبی از میانش گذر می کند را خواهید دید. این مورد از بهترین اقامتگاه های سنتی کرمان داری تالاری با ظرفیت ۴۰۰ نفر برای برگزاری مراسم نیز می باشد. همچنین از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۲ شب امکان نوشیدن چای، در چایخانه سنتی ساختمان ۲۰۰ ساله وجود دارد.

آدرس: کرمان، ماهان، خیابان ولیعصر، چهار راه متولی باشی، مجموعه متولی باشی

شماره تماس: ۰۳۴۳۳۷۷۸۶۱۴

هتل سنتی متولی باشی

+ مشخصات اقامتگاه بوم گردی آسیاکده

تعداد طبقه تعداد اتاق تحویل اتاق تخلیه اتاق
۱ ۵ ۱۴:۰۰ ۱۲:۰۰
رستوران پارکینگ اینترنت توالت فرنگی
دارد غیر مسقف ندارد اشتراکی

اقامتگاه بوم گردی آسیاکده

این مورد از بهترین اقامتگاه های سنتی کرمان در روستای دریجان شهر بم قرار دارد و آب و هوای این مناطق نسبت به کرمان و شهر بم بسیار خنک تر است. این جا شما دسترسی خوبی به جاذبه های کرمان ندارید اما با سبک زندگی مردم منطقه و پیشینیانشان بخوبی آشنا می شوید و فرصتی بسیار مناسب برای زندگی های پردغدغه شهری امروز و گذراندن چند روز در آرامش است. توجه داشته باشید که تمام پذیرایی ها به صورت کاملا سنتی انجام می شود برای غذا از موارد اولیه ارگانیک و میوه های محلی تازه استفاده می شود و حتی شب هم باید روی زمین بخوابید. (اگر تمایل داشته باشید می توانید در اتاق های مدرن بمانید)

برخی اتاق ها حمام و دستشویی ندارند و باید از این سرویس ها به صورت اشتراکی استفاده کنید. برای گرمایش اتاق های کپری هتل از بخاری نفتی استفاده شده و فاصله آن تا شهر بم ۳۰ کیلومتر است.

آدرس: استان کرمان، شهر بم، روستای دریجان، اولین بنای ابتدای روستا، سمت چپ

شماره تماس: ۰۳۴۳۱۰۰۶۳۵۸

بوم گردی آسیا کده

+ مشخصات اقامتگاه باغ تاریخی شاهزاده

تعداد طبقه تعداد اتاق تحویل اتاق تخلیه اتاق
۱ ۵ ۱۴:۰۰ ۱۲:۰۰
رستوران پارکینگ اینترنت توالت فرنگی
دارد غیر مسقف ندارد اشتراکی

اقامتگاه باغ تاریخی شاهزاده

باغ شازده یکی از معروف ترین دیدنی های کرمان می باشد و سپری کردن شب در آن بسیار هیجان انگیز است. باغ ۳۵ کیلومتر با شهر کرمان و ۲ کیلومتر با ماهان فاصله دارد. قدمت آن به زمان قاجار می رسید، در سال ۱۳۵۳ ثبت ملی و سال ۱۳۹۰ هم ثبت میراث جهانی یونسکو شد. مساحت بنا ۵٫۵ هکتار بوده و از این نظر یکی از پهناورترین باغ های ایرانی است.

برای از بین نرفتن ساختمان و حفظ بافت سنتی مجموعه به عنوان یکی از بهترین اقامتگاه های سنتی کرمان برخی از اتاق ها فاقد سرویس بهداشتی و حمام بوده و مهمانان باید بصورت اشتراکی از آن ها استفاده کنند. این هتل و باغ توسط عبدالحمید ناصر الدوله یا عبدالحمید میرزا فرمانفرما حاکم شهر کرمان در دوره قاجار ساخته شده است. تماشای حوض زیبای پر آب و درختان سربه فلک کشیده اش در نوع خود بی نظیر است.

آدرس: ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر کرمان و در فاصله ۶ کیلومتری ماهان در مسیر جاده کرمان – بم

شماره تماس: ۰۳۴۳۳۷۷۲۱۰۳

اقامتگاه باغ تاریخی شاهزاده

+ مشخصات اقامتگاه سنتی شهباز

تعداد طبقه تعداد اتاق تحویل اتاق تخلیه اتاق
۲ ۶ ۱۴:۰۰ ۱۲:۰۰
رستوران پارکینگ اینترنت توالت فرنگی
ندارد(سفارش می پذیرد) ندارد رایگان برخی اتاق ها

 

اقامتگاه سنتی شهباز

این جا یکی از تازه های اقامتگاه های سنتی کرمان است و سال ۱۳۹۷ آغاز به کار کرده است. اتاق های آن در طبقات همکف و زیر همکف  قرار دارند. دسترسی هتل به جاذبه های شهر کرمان آسان است. باید دقت داشته باشید که این هتل کرمان پله دارد و دسترسی آن برای افراد سالمند، کودکان و کسانی که محدودیت های حرکتی دارند دشوار است. سرویس بهداشتی بیشتر اتاق ها اشتراکی است و حتی یکی از اتاق ها پنجره هم ندارد. همچنین بین ساعت ۱۱ شب تا ۷ صبح پذیرش مهمان انجام نمی شود. پس حتما قبل از ساعت ۱۱ خود را به هتل برسانید.

آدرس: کرمان – بلوار فردوسی – کوچه شماره ۷

شماره تماس: ۰۹۱۳۸۵۹۳۰۵۰

اقامتگاه سنتی شهباز

+ مشخصات هتل کپری پارسیان قلعه گنج

 

تعداد طبقه تعداد اتاق تحویل اتاق تخلیه اتاق
۳۰ ۱۴:۰۰ ۱۲:۰۰
رستوران پارکینگ اینترنت توالت فرنگی
با ۳۰ ظرفیت با ۳۰ ظرفیت رایگان (در لابی) برخی اتاق ها

هتل کپری پارسیان قلعه گنج

این مورد از اقامتگاه های سنتی کرمان هتلی سه ستاره است که در شهر قلعه گنج قرار دارد و زیر نظر هتل های پارسیان می باشد. روزگاری تهی دستان در کپر اقامت داشتند اما این جا باید بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومن برای هر شب اقامت پرداخت کنید. قلعه گنج حدود ۵ ساعت با کرمان فاصله دارد. از جمله جذابیت های مجموعه آفرود در شنزارهای کویری، شتر سواری، پذیرایی شام در کویر، موسیقی محلی، بازی های محلی، مشاهده مناظر زیبا و منحصر به فرد جنگل، کویر و تپه ‌های شنی به همراه چاه‌ های موتور آب کشاورزی است.

هتل پارسیان قلعه گنج علاوه بر امکانات اقامتی، دارای رستوران، کافی شاپ رو باز و سر پوشیده، تفریحاتی همچون شتر سواری، فوتبال دستی و دوچرخه سواری نیز می باشد. مجموعه سال ۱۳۹۵ آغاز به کار کرده و ۹۰ نفر می توانند همزمان در آن اقامت داشته باشند.

آدرس: کرمان، شهرستان قلعه گنج، روستای سرتک

شماره تماس: ۰۳۴۴۳۳۹۲۰۹۳

هتل کپری پارسیان قلعه گنج

+ مشخصات اقامتگاه بوم گردی کاشکیلو

 

تعداد طبقه تعداد اتاق تحویل اتاق تخلیه اتاق
۱ ۶ ۱۴:۰۰ ۱۲:۰۰
رستوران پارکینگ اینترنت توالت فرنگی
ندارد با ۳ ظرفیت پولی لابی

 

اقامتگاه بوم گردی کاشکیلو

کاشیکلو نام یکی از اقامتگاه های سنتی کرمان در شهر شهداد است. مجموعه از سال ۱۳۹۵ آغاز به کار کرده و برای زیبایی هرچه بیشتر آن حیاط با آجر های سنتی پوشیده شده و در میانش هم حوضی نقره فام ساخته اند‌ تا شما را کاملا به حال و هوای قدیمی تر ها ببرند. مدیر کل سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی کرمان، کاشکیلو را به عنوان واحد برتر انتخاب کرده است. سیستم سرمایشی اتاق ها اسپلیت است و برخی از آنان فاقد سرویس بهداشتی هستند.

برخی از اتاق ها یخچال ندارند و اگر چنین قابلیت هایی برایتان مهم هستند حتما از قبل آن ها را چک کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید.

آدرس: ورودی شهداد – میدان کربلا – خیابان شفا – روبروی شفا ۲ – جنب شفا

شماره تماس: ۰۳۴۳۳۷۵۰۱۱۰

+ مشخصات اقامتگاه بوم گردی صخره ای میمند

 

تعداد طبقه تعداد اتاق تحویل اتاق تخلیه اتاق
۱ ۶ ۱۴:۰۰ ۱۲:۰۰
رستوران پارکینگ اینترنت توالت فرنگی
ندارد ندارد ندارد ندارد

اقامتگاه بوم گردی صخره ای میمند

سپری کردن شبی در این مورد از اقامتگاه های سنتی کرمان از آن تجربه هایی است که هرگز فراموشش نمی کندو قدمت آن به هزار سال پیش می رسد و دست کندی در دل صخره ها است. سازه های آن از گزند سال ها جان سالم بدر برده اند. گردانندگان مجموعه تلاش کردند حال و هوای قدیمی آن را کاملا حفظ کنند و از صنایع دستی همین منطقه برای اتاق ها استفاده کرده اند. گفته شده که در ابتدا هدف از ساخت این اتاق ها محلی برای عبادت بوده که کم کم تبدیل به سکونتگاه شده است. چوب لباسی از چوب درخت سنجد درست شده. تخت اتاق های یک نفره با چوب ساخته شده و کنج اتاق قرار گرفته است. برای پوشاندن کف اتاق نیز از نمد استفاده کرده اند. در اتاق هایی که تخت ندارند تشک و زیر انداز، ملافه، پتو و بالش قرار داده شده است.

دقت داشته باشید که این جا هم خبری از سرویس بهداشتی و حمام در اتاق نیست و برای رفتن به دستشویی باید بیست متری را پیاده بروید.

آدرس: کرمان- شهرستان بابک- روستای میمند

شماره تماس: ۰۹۳۹۶۶۳۶۲۵۱

اقامتگاه بوم گردی صخره ای میمند

+ مشخصات هتل جهانگردی کرمان

 

تعداد طبقه تعداد اتاق تحویل اتاق تخلیه اتاق
۲ ۶۱ ۱۴:۰۰ ۱۲:۰۰
رستوران پارکینگ اینترنت توالت فرنگی
دارد ندارد رایگان دارد

 

 

هتل جهانگردی کرمان

این هتل چهار ستاره سال ۱۳۵۳ کار خود را آغاز کرده و سال ۱۳۹۷ بازسازی شده است. این هتل توانایی پذیرایی از بیش از ۲۰۰ نفر را دارد و زیر مجموعه هتل های جهانگردی است. هتل دسترسی خوب و مناسبی هم به مکان های دیدنی شهر مثل حمام گنجعلی خان و مسجد جامع دارد.

آدرس: کرمان – بلوار جمهوری اسلامی – چهارراه شفا – هتل جهانگردی

شماره تماس: ۰۳۴۳۲۴۴۵۲۰۳

اخلمد روستایی با چند آبشار
اخلمد روستایی با چند آبشار
آشنایی با قطار لوکس ۴ تخته البرز
آشنایی با قطار لوکس ۴ تخته البرز
خانه ی برونی میبد، اثری تاریخی که معماریش از تاریخ آن سخن می گوید!
خانه ی برونی میبد، اثری تاریخی که معماریش از تاریخ آن سخن می گوید!
راهنمای سفر به کویر مرنجاب
راهنمای سفر به کویر مرنجاب

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code