اقامت در هتل اشباح(بخش سوم)

1 اقامت در هتل

پانسیون تخت خواب و صبحانه عمارت کوپر کینگ، بوت، مونتانا

ویلیام اندرو کلارک در سال ۱۸۸۴ این بنای سه ‌طبقه را از جنس آجرهای قرمز برای خود ساخت. این بنا به‌ عنوان اقامتگاه او ساخته شده بود و هزینه ساخت آن نیز نیم میلیون دلار بود که گفته می ‌شود این رقم تنها نیمی از درآمد یک روز او بوده است. این فرد که به یک کار آفرین بزرگ بدل شده بود، علاقه بسیار زیادی به سرمایه ‌گذاری در زمینه معدن، روزنامه، راه‌ آهن و بسیاری از ساختارهای اقتصادی دیگر داشت و به همین دلیل نیز به یکی از ثروتمندترین افراد جهان بدل شده بود.

مطالب مرتبط:
اقامت در هتل اشباح(بخش دوم)
بهترین اتاق هتل را مال خود کنید

کوپر کینگ یکی از بناهای تاریخی مهم بوت به ‌حساب می ‌آید که سرشار از جزئیات زیاد معماری و عتیقه ‌جات آنتیک متعدد است. مسافران حتی می ‌توانند در طول تابستان به یک تور گردشگری در این مکان بروند. این عمارت در طول سال به‌ عنوان یک هتل و اقامتگاه فعال است و وقوع رخدادهایی غیر قابل توضیح پس از غروب آفتاب در این محل گزارش شده است. شبح‌ هایی مه ‌آلود در طبقات پایینی، حس شدن یک حضور گرم در داخل خانه و حتی گشوده شدن ناگهانی صندوق‌ عقب ‌ها موجب شده است که مسافران و خدمه این هتل، دائما گوش‌ به ‌زنگ باشند. مسافران حتی صداهای غژغژهایی ترسناک و ضرباتی به دیوار را در سالن‌ های این هتل می ‌شنوند و حتی گفته می ‌شود که اقامت در کوپر کینگ درست مانند خواب در یک موزه جن ‌زده است.

این عمارت در خود پنج اتاق ویژه مهمانان را جای داده است که همگی به‌ خوبی به استانداردهای سطح بالای اقامتی مجهز هستند. این اتاق‌ ها شامل سوییت اصلی کلارک نیز می ‌شود و هر یک از آن ‌ها به مبلمان و دکورهایی از جنس قرن ۲۰ میلادی مجهز هستند. این دکوراسیون شامل وان هایی با طرح‌های قدیمی و یادواره‌ هایی از جنس چوب ‌های تیره است که در آن زمان، سبکی محبوب به‌حساب می ‌آمدند.

هتل بزرگ گیزر، بیکرسیتی، اورگان

هتل بزرگ گیزر در میان هواداران مباحث مافوق طبیعی توانسته است تا به‌ عنوان جن زده‌ترین هتل در اورگان مشهور شود. این بنا در طول هجوم جویندگان طلا به بیکر سیتی و در سال ۱۸۸۹ ساخته شده است و در اصل یکی از برترین هتل ‌های کل غرب آمریکا به‌ حساب می ‌آمده است. بیکر سیتی به‌عنوان یک قطب در زمینه معدن شناخته می‌ شد و چنین هتل بزرگی یک امر کاملا درخور برای رسیدگی به نیازهای افراد خشن و تازه به پول رسیده این شهر بود. البته این بنا پس از پایان یافتن روزهای اوج خود در آن زمان، دوران سختی را پشت سر نهاد و پس ‌از آن بود که یک بازسازی دقیق با حداکثر وفاداری به روح و ساختار اصلی بنا انجام شد.

حال که بحث روح به میان آمد جالب است بدانید که مسافران این هتل چه در ابتدای تاسیس آن و چه پس از بازسازی، بارها مدعی شده ‌اند که روح‌ هایی را در این هتل مشاهده کرده ‌اند. یکی از این روح‌ ها با نام بانوی آبی ‌پوش مشهور است و بارها در حال بالا رفتن از پله‌ های اصلی هتل رویت شده است. صاحب پیشین این هتل که در اتاق شماره ۳۰۲ اقامت داشته است، هنوز از جابجا کردن و تکان دادن دارایی‌ های مسافران هتل لذت می ‌برد. دیگر روح ‌های مشاهده شده در این هتل شامل یک رقاص کافه‌ای متعلق به سال ۱۹۲۰، یک گاوچران و حتی سرآشپز سابق هتل که دست نداشته است هستند.

هتل بزرگ گیزر با سبک اصلی آن بازسازی شده است و در آن چلچراغ ‌های بزرگ آویزان بوده و دکوراسیونی از جنس چوب‌ های تیره به همراه کاغذ دیواری‌های گل ‌دار و تجهیزاتی آنتیک قرار داده شده‌ اند. البته جدا از بحث ارواح نیز باید یادآور شد که این هتل به‌عنوان نمادی از زیبایی بیکر سیتی به‌ حساب می ‌آید.

هتل بزرگ گیزر، پاییز هر سال میزبان رخدادی ویژه به نام جشنواره ارواح خوب است. در روز ۲۹ اکتبر (۸ آبان) جشن بالماسکه ‌ای در این هتل برگزار می ‌شود که در میهمانان حاضر در آن لباس‌ های زیبا و عجیب می‌ پوشند. این جشن از جشنی مشابه به نام جشن رقص خون‌ آشام‌های رایس در نیواورلئان الهام گرفته شده است. همچنین در روز ۲۲ اکتبر (یکم آبان ماه) در طول هفته جادوگران نیز این هتل هرساله در جشن چای ‌خوری جادوگران شرکت داشته و علاوه بر این‌ها نیز میزبان مواردی بسیار است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code